Mezinárodní den žen

Od: Datum: 08.03.13 09:51 odpovědí: 14 změna: 08.03.13 19:05
avatar

Jistě je ve světě ještě mnoho zemí, kde ani nelze položit otázku, zdali jsou tam považovány ženy za rovnoprávné mužům. V takových zemích se jistě "Mezinárodní den žen" nikdy neslavil. - pt


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 08.03.13 10:24

To jo, takových zemí je stále hodně. Prostě se vývoj zašprcnul v jednom místě a už se nepohnul. Výjevy takových zemí jsou většinou nad míru jasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.03.13 10:31

Je hodně zemí, kde za stav může náboženství...

No a u nás se zatlačil MDŽ bezdůvodně do pozadí, já uznávám MDŽ i Svátek matek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mdz
Datum: 08.03.13 11:55

Podle toho, co mi rikala mama, tak oslavy MDZ v praci (pred 89) byly jen takove trapne frasky, strasne oziracky, ktere s oslavou prav zen nemely vubec nit spolecneho, naopak to byla udalost, ktera zeny dost ponizovala (nucena oslava, kterou musely pripravit a pozdejsi neprijemne obtezovani ze strany ozralych spolupracovniku) a zeny se pak ve vysledku citila trapne a jeste jako spolecensky nizsi osoby.

Vseobecny utlum oslav MDZ ve spolecnosti souvisi s dojmem, ktery lide meli kvuli protezovani tohoto svatku pred rokem 1989 a ktery tam nechtene ziskal povest "komunistickeho" svatku (stejne jako 1.kveten). Paradoxne oba svatky vznikly tusim ze v USA.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 08.03.13 13:58

Nerad bych se té mámy dotknul. Tohle dřív říkali takové ty zapšklé o které bych si ani kolo neopřel. Většina těch "normálních" docela ráda vzpomíná. Já před chvílí poslal 20 gratulací a ani jedne se neurazila že ten den neslaví.

A ožrávačky. No snad se pije na každé oslavě a né jen v den MDŽ. Kalousek to MDŽ slaví každý den kdyby to mělo nějakou spojitost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mdz
Datum: 08.03.13 15:54

Psal jsem o situaci pred 89 v takovem typickem kancelarskem kolektivu velkeho mesta.
Psal jsem o oslavach v praci, ne o oslavach mimo praci.
Mame soukromy darek k MDZ nevadil. Vadila ji ta povinna ucast na podnikovych oslavach MDZ, ktere ve skutecnosti zadnymi oslavami nebyly, ale byla jen vedenim posvecena chlastacka.
Je rozdil "pit na oslave" a "ozrat si drzku jako dobytek".
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.03.13 16:20

Oslavy MDŹ před rokem 89´ v zaměstnání probíhaly tak jak si je zůčastnění zorganizovali, to že za to mohl režim, nebo že byl svátek MDŹ režimem zneužíván je při nejmenším úsměvné. Teď je současným režimem MDŹ potlačován do zapomění a nad tím se nikdo nepozastvuje, není to trochu divné? Misto toho je svátek matek, ale ten se už každé ženy netýká, ne každá je matkou, že?

Nikde jinde to neřeší, jen u nás musí být vždy něco extra a je to překvapující když vznik je z USA a to je dnes náš vzor *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 08.03.13 17:08

Je to Tvoje věc když se chceš ožrat jak dobytek což v dnešní době je snad i IN a běžná praxe těch VIP.

O čem myslíš že píšu o MDŽ v letech 1968 až 1989. Kdo má potřebu tak se ožere kdy chce. Jistě pár ženskejch tam nešlo. Ty zaprcnuté pak pomlouvali. Ostatní vzpomínají do dnes. Oni totiž lidi měli k sobě daleko blíž a každý se choval tak jak mu to bylo sobě vlastní.

A v práci se tak moc neslavilo. Taky tam nešlo to Tvoje chlastat. Uspořádal se společenský večer po pracovní době.

A poviná účast. Kde to žiješ. To je zase nová vymejvárna hlav od těch co jsou dnes u koryta. (nebo že by matka lhala?)

Dnes si vzájemně lžou na Facebooku. Děkuji, nechci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 08.03.13 16:41

Dodávám, pokud se slavilo MDŽ podle některých ožrávačkami , pak daleko vetší tradici ožrávaček možná i jako vzor, je už hodně dlouho Velikonoční ožrávačka-pardon oblévačka, oslavy narozenin a jmenin, případně se paří jen tak a pravidelně až po metanolové opojení. To nevadí? Nehodí se to do současného politického prostředí. Takže, hanobení MDŽ, považuji za účelové a třeba i z důvodů, že v současnosti se nedokáže a nebo nepotřebuje něco podobného uskutečnit,aby se lidé sbližovali a tím se stali větší společenskou silou atd. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 08.03.13 10:39
avatar

Možná se ještě najde někdo, kdo považuje "Mezinárodní den žen" za přežitek. Něde ženy nemohou ani pomyslet na to, že by studovaly na univerzitě a mohly se stát inženýrkami nebo lékařkami. Svátek žen vidím, jako úctu projevenou ženám, za jejich odvahu, sílu a lásku. - pt

Od: buss
Datum: 08.03.13 12:29

Pošleme tam USA šířit demokracii a naše vojáky s nimi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sepi®
Datum: 08.03.13 14:20
avatar

od rána si říkám, kdo z mužů u nás v práci řekne aspoň ,,vše nej k svátku žen" ...no mě by to potěšilo .) ...ale už se pomalu pakuju domu a nic ...hmm...své mamce jsem popřála a ona mě .) své dceři s miminkem jsem popřála a ona mě .))noo...asi už se na to nehraje ...škoda :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 15:27
avatar

MDŽ je taková nevím, jak to nazvat, ale jistější oslava, než Den matek. Protože MDŽ je pokaždé 8. 3., ať je středa, nebo neděle. Ale Den matek je pokaždé jindy - 2. neděle v květnu a tak to může vyjít na kdykoli. Já mám mamku ráda, ale myslet na tu 2. neděli, a nezapomenout, také se mi, bohužel stalo, že jsem to propásla. Proto mám raději MDŽ, že je to stálé a neměnné datum.

Vzpomínám, jak jsem někdy v 60. letech s vyplazeným jazykem zdobila srdíčko, kreslila jsem kočičky a jehnědy a sněženky a bledule, prostě, co k této roční době patřilo. Aby to bylo co nejkrásnější. Mamka to nikdy moc vstřícně nepřijala, ale to už je jiný problém.

Přesto, když jsem dneska před obchoďákem obdržela mírně omšelou růži, věřte, že mi opravdu udělala radost. Jaga.

doplněno 08.03.13 15:53:

Pokud někdo z Vás vzpomíná na ožrávačky, u nás to tak nebylo. Učitelský sbor - 29 ženských a 1 ředitel. Každá z nás dostala osušku, další rok ubrus. Poseděli , jsme dostali občerstvení - 2 chlebíčky a 1 zákusek. Alkohol se nekonal. Ani tanec. Vždyť by nás těch 29 bab muselo toho jediného ředitelského mužského chudáka roznést na kopytech.

A tak se sedělo, dárky /ubrusy / se rozbalily, vypilo se kafe, snědlo pohoštění a pak jsme se střízliví v míru a pokoji rozešli do svých domovů, abychom se následující den zase nechali deptat svými žáky.

To měkké I píši proto, že součástí vyučovacího procesu byl i ten pan ředitel. Žije dodnes a já si marně říkám, jak mohl ty své žáky a ten děsnej babinec ve sborovně ve zdraví přežít! Zřejmě SLUŠNEJ ODDÍL!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 19:05
avatar

Zrovna jsem se vrátila z oslavy MDŽ v nedaleké vesnici, hráli jsme k posclehu a tanci. Sice až na výjimky pouze dechovky a starou českou klasiku, protože osazenstvo tvořily z 90% dámy nad 60 let, ale uměly to pěkně rozjet a dobře se bavily. Vystoupení menších dětí, básničky, tance, pak modernější tanec a imitace rapu, což sklidilo velký úspěch. Občerstvení, při ochodu každá dáma dostala růžovou růži.

Pěkné a milé, a protože jsem dnes sama dostala květinu, MDŽ bych rozhodně nerušila:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.