Jak si zorganizovat život? Vysoká škola?

Od: Datum: 22.05.15 00:31 odpovědí: 5 změna: 22.05.15 12:31

Ahoj,

Můj dotaz bude pro mnohé velmi směšný, ale rád bych se svěřil s takovým problémem, kterého jsem si u sebe povšiml během příprav na maturitní zkoušky, které jsem velmi dobře a zdárně zakončil.

Během těchto příprav, jsem byl velice nervózní a emocionálně vypjatý... Určitě nejsem sám, takových je mnoho, však je to vlastně první zkouška z dospělosti. Nakonec jsem zjistil že jsem se nervoval zbytečně až moc.Řekl bych, že na studia hloupý nejsem jelikož jsem měl vždy dobré výsledky, ale to co mě hrozně "táhne k zemi" je moje neustálá nervozita, vnitřní neklid, nízké sebevědomí a hlavně, HLAVNĚ což je podle mě tohoto všeho příčinou je neschopnost si rozložit čas tak abych měl čas na přátele, zábavu, učení apod... Neustálý strach mne nutil se učit celé poslední dva týdny až jsem z toho byl čím více blbější.. :) .

Byl jsem úspěšně přijat na všechny VŠ, to co mě teď trápí je to abych takového psychické stavy, které byly opravdu vypjaté již neměl, páč bych to opravdu psychicky nepřežil...

Potřeboval bych nějákou radu, co bych pro to mohl udělat abych svá studia na VŠ započal co nejlépe, jak se zkrátka hodit do klidu, získat si nějáké sebevědomí, umět si rozložit čas a spravit se po své psychické stránce abych mysl a paměť nemělou zatemněnou těmito věcmi... :)

Ocením i pokud by jste mi doporučili například nějákou literaturu... Určitě se někdo s takovým problémem setkal.

Děkuji moc,

S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.15 07:44

Gratuluji ke složení maturity i k přijetí na školu. Je báječné, že máte na výběr. *pusa* Já si myslím, že před velkou zkouškou a před velkou změnou jsme nervozní všichni. Ale víte jak začíná cesta? Přece prvním krokem. Snažte se řešit všechno po krocích. Neskákejte. Ani v myšlenkách, ani v rozhodování, ani na cestě životem. Udělejte si takový jako rámcový plán a pak postupujte krok za krokem. Každý další krok vychází z toho předešlého. Není důvod být nervozní! Jistotu budete mít v tom posledním kroku. Na něj navážete, v něm je počátek cesty. Každý krok je počátkem. ;) A také si uvědomte, že každé vaše rozhodnutí a pak čin, není konečný, ne tak fatální, tragický. Všechno lze napravit. Vrátit se o krok zpět a vykročit znovu. Nic není definitívní! (Neb nikdy nikdo neví, co se může státi)

doplněno 22.05.15 07:56:

Není důvod být nervozní. Čeká na vás krásný, zajímavý život, plný možností! Odvážným štěstí přeje! *slunce*Hodně štěstí!

Od: student*
Datum: 22.05.15 12:31

Děkuji za pěkná povzbudivá slova *srdce*:)

Datum: 22.05.15 08:06

Zdar. Gratuluju k úspěšně složené maturitě. Jinak na VŠ budeš mít takovou maturitu budeš mít každý rok leden až únor + květen aŽ červen. Zkouškové. *smich* Co ses všechno musel naučit na maturu, tak to bude (samozřejmě jenom předměty, který budeš studovat na VŠ) jedna tvá zkouška. A zkoušek budeš mít třeba 5 nebo 6. Takže se hoď do klidu, protože jinak to nejde. Kdyby ses měl pokaždé o zkouškovém nervovat, tak tě za chvíli klepne. Ale na VŠ máš tu výhodu, že mám na každou zkoušku jeden řádný termín a pak dva opravné. Takže máš tři pokusy. Ne jako na matuře, kdy uděláš nebo jdeš v září. Jo a taky na VŠ, pokud nejsi nějakej bláznivej šprt, většinou nejde o to, mít samý jedničky. Hlavní je udělat zkoušku. A pak to jít pořádně zapít. *pivo*Takže tak. A můžu se zeptat, na jakou školu vlastně jdeš (VŠ)?

Od: student*
Datum: 22.05.15 12:26

Takže to chápu dobře že nakždou z těchto 5 - 6 ti zkoušek mám 3 pokusy? To nezní zas tak uplně šíleně na jednu stranu..*uf* Potřeboval bych asi asi najít nějákého "průvodce" po VŠ, zjistit jak co chodí z čeho se přesně na co připravovat atd..

Já osobně jdu na UHK FIM, rozhodoval jsem se mezi peďákem ale pravděpodobně by mě velký problém dělala třeba česká a anglická literatura, které jsem nikdy nevěnoval žádnou pozornost .. tak jsem zvolil fim.

Od: asd1
Datum: 22.05.15 12:10

Neboj to se poddá. Jedna zkouška na VŠ je jako celá maturita = matura byla tvoje první zkouška a proto ta nervozita. Až budeš dělat desátou zkoušku tak to bude výrazně lepší. Ber to s nadhledem, na zkoušku máš víc pokusů a maximálně tě nakonec vyhodí ze školy ;) Režim abys stíhal učení, práci, zábavu, přátele, sport - to si musíš najít sám, každému sedí něco jiného.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.