Kniha Dianetika

Od: Datum: 12.06.15 18:11 odpovědí: 6 změna: 20.07.15 16:30

Zdravím,četl někdo knihu Dianetika?Uvažuji,že si ji pořídím a chtěla bych vědět jestli je srozumitelná a přínosná pro

zlepšení života. Díky moc,E


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.15 20:10
avatar

Nečetl a číst nebudu. K tématu dianetiky, respektive scientologie, viz následující odkazy:

http://www.zvojtisek.cz/dokumenty/clanky/scientologie_(6_2008).pdf

http://cs.wikipedia.org/wiki/Scientologie

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrak*
Datum: 18.07.15 17:40

Dobrý den, knihu jsem četla, začátek je trošku nároční, ale jakmile se jím prokoušete dozvíte se spousty zajímavých inforamací. Pokud se vám bude máte pocit, že si na knížku netrofnete můžete si pořídit DVD "Jak používat Dianetiku" kde jsou základní informace zfilmované. Ukázka je i na youtube.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 11:02
avatar

Vy nepovažujete scientologickou církev za nebezpečnou sektu? Informací na toto téma je víc než dost. Mimo odkazů výše stačí do Googlu zadat "scientologická církev" a vyjede toho na vás až až.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrak*
Datum: 19.07.15 18:07

Ne nepovažuji. Kromě toho, že na Googlu najdete spousty negativních informací, že Scientologie je nebezpečná, tak najdete i to, že to tak není, http://scientologie-expertizy.wz.cz/luzny.html nebo http://wolf.nazory.cz/dianetika.html no a pak záleží na každém čemu chce věřit. Podle mého názoru, je nejlepší některé věci vyzkoušet na vlastní kůži a pak si udělat vlastní názor. Nemyslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 00:48
avatar

Nejde o Google. Tam jistě najdete mraky protichůdných odkazů na cokoli. Já ale těm negativním věřím, protože věřím Společnosti pro studium sekt a nových náboženských směrů, viz odkazovaný článek Doc. PhDr. Zdeňka Vojtíška Th.D.

Některé věci je jistě moudré vyzkoušet, ale – jak píšete – některé. Je řada věcí, u nichž to není rozumné; věci, které zkoušet opravdu nemíním, jako například například heroin, sebevraždu, homosexuální praktiky a podobně. A to v mém případě platí i pro dianetiku, resp. scientologii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrak*
Datum: 20.07.15 16:30

Chápu, je to vás názor a já ho respektuji! Klidně věřte tomu co napsal pan Vojtíšek. Co se týká dianetiky a scientologie tak věřím tomu co jsem si vyzkoušela na vlastní kůži a mám pouze pozitivní zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.