Vracení pivních lahví

Od: Datum: 10.06.15 20:53 odpovědí: 8 změna: 12.06.15 14:27

Kde se v Praze dají vrátit láhve od Chodovaru 0,5 l s keramickým uzávěrem a láhve od Bernard Bohemian Ale 0,33 l baňaté?

Díky

Mirak

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.15 21:18

Nejspíše tam kde jste koupil,teda pokud jste sio Bernarda nedovezl z Pejru,ale koupil je někde v Praze!

Od: mirekpp
Datum: 11.06.15 10:13

Souhlasím, lahve vracejte tam, kde jste je zakoupil, tam je mají povinnost vzít zpět. To je vlastně podstata, vracet lahve tam, kde byly zakoupeny...pokud jste je dostal darem, zkuste se¨zeptat, kde byly zakoupeny.

Nejsem z Prahy, ale je možné, že ty lahve od Chodovaru tam nějaká obchodní síť vykupuje, přecijen, sortiment se různí kraj od kraje...dále doporučuji nějakou pivotéku, v Praze určitě nějaká je, která má Chodovar patentní lahve v sortimentu. Otázka je, zda vám tam vykoupí lahve, které jste u nich nekoupil, ale pokud koupíte v pivotéce něco jiného, tak je třeba vykoupí.

Nebo se domluvte s někým z příbuzných a známých, aby až pojednou do okolí těch měst, ať je tam vezmou...

Pokud vám jinak není líto peněz, tak lahve dejte normálně do tříděného skla, nemáte-li pro ně jiné využití...

Datum: 11.06.15 10:17

Dle zákona musí prodejce láhve i přijímat a je jedno jestli tam byly koupeny.

Od: mirak*
Datum: 11.06.15 12:54

Děkuji za odpovědi, ale to je jasné, vrátit kde jste koupil, na to jsem se neptal. Já chci vrátit láhve v Praze, přece jen do Chodové Plané event. Humpolce je to poněkud z ruky.

Mirak

Od: jmlc®
Datum: 11.06.15 12:58

Jsou opravdu vratné? Většina těchto lahví je nevratná... Jestli se jich chcete zbavit, pak např. http://www.geocaching.com/geo…i-pivni-akademie-28-pernstejn

Od: michalkilbl
Datum: 11.06.15 17:34

Tazateli, stále jste nám ale nenapsal, jak jste se vlastně k těm lahvím dostal ...nebo je to tajné?

Jinak ano, je pravda, že prodejce musí vykoupit lahve, i když je u něj nekoupíte a má je v sortimentu, na druhou stranu souhlasím s rádcem, že třeba v té pivotéce to nemusí být tak snadno. Logicky, pokud budete tak lpět na zákonu, tak můžu přijít do večerky a tam chtít vrátit 1000 lahví od piva a oni je mají povinnost podle zákona vykoupit. Z druhé strany je to absurdní...

Obě lahve vratné skutečně jsou, jinak by se na ně přece tazatel neptal, většina českých piv i s patentem je vratných, nevím, kde jste, milý rádce, vzal, že většina lahví je nevratných...

Láhev od Bernarda 0,33 baňatá by měla být klasicky za 3,- Kč záloha, a ten patentní Chodovar je za 10,-Kč zálohu.

Od: sos®
Datum: 11.06.15 13:16

Já bych trochu opravil ty špatné odpovědi - správně má být - tam, kde tento sortiment prodávají. A aby to ti "rádcové" pochopili, měl jste se zeptat obráceně - kde prodávají pivo ... . A pak by Vám snad odpověděli správně . Já nejsu z Prahy a tak to pochopitelně nevím a také neradím pro rozumného člověka samozřejmost. Já osobně bych zkusil dát na webu těchto púivovarů dotaz, kde to v Praze prodávají, že mi to chutnalo a pod. a snad bych dostal odpověď. Ale tady těžká věc.

Datum: 12.06.15 14:27

Já jsem koupil Bernarda v Plzni,lahve jsem vrátil v Kauflandu v Berouně,zrovna tam je prodávali.

JABRAKA

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.