Chodíte ke cvokaři?

Od: Datum: 25.05.15 21:43 odpovědí: 14 změna: 26.05.15 18:26

Ahoj. Podobný dotaz právě zazněl od Patrika v dnešním dílu Mentalisty. Nemám potřebu, chodit ke cvokaři. Na nějaká podobná vyšetření. Jako jedinný autař na vojně, jsem nebyl na psychotestech. Všichni ostatní na ně do Karlových Varů jeli. Snad si už tenkrát nemysleli: Ten je jasnej! Ale, i přez to, jsem s náklaďákama jezdil. Po celý republice. I ke Košicím pro techniku. Co vy na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jho
Datum: 25.05.15 21:47

Rozlišujte Psychiatr (lékař hrazený zdravotní pojišťovnou) vs. Psycholog (většinou není lékařem a obvykle placený z kapsy pacienta). Každý z nich se zabývá jinými potížemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.15 21:49

Ahoj. Dobře a závěr z toho je? Že jo? A třeba k oběma?

doplněno 25.05.15 22:39:

No jo, chybka se vloudila. Některé dotazy tu nejsou zodpověditelné. Zřejmě slabá anonymita.

Datum: 25.05.15 22:47
avatar

Každý normální člověk je trochu cvok. Jenže každej cvok je přesvědčen, že je naprosto zráv ! A kolik cvoků jezdí s náklaďákama po silnicích, raději nevzpomínat !. Fakt nechcete jít ke cvokaři?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 26.05.15 02:27

Co my na to? Snad jen to, že v armádě jsou ztráty plánovány.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 07:51
avatar

Byla jsem u psychologa. Projevil se u mě postraumatický stav - mozek rakovinu nezpracoval, jen pochopil, že musí přežít. No a když přežil, začal dělat podivné věci. A taky se přidalo soukromé peklíčko, smrt maminky, prázdné hnízdo, odchod do důchodu. Revmatoložka mi na noční děsy dala Tritico. ;) Na psychologa jsem čekala tři týdny, pak mi 2x volali a termín posunovali. Jedno sezení jsem probrečela před pozorným posluchačem. Druhé sezení posunuli, ale jiná pracovnice se mnou udělala poměrně obsáhlé testy. Při dalším sezení, za 3 týdny, testy ještě nikdo nestihnul zpracovat a psycholožka začala povídat nějaké podivnosti, ze kterých nakonec vyplynulo, že se na mě nepřipravila a spletla si mě s jiným klientem. Tak jsem se nas*rala, že mi vyschly všechny slzy a já jsem se uzdravila. Na fleku! *sok* Teď mi došlo v celé šíři i váze, ve všech souvislostech, že je to jen a jen má věc. Život na mě řval to, co já říkávám kytkám, když s nimi nějak podivně manipuluju: Já už jsem udělala všechno, co jsem mohla. Jestli chceš žít, musíš se snažit! Je to jen na tobě! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 14:34

Ahoj. Dost dobrej příspěvek Babi. Z mého blízkého okolí, jsem zaregistroval něco podobného. Každej Psychouš, není zrovna ten pravý na svém místě. Bohužel, stává se to i v jiných oblastech. Jen tady, mohou vznikat nějaké duševní škody.

Datum: 26.05.15 17:00
avatar

Velmi dobré. Prošla jsem v jednom období něčím podobným, jenom jsem se nedokopala k tomu, abych se svěřila lékaři. Ale to prozření se konalo. Co nás nezabije, to nás posílí. A musíme se snažit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 26.05.15 07:55
avatar

Dobrý den, lidé se v podstatě dělí na dvě skupiny. Jedni už u cvokaře byli a ti druzí tam půjdou později. Zdravím!

doplněno 26.05.15 08:41:

jofa - ono se také říká, že jediný rozdíl mezi lékařem a cvokem je v tom, kdo z nich má klíče od dveří k léčebně .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 26.05.15 08:21

Bene je to tak a já dodám, že se může stát, že po návštěvě u "cvokaře" začnete pochybovat kdo z nás je vlastně cvok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vklus
Datum: 26.05.15 10:22

Chodím k psychiatrovi a skoro pokaždé si říkám podle toho jak se chová, že jsem vlastně v normálu. Depky, řezání, myšlenky na sebevraždu a nutkání někoho zmasakrovat je asi v pohodě. Je to o cvokaři, ale co by ne jsem cajk a happy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 11:35
avatar

Mám známou psychoterapeutku, občas pokecáme (ne o klientech, ale o technikách a procedurách, které používá), něco jsem zkusil i na vlastní kůži. Myslím si, že jak si lidi chodí protáhnout tělo třeba do posilovny, tak by mohli chodit si provětrat hlavu k psychoterapeutovi. Bohužel, většinou se lidi bojí, že je bude okolí považovat "za blázny", když chodí ke cvokařovi - přitom chodit třeba k fyzioterapeutovi s "tělesnými" problémy je úplně normální a běžné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 12:13

V rámci zachování zdravého rozumu (cvokařova) ho nenavštěvuji... *smich*

Ale bývalka se teď zajímá o tzv. metodu RUŠ a prý to docela funguje, tak je možné, že se to na mne pokusí aplikovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 17:14
avatar

- je fakt, že pokud nejste evidentní cvok (na které jsou psychiatři školení) - musíte si v podstatě diagnozu stanovit sám. Cvokař je dobrý jenom k napsání léků, pokud je potřebujete.

doplněno 26.05.15 17:19:

- jo a "bláboly" psychologů už nelze poslouchat vůbec, pokud za sebou nemáte týrání v dětství, pocit druhého dítěte v rodině, šikanu, nebo zneužívání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.15 18:26
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.