Pančovaný alkohol, který teď frčí

Od: Datum: 12.09.12 19:40 odpovědí: 38 změna: 15.09.12 12:36

Jaký máte názor na pančovaný alkohol který teď frčí.Nejsem rasista ale najít ho a nechal bych mu to vypít a do poslední kapičky co natočil.Škoda že už není trest smrti.Já jsem pro aby se obnovil


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.12 21:06
avatar

Rasista? Preklep?

Nazor mam jednoduchy. Mel by dostat provaz. Ac chtel nebo nechtel, nekomu ublizit. Toto je svinstvo a jestli to byl nejaky amater, ktery myslel ze zbohatne, je to pro me stejne nebezpecny clovek, co vyrabi laicky bombu. Clovek si nema zahravat s necim, cemu nerozumi. A o alkoholu se uci v 7. tride v chemii.

A pokud to nekdo udelal schvalne? Dejte mu lahev a at pije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 12.09.12 21:11

@majsterjoe Dejte mu lahev a at pije.

Jo a pěkně si připít na zdraví *pivo*

Od: pacourek*
Datum: 12.09.12 21:11

Ja bych mu dal trest že bude muset pomahat lidem kterým ubližil pančovaním alkoholem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.12 22:36

Názor je takový, že to je průser. Pokud má policie vzorky, které nalezla v nějaké prodejně, nechápu proč je takový problém najít výrobce. Je to asi celé mnohem složitější. Tvrdý alkohol pijij jen občasně. Vodku a rum sice vůbec, ale nyní mě nějak přechází chuť na vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 12.09.12 22:41
avatar

No je to prasárna, velká, viník by si to měl po zásluze odskákat!*hej*

Ale vzhledem k tomu, že můj tatík pálil slivovici, tak bych asi methylalkohol po čuchu okamžitě poznal, navíc vzhledem k ochutnávkám tatínkových polotovarů jsem asi vůči tomuto jedu už trošku imunní... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fi*
Datum: 12.09.12 22:46

Tak to je velký omyl, po čuchu poznáš různé přiboudliny, ne průmyslový methanol.

A tady šlo evidentně o záměnu, ne o nějaké domácí patoky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 19:42
avatar

Nevím jak můžeš být imunní vůči methylalkoholu, když se ti v játrech (jestli ještě vůbec nějaké máš *smich*) přemění na kyselinu mravenčí a formaldehyd. Pokud člověk ví že nějaký ten methanol vypil, tak nejlíp je dát si pořádnýho kvalitního frťana. Ethanol totiž rychleji metabolizuje a tak zaměstná játra dříve než methanol, který z těla vyjde ven nenarušen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 12.09.12 22:45
Pověsit za koule do průvanu...omlouvám se,víc k tomu nedodám...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 12.09.12 22:50

Je to jen velice názorný příklad, kam až to tenhle stát dotáhl. Naprostá absence kontroly kvality VŠECH potravin nejen lihu. Co je proti tomuto zkažený párek nebo plesnivý chleba.

Alespoň víte co jíte. A nemyslete si, že ostatní potraviny jsou lepší. Jen se po nich neumírá hned. A aby bylo jasno, nehovořím o Éčkách. Ale o samotné kvalitě, čerstvosti a složení potravin.

Dobrou chuť. Patří nám to. Snad se lidi konečně probudí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 08:47
avatar

naprostý souhlas s ZABU...

doplněno 13.09.12 09:05:

Stačí občas sledovat různé pořady na internetu,ktere se tímto zabývají...Peklo na talíři,A dost...atd

párky ve kterych jsou jen zbytky čehosi,čaje s pesticidy,mleko několikrát pasterizovane,pečivo plne éček,ruzne džusy plne cukru,společnost mattoni,ktera sou existenci z likvidovala lázně Kyselka atd...

Česky člověk si většinou řekne...a co mám dělat?Nebo ja už to nějak doklepu...alespon takhle jsem to vysledoval ve svem okolí...

A přitom stačí je trošku přemýšlet,nekupovat tyhle věci a vše se začne zase pěkně měnit...tomu věřím...jestli se to ovšem a mi jako národ nezměníme sve chovani a návyky a budeme si stěžovat a to a tamto,tak system bude mit volnost a nic se nezmění.Budem zase otroci jineho systému...tak jako pred 89...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.09.12 10:06

No joo, vidina zisku zatemňuje mozek, svědomí. Poctivé peníze se hromadí langsam, tady to jde rychleji. něco namíchat. Ostatně šmejdy najdete téměř všude. Kolk z vás nakupuje víno v nalévárnách do petek, kolik je v té obarvené vodě alkoholu? Levné potraviny, náhražky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 13.09.12 12:52

Aspoň vidíte, kam vede státní omezování a monopol v oblasti drog. Díky spotřebním daním a kriminalizaci se daný produkt stane zajímavým pro kriminální podsvětí, které z neznalosti udá na trh i velmi jedovatý produkt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 13:17
avatar

Udivuje mne, že přes varování v médiích nejsou lidé opatrnější. Dnes vyšla zpráva, že už je u nás protijed. Sice pár kusů, ale další jsou na cestě. Cena je vysoká - 200000 kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.09.12 14:45

A kdo z těch popíječů to sleduje? Spíše je udivující, že teprve toto je pohne k nějaké akci, to mají příslušné orgány sledovat denně! Za co jsou placeni, jak si plní své povinnosti?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 13.09.12 21:17

nesouhlasím jen s tou neznalostí. Těm lidem je to úplně jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 14:42
avatar

Protijedem je kvalitní alkohol. Nemusí se nic dovážet a už vůbec ne za takový peníze. Oba alkoholy štěpí jeden enzym, mohužel z toho metylu jsou výsledné produkty pro člověka jedovaté. Mne více udivuje, že na tiskové konferenci na dotaz novináře, nebyl nikdo schopen odpovědět, kde se dá metylalkohol koupit.Tady nemluvíme o pár litrech ale minimálně o několika sudech (aby se na tom někdo napakoval). Přitom se jedná o jedovatou a nebezpečnou látku, kterou doma nikdo jen tak nevyrobí. Ne, že by to nešlo, ale proč by někdo z domácí palírny kroutil metylakohol, když mu daleko lépe poteče slivovice? Jen oblbují lidi a přitom to stát nemá pod kontrolou! V drogerii dnes nekoupíte klasické hnojivo, toluen ani olověnou barvu, aby to nemohl někdo zneužít a jed, který v rukou magora dokáže takové svinstva nikdo nehlídá? Proti terororistickému útoku hlídají kde co ale tohle? Tohle rozhodně uteklo i rozvědce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.09.12 14:57

kde se dá metylalkohol koupit

božíčku, stačí se podívat na co se používá, ono se s ním i topí, dá se na něj jezdit... Taky si lze koupit linku na jeho výrobu. Litr > 100 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 15:05
avatar

Božíčku, z toho na topení nebo do nádrže napančuješ tak akorád kulový! Je to nasmraděný tak, že by to poznal i úplný nepič(a). To už to zrovna mohli pančovat okenou nebo nemrznoucí směsí do ostřikovačů, myslím, že za 100Kč/litr by je to vyšlo i levněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 13.09.12 16:54
avatar

Je hrůza,kolik lidí už zaplatilo životem,kolik jich osleplo a kolik jich ještě zřejmě zemře.Že jednoho,dva nebo 3 zavřeli? Vždyť je to pěkná šaškárna! Případy se množí po celé republice,pán z Opavy se dušoval,že oslepl po Hanácké vodce s kolkem koupené v kamenném obchodě! Tady do tohodle obrovského průseru nebude zapleteno pár jednotlivců,ale pěkně velká,rozlezlá alkoholová Mafie! A kdo ví,kam až je všude rozlezlá a kdo to kryje? Možná se ještě budeme všichni divit,kdo všechno se na tom pěkně ,,pakuje,,a životy lidí ho vůbec nezajímají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 13.09.12 18:25

Vůbec bych se nedivil kdyby šly kořeny do Polska nebo Ruska

Od: jirbar*
Datum: 13.09.12 19:24

Kořeny vedou k vládě. Třeba ve Scandináviji je alkohol plně v rukou státu.

A tady si nesmí nikdo vyrobit ani litr pro vlastní potřebu. Již jen pouhé vlastnění destilačního přístroje je trestné. No Kalousek by přišel o pár kaček.

A že se může i doma otrávit je blbost. Nikomu se ani mizernou destilací nepodaří vyrobit nadměrné množství metylalkoholu. Jedině snad, že by ochutnával první odkap.

Jenže tady si přece trh vše vyřeší. Jistě a takhle to dopadla.

Ještě že žádný chytrák nenapsal, že to je pouhá daň demokracie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 19:37
avatar

Naprostý souhlas! Kdyby nebyla tak nechutná daň 285Kč! z litru čistého alkoholu, nebude nikdo ani přemýšlet o černé pálenici nebo pančování. Proč? Prostě proto, že se to nevyplatí. Když se ale nadře, posbírá na vlastní zahrádce nějakou švestku nebo meruňku a pak po něm chtějí takovou sumu? Postavené na hlavu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.12 08:53
avatar

Přesně tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fam
Datum: 14.09.12 08:42

1. Jednak je to mediální zakrývání jiných problémů. Jenže aféra je horší než tenkrát ty okurky nebo ptačí chřipka

2. Při takovém kvantu nebude viníkem jednotlivec. Tipuju, že vykoukl pařát nějaké nadnárodní mafie (to zmíněné Polsko, Rusko výšezmíněné)

3. Šikovný chemik dokáže vyčistit a odsmradit i ten Fridex...

4. Na to aby se člověk takhle rychle otrávil musel pít ten methanol víceméně čistý. Takže někdo někde prohodil cisternu...

5. A bude tam také ta korupce...přece vysledovat původ lahve by normálně polici nezabralo týden.

6. Díky téhle zprávičce chápu víc, proč se to pátrání rozjíždí tak pomalu: Víceméně na nás kašlou a jednomu synkvi to uklouzlo:

"Hit alkoholiků na severní Moravě: Schůzka naslepo,"
uvedl Ondřej Nečas(25) na svém facebookovém profilu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.09.12 09:00

Abychom při této maximálně intenzivní mediální kampani, nezapoměli na církevní restituce, zvýšení DPH a další aféry, které jsou dnes přehlušeny a předurčeny k zapomenutí. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.09.12 12:14

Aby jsme vše nesváděli na stát. Asi se držela hesla "Co se v mládí naučíš ..."

http://www.novinky.cz/krimi/2…6-4-promile-bez-metanolu.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.09.12 14:03

Ale samozřejmě, že za to může především stát! Byly doby kdy používání metylalkoholu bylo přísně střeženo a omezeno jen na použití, kde nic jiného použít nešlo a to právě pro jeho toxicitu a možnost neskutečně jednoduchá záměny za etylalkohol. Dnes se používá i tam, kde lze bez problémů použít neškodný etylalkohol a to především kvůli ceně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.09.12 14:20

Nepochopil. Když se někdo v jednadvaceti ožere jak prase tak asi za to stát nemůže. Jinak stát se "stará" a hlavně EU. Již nekoupím žádné nalévané ředidlo, toluen a mnoho dalšího. Nacvrkáno do 0,4 plechevek několikrát dražší. No a kanistr 10 litrů nepotřebuji. To samé jetelová sůl. Někde to prodavačka zaměnila s kyselinou citrónovou a tak se to nesmí prodávat. Jistě by se našlo mnoho příkladů kde je stát až směšně opatrný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.09.12 14:53

Ale pochopil, jasně, kdyby byli všichni abstinenti tak není v posledních dnech co řešit :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.09.12 15:48

Marný boj, stejně nepochopil

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.09.12 17:55

Tak co má společnýho to, že někdo je prase a ožere se, s tím, že žerem a pijem svinstvo a to by měl hlídat stát ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gue
Datum: 14.09.12 18:23

Ano, metanol ma na svedomi 20 zivotu. Zamyslete se ale i nad tim, ze alkohol ma rocne na svedomi u nas stovky, mozna tisice zivotu a to hlavne tech co ho nepiji. Jo a stat za tohle podle me fakt nemuze. Pravidla v CR jsou podobny jako jinde v Evrope. Proste nekdo spletl kanystr, to je vsechno. Pijte vino!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 14.09.12 18:58

Nechlastat nebo jen z ověřených zdrojů (domácí slivovice)

Od: bmbx®
Datum: 14.09.12 19:29

to že jsou u nás pravidla podobná jako v Evropě neznamená, že jsou správná ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: miro®
Datum: 15.09.12 09:05

Spletl se někdo z nedopatření a nebo za účelem zisku? Pokud to prvé, tak lituji, že tento viník je vzhledem ke svým znalostem a neodpovědnosti připuštěn k takto odpovědné činnosti. Pokud to druhé může za to, ale to platí i pro ten prvý příklad , ten kdo vytváří podmínky a pravidla chodu společnosti . Chcete-li prostředí liberální bez náležitých kontrol, založených na zisku , tržních principech a pod. Kdo to asi je? miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 09:34
avatar

Mě zaráží jedna věc: otrava se objevuje plošně, po celé republice. Přitom ale jde vždy o jednotlivce. To znamená, že v každé oblasti se v různých obchodech vyskytla jedna, či jen pár lahví. Neříkejte mi, že výrobce a distributor vyrobí řekněme hektolitr pití a pak ho po jednotlivých lahvích rozváží po republice! Pokud by probíhala distribuce běžným způsobem, bylo by otrávených vždy víc pohromadě. Taky nevěřím, že by výrobce svůj výrobek ani neochutnal. Ono to bude složitější. Dokonce to vypadá, že jde o úmysl. Proč by to kdo dělal? Nevím. Ale možností je několik. Třeba fanatický abstinent, který se snaží ostatní přesvědčit o škodlivosti alkoholu. Nebo o přípravu dokonalé vraždy (oběť někdo otráví metanolem a může se spolehnout, že se to moc vyšetřovat nebude. Je tak jen další v řadě). Kdybychom měli léta padesátá, šlo by určitě o "další pokus prohnilých imperialistů o poškození ekonomiky socialistického státu" . (A nikdo by se nedozvěděl, že v tom měla prsty STB). Nebo jen blbá sranda někoho, kdo si neuvědomil, co to udělá.

Jsem možná paranoik, ale nevěřím na omylem popletené cisterny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 11:00
avatar

Magdone,že jde o chamtivost,to je fakt.Mohu z osobních zkušeností říci,že splést si kanystr etanolu a metanolu není pro ignoranty žádný problém.Ve velkovýrobě je to skoro stopro vyloučeno.Utrhnout si 200% z daňového úniku je určitě lákající.Pak koupím omylem "kanystr" metanolu místo etanolu a je vymalováno.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.12 12:36
avatar

Jistě, ale dejme tomu, že někde seženu lacino metanol v domění, že je to etanol. Vyrobím z toho kořalku a stočím jí do lahví (aniž bych to ochutnal). Pak to budu chtít samozřejmě co nejdřív prodat. Až sem to je pochopitelné. Potom ale neprodám celou várku jednomu (či několika) prvnímu zájemci, ale vezmu pár těch lahví a rozvozím je jednotlivě po nejrůznějších obchodech v republice. To už moc pochopitelné není. Nehledě na to, že by odemne větší řetězec těžko jednotlivé lahve koupil. A jak se ukázalo, dalo se to svinstvo koupit i v těchhle obchodech. Vzhledem k tomu, že v okolí obchodu nedošlo k otravě více lidí, dá se soudit, že tam těch lahví víc nebylo. Takže opakuju: nevěřím, že jde o omyl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.