Pojištění proti přírodní katastrofě

Od: Datum: 10.09.12 11:00 odpovědí: 4 změna: 14.09.12 13:00

Dobrý den. Mám na své zahradě vzroslé smrky. Již jsem jí s nima kupoval. Na sousedním pozemku si soused postavil bazén. Jak by se postupovalo v případě, že by po bouřce vyvrácený smrk poškodil bazén na sousedově pozemku. Kdo a popř.z jaké pojistky by byla škoda řešena? Musím mít pojištíno já, nebo soused? Děkuji za odpověd.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lolaprasatkova
Datum: 10.09.12 11:12

Stromy jsou vaše, musíte mít svojí pojistku a bude to řešeno z vašeho. Je to stejné jako když sousedovi praskne bazén a nateče vám to do sklepa. Zaplatí to soused.

Datum: 11.09.12 00:59

V případě škody způsobené "vyšší mocí" je škoda hrazena z pojištění poškozeného. V tomto konkrétním případě musí mít majetek pojištěn soused, jinak nemá nárok na žádné odškodnění.

Od: kaplan*
Datum: 14.09.12 12:19

Takže tu mám dvě uplně rozdílné odpovědi. Ale ta druhá se jeví jako pravděpodobnější. Děkuji za odpověd.

Datum: 14.09.12 13:00

Co je pravděpodobnější není podstatné. Obě odpovědi jsou správné, ale pouze v některých případech. Každopádně by měl mít soused pojištěno proti pádu stromu a vy odpovědnost z vlastnictví nemovitosti.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.