Proč praskají cévky v oku?

Od: Datum: 22.05.15 17:59 odpovědí: 6 změna: 23.05.15 12:36
avatar

Dobrý den. Nevíte, proč praskají cévky v oku při užívání Warfarinu? Hodnota na Quick se zvedla z 2,3 na 2,9 - co je příčinou? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.15 19:05
avatar

Dlouhodobé podávání warfarinu může být příčinou vzniku dalších onemocnění, jako jsou například osteoporóza, kožní onemocnění až nekróza kůže, poškození zraku krvácením do sítnice, které někdy končívá slepotou, zvýšené riziko úmrtní na krvácení do mozku. Dochází také k častějším zlomeninám kostí a k častějším kompresivním zlomeninám páteřních obratlů pro warfarinem vyvolanou polékovou osteoporózu.

Zdroj: http://www.celostnimedicina.c…re-nereknou.htm#ixzz3at7FLCju

Datum: 22.05.15 19:13
avatar

To, co inžinýrko popisujete, je jeden z milionu. Když jsem přestala war. brát, udělal se mi ihned tromb v oku. Jen velmi rychlým zásahem jsem o vidění nepřišla. Warfarin ředí krev, ale neřeší cévy. Jejich erlasticitu. Já si myslím, že warf. s praskajícími cévkami nemá co dělat. Praskly by, možná rychleji, když by krev byla hustá. Právě proto se stále chodí na kontroly sráživosti. ;) Je možné, že mýlím, ale trombozu v očích jsem měla 2x. Vždycky po operaci, když jsem warf. nebrala. Nebudu raději riskovat. Budu svému lékaři věřit. Ikdyž mě děsí, že současně beru kortikoidy. Ani bez jednoho se prostě neobejdu. Věřím, že když mě každý měsíc kontrolují, že ví co dělají.

doplněno 23.05.15 07:18:

Nejstrašnější hodnoty jsem měla snad 5? No jo, ale já měla talíř kapusty! Od té doby vím, že když si dám mísu salátu, vezmu si 1,5 prášku. Odmítám se vzdát zelené zeleniny. To bych už vůbec nemohla nic, protože se každému specializovanému doktorovi něco nelíbí a má nějaké zákazy a doporučení. A nakonec řeknou, všichni dohromady, že ty kurděje mám ze špatného stravování. :-D S těmi praskajícími žilkami v očích, s těmi byste měla zajít k očnímu. Jinde se vám modřinky nedělají? Klouby vás nepobolívají? Nekrvácíte mimo cyklus? Když ne, nikde nekrvácíte, ale máte problém s cévkami. Na to býval Ascorutin? Musíte to vyřešit s očním!

Datum: 22.05.15 20:47
avatar

Ale proč se ta hodnota zvyšuje?

Datum: 22.05.15 21:18

Zvýšení může zůsobit řada faktorů. Některé potraviny, náhlá změna pitného režimu apod. Také Vaše tělo samo o sobě se chová různě, takže i to může způsobit zvýšení. Mně hodnoty kolísají neustále, takže léky beru podle toho

Datum: 23.05.15 09:23

Také jsem brala valfarin..Čurala jsem s příměsí krve,,jak jsem se klepla,byla hned modřina,Trhali mu 2 zuby a krev nemohli zastavit,,museli šít a v noci mne vzbudilo v puse plno krve.Hrůza. Jak jsem se troch zehla tak mi TEKLA krev..Pak mi to vysadil a je klid. Beru něco jiného Valfarin je prý děsné svinstvo,,jinak to napsat neumím..Má mnoho vedlejších účinků ,více než jiné léky.A navíc ta dieta ,,kdybych brala Valfarin,tak se nenajím,,protože jsem diabetik a co mohu na cukr...nesmím když beru Valfarin..

Datum: 23.05.15 12:36

Babčo. Koukám, že jsme stejné. Přesně. Já jím všechno a podle toho si beru warfarin. Chce to jenom trošku přemýšlet. Jinak pochopitelně warfarin nemusí někdo snášet, pak se nahrazuje jiným lékem

doplněno 23.05.15 12:37:

Jinak třeba ta kapusta změní výsledky tak na den, nikoliv v horizontu několika dnů

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.