Nizke sebevedomi

Od: Datum: 20.05.15 22:37 odpovědí: 8 změna: 25.05.15 02:02
Jak uz tu nekolikrat zaznelo. Mam nizke sebevedomi. Zkousela jsem se zmenit a pracovat na sobe, ale nejde mi to. Ne ze bych se nemela rada, ale nedokazu si prosadit svuj nazor a jsem hrozne stydliva. Zkousela jsem komunikovat, ale proste z donucenim je mi to nepeijemne. No a kdyz neco reknu a ostatni to zaprou, tak si vzdycky prosadi to co chteji oni. A tak uz nevim co mam delat. Kdyby nekdo o tom vedel vic urcite napiste
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.15 07:59

Slovo sebevědomí je složeno ze dvou slov. Vědomí sebe. Tedy jak sama sebe vnímáš, tak vysoké sebevědomí je. Asi není jednoduché poradit, jak si sebevědomí můžeš zvýšit. Vlastně je to nemožné. My ti můžeme poradit, ať se jinak oblečeš, jinak namaluješ, vzděláš se, zajdeš k holiči, nabalíš nejkrásnějšího kluka, ale když sama v sobě budeš vidět myšku, můžeš se tvářit jako lev, ale budeš pouze myš ve lví kůži. Až sebe budeš vnímat jako lva, myš zmizí. Rozumíš mi alespoň trošku?

Datum: 21.05.15 11:35

Souhlasím, lépe bych to nepopsala.

Od: buss®
Datum: 21.05.15 12:02

Je to jen a jen na tobě, choď mezi lidi a komunikuj. Otázka, jak komunikuješ, že se lidi šprajcují, kontroluj se. Jak komunikovat určitě postupy na intu najdeš.

doplněno 24.05.15 19:43:

Proč chceš furt něco prosazovat, velet? Ano, ti lidé jsou otravní. Naslouchej a mluv, když máš o čem, má to hlavu patu.

doplněno 24.05.15 20:08:

Tak to se pak nediv. Někdy je lepší mlčet. Oba si pak myslíte, že máte pravdu. Tak ať si to ten druhý klidně myslí, jeho problém, možná na to jednou doplatí. Chceš za pravdu umřít, jsi za ně odpovědná? Tvému konání buď boží požehnání.

Od: novinka
Datum: 24.05.15 19:24

No jako zkoušet to o prázdninách určitě budu :) Nevíte jak se tohle jmenuje čím mám problém, že jsem stydlivá potřebuju podporu abych něco udělala že mocnemluvím, že bych radši psala na chat, že si neprosadím svoje.
Asi nijak viďte :D

doplněno 24.05.15 20:00:

nechci všem velet, ale když vím že mám pravdu chci si jí prosadit, ale nejde mi to. O to tu jde :/

Od: nikc®
Datum: 25.05.15 01:07

Možná jsi nějak zablokovaná, když to nejde se prosadit a v tom pomůže jedině psycholog. Od toho je.

doplněno 25.05.15 21:25:

Psychopati a manipulátoři berou sebevědomí. Proto se s nimi nestýkej. Jinak tě vysajou jako citoví upíři. Používají různé metody na destrukci osobnosti. Možná někdo v rodině tě vysává, možná úplně všichni v rodině. Na to je jedině psychoterapie a nestýkat se s citovým upírem psychopatem. Přisaje se na tebe a nepustí se tě dokud tě nevysaje nebo od něj neutečeš. Proto trpíš možná.

Datum: 24.05.15 21:41

Ono je to všechno o zvyku...víc než by sis mohla myslet :) Když budeš víc mezi lidma, budeš se seznamovat s novými, poznávat je, tak začneš poznávat i sama sebe a uvědomíš si, že vlastně o nic nejde...jde jenom o tu interakci, vstřícnost, užívání si přítomnosti těch ostatních. Prosadit si svoji, když to potřebuješ, je důležitý...ale není nutný mít vždycky pravdu a snažit se ostatní trumfnout. Tím, že si jí neprosadíš neukazuješ svoji slabost, ale to, že přijímáš názor toho druhého...a nechceš vyvolávat zbytečný konflikt.

Datum: 24.05.15 21:58

- pokud nejsi přirozeně vůdčí osobnost, tak s tím nic nenaděláš (nemyslím, že se to dá naučit). Proto se ovšem ale ještě nemusíš podceňovat, jistě umíš něco jiného a pokud se budeš za každou cenu snažit "velet" , tak se jenom ztrapníš. Dělej jen to, co umíš a v tom si věř.

Od: dam®
Datum: 25.05.15 02:02

Jen se nepodceňuj, je docela možné, zjednodušeně, moc přemýšlíš o lidech kolem a jejich kritice na tvojí adresu, nejednáš spontánně, tím se netrap. Určitě sis všimla kolik názorů tě baví a co si o nich myslíš, sociologické myšlení. A teď mi to tady natřou... Souhlasím s Babkou z Ostravy.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.