Telefon a spánek

Od: Datum: 01.09.12 07:58 odpovědí: 9 změna: 02.09.12 01:34
Měl bych dotaz,může nějak škodit spánek s telefonem v posteli? abych usnul poslouchám přes sluchátka hudbu a většinou s tím usnu,dřív se říkalo že to vyzařuje nějaké záření a že to škodí, ale dnes by to mělo být už jiné ne? telefonu to doufám nevadí že s ním spím nebo jo? díky
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: stribrnak*
Datum: 01.09.12 08:52

Od: bena*
Datum: 01.09.12 09:15

No hlavně se můžete třeba uškrtit...

Datum: 01.09.12 09:21

Telefonu je to šumák, pokud ho nezalehnete nějakým nešťastným způsobem, nebo nepřehřejete.

Pro vás je to potenciálně nedobré ze tří důvodů: telefony samozřejmě pořád ledacos vyzařují a i když škodlivost je neprokázaná, nějak si málokdo dovede představit, že by to bylo pro mozek dobré. Za druhé vašemu mozku, podvědomí a veškerým procesům nedělá dobře, když usínáte pomocí hudby - nenecháte tak mozek naladit se do vln, jaké správně má mít k hlavní relaxaci dne (zjednodušeně řečeno - to komplikované vysvětlení, co jsem ohledně toho četla, si beztak nepamatuju :-D). Za třetí to škodí vašim uším, pokud si nestačíte sundat sluchátka - doufám, že to alespoň nejsou pecky - i tak by jistě ocenila méně skleníkové prostředí.

Dělá to dneska spousta lidí, už je ten vzorek dostatečný na to, abychom se brzy dočkali šokujících odhalení ohledně následků *smich*

Datum: 01.09.12 09:32

S tím souvisí i to, že se pořádně nevyspíte - nedojde k obnovení psychické části, protože tu hudbu pořád vnímáte.

Od: mobil*
Datum: 01.09.12 10:57

To jo, ale tak já jinak špatně usínám, už jsem zvyklý usínat při hudbě , sluchátka většinou z uší sundám když už zabírám, ale mám je na krku takže pořád hudbu trochu vnímám.
Datum: 01.09.12 12:13

Tak to zkuste řešit bylinkami - meduńka, kozlík...

Datum: 01.09.12 11:02

Taky takhle spávám se starým mobilem. Mám ho naladěný na rádio, většinou na Rádio 2, telefon pod polštářem a sluchátko položené na horním uchu. Někdy ho vypnu, někdy ne, někdy se divím, jakýže to je pořad, když před chvilkou bylo něco úplně jiného a já jsem nespala.*hej*

Datum: 01.09.12 22:34

Já úplně běžně usínám se sluchátky v uších. Ráno je mám obmotaný okolo krku, ale nikdy ne tak, že by mě to škrtilo. A kdybych se nějak nešťastně otočil, že by to škrtilo, tak by se asi stejně přetrhl kablík. Co se týče toho co hraje, tak pokud je to nějaká relaxační pohodová hudba a nehraje nahlas nemělo by to nějak extra škodit.

Datum: 02.09.12 01:34

Ale bavime se o telefonu a spanku. Ne usinani se sluchatky napriklad od radia.

Nejde o skrceni, jde o zareni ktere mobilni telefony vyzaruji.

A za me. Spatne se mi vstava, pokud jdu spat po jidle. Telefon mam taky porad u hlavy diky buzeni a uz nejakou dobu si rikam, ze bych ho mel dat nekam jinam,.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.