PPL - neoznámili zásilku

Od: Datum: 21.05.15 18:34 odpovědí: 7 změna: 21.05.15 21:32
avatar

Dobrý večer, nedávno se mi stalo, že mi byl poslán balík z Německa. Mělo to být překvápko k narozkám, takže jsem nic nevěděla ani nečekala. Řidič z PPL byl 2 x u nás ale protože mě ani jednou nezastihl, tak po týdnu balík vrátili zpět s poznámkou, že na uvedené adrese nebydlím. Později jsem si na jejich stránkách přečetla podle č. zásilky, že mi dali do schránky oznámení. No nic...teta balík znovu zabalila a poslala - tentokrát mi to řekla a já čekala. Znovu 2 x přijeli a opět žádné oznámení ve schránce. Pak po stížnosti a několika telefonátech mi sdělili, že balík tam mají a druhý den ho dovezou. Když jsem se ptala proč mi to písemně neoznámili - tak prý to záleží na řidiči. Zásilku mi nakonec museli dovézt do práce - protože prý v našem městě rozvážejí balíky jen od 13 do 15h. Jednalo se o depo 07 - Ostrava. Celá sranda stála odesílatele 60 EUR a mě spoustu nervů a několik telefonátů a mejlů.

Dotaz : PPL nemusí lidem dávat oznámení do schránky, že mají u nich balík? Bohužel odesílatel na mě neuvedl telefon.

Děkuji všem, za případné zkušenosti s touto společností.

doplněno 21.05.15 19:27:

Řidič mi nevolal, protože na mě neměl kontakt, právě proto se divím, že ani jednou nenechal ve schránce lístek s oznámením o balíku a klidně ho pak po týdnu vrátili zpět do Německa.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 18:36
avatar

U PPL je nutno uvést telefon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 18:41
avatar

Nevolal to je divne celkem , ale je pravda , ze kolikrat kdyz jsem byl v praci a volali mi , ale manzelka byla doma tak stejne nedojel.
Pak jsem doma byl az odpoledne a to byl telefon skoro na pul hodiny o tom , ze v tolik tam uz nebude a co ma delat atd...

Parkrat se stalo , ze to dal i sousedum , kdyby soused neprisel , ze to ma , tak ani o tom nevim.

Proto , kdyz vim , ze asi nebudu doma , tak radeji ČP - kdyz tak si zajdu na postu a mam klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuku
Datum: 21.05.15 19:36

Hustý, to se mi stalo taky! Odesilatel na balík nenapsal můj telefon, od PPL ve schránce žádný lísteček, nic. 2x doručováno v době, kdy je normální člověk v práci, a potom balík vrátili do zahraničního eshopu! A to se stalo ve městě na druhé straně republiky než je Ostrava.

Skoro si až člověk říká, jestli ten řidič s tím balíkem na tu adresu vůbec jel, když ani lístek nenechal... Spíš mi přijde, že se na to vykašlal a rovnou to poslal zpátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 20:11

Mně se to teď dvakrát za sebou v lednu a v dubnu stalo u DPD se zásilkami z německého e-shopu. Nejdříve mi přišel mail v holandštině, ze kterého nešlo vystopovat v jaké fázi zásilka je, a pak přijel jednoho dne řidič bez jakéhokoli upozornění. Telefon byl vždy uveden na balících. Dříve se dalo zjistit, kde se zrovna zásilka nachází a ráno v den doručení poslali sms, že přijedou. Nevím, co se jim stalo, bývala to slušná firma. Asi konkurence nějak přestala fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 20:18
avatar

Je to fakt, to dohledání podle č. zásilky jim taky nějak nefunguje. A nechápu, proč mojí tetě na poště neřekli, že má uvést na balík i moje tel. číslo, když je to tak důležité. Ona to odesílala přes DHL a u nás to převzalo PPL. Ale zdá se, že obě firmy jen tahají z lidí peníze a místo doručování balíků je vracejí.

Od: vklus
Datum: 21.05.15 21:23

U žádné z doručovacích firem jsem se nikdy nesetkal s něčím jako lístek do schránky to jen u české pošty, ale tam je zase naopak standard hodit lístek a nedoručovat

doplněno 21.05.15 21:24:

A DHL a PPL jsou v podstatě jedno

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.15 21:32
avatar

Depo 07 Ostrava dodáva i mne a mám jen dobré zkušenosti a vždy kurýr volá...Byl u mne již min 50 x a vždy O.K.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.