Práce na půl úvazku na mateřské?

Od: Datum: 13.09.12 13:34 odpovědí: 2 změna: 14.09.12 02:21

Zdravím,

čeká mě mateřská dovolená a zaměstnavatel mi nabídnul, zda nechci pracovat z domu na částečný úvazek.

Zajímalo by mě, jak je to v tomto případě s pobíráním mateřské nebo rodičovské v kombinaci se smlouvou na půl úvazku se zaměstnavatelem?

Máte někdo zkušenosti?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 13.09.12 14:14

Dobrý den.

V době peněžité pomoci v mateřství můžete být zaměstnaná po skončení 6. týdne po porodu. Nesmíte však mít stejný pracovněprávní vztah, ze kterého pobíráte peněžitou pomoc v mateřství. Můžete pracovat i u stejného zaměstnavatele, ale sjednaný druh práce musí být jiný než před nástupem na mateřskou dovolenou.

Při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat u svého zaměstnavatele či u jiného zaměstnavatele bez omezení. Musíte však zajistit po dobu práce dohled o dítě další zletilou osobou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 02:21
avatar

Při pobírání PPM (dávka nemocenského pojištění) a RP (sociální dávka) je možné pracovat za předpokladu, že zajistíte péči o dítě jinou zletilou osobou (dítě nesmí navštěvovat předškolní zařízení).

Při mateřské ani rodičovské dovolené nemůžete pracovat z domova na poloviční úvazek na stávající pozici (nemůžete vykonávat ten druh práce, který máte sjednán v pracovní smlouvě). Pokud byste takto pracovat začala, skončila by automaticky MD či RD, protože není možné čerpat ze zaměstnání volno (MD/RD) a současně v tomtéž zaměstnání pracovat.

Pokud by šlo o jiný druh práce, můžete se zaměstnavatelem uzavřít další pracovní smlouvu nebo dohodu o pracovní činnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.