Prodej mimo aukro

Od: Datum: 15.05.15 16:54 odpovědí: 12 změna: 16.05.15 13:47

Dobrý den, chtěla jsem se poradit jak se zachovat. Na Aukru jsem přihodila do aukce a ještě týž den mě kontaktoval prodejce zda bych se sním nechtěla domluvit mimo Aukro. Příjde mi to dost podezřelé a nevím zda na to neupozornit Aukro ikdyž to se mi moc nechce. Rozhodně jsem na to neodpovídala. Jak by jste se zachovali? Moc díky za názor.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 15.05.15 17:09
Takto bezne nakupuju. Prodejce nemusi platit poplatky z prodeje. Ale zase chybi jistota aukra a centra sporu.
Datum: 15.05.15 17:54

Koukla bych se na hodnocení prodejce a podle toho bych jednala.:)

Od: jmlc®
Datum: 15.05.15 17:58

Poslední dva nákupy na aukru mne stály nad 2000,- a jejich centrum sporů mi místo pomoci psalo něco o podvodníkovi... Jako že prodejce prokázal, že je vše ok z jeho strany a já se svými 400 kladnými hodnoceními jako kupující jsem nedůvěryhodný...

oba prodejci mají cca 10tis položek-komentářů. Jejich negativní komentáře jsou do určitého procenta, takže jim vydělávají velké prachy a aukro o ně nechce přijít blokací díky negativům za poslední období..

osobní převzetí bych bral, dobírku či poštu předem ne..

doplněno 15.05.15 18:44:

Prodejce může z určitých důvodů aukci ukončit - napíše třeba "ukončeno z důvodu ztráty, rozbití..." Uhradí aukru jen poplatek za vystavení, ale neplatí za prodej.

Někde je prodej ceněn více, někde méně... dokázal jsem věc prodat za 2000 a poplatek byl snad 200,- :(

za vystavení tedy může být třeba 1%, z prodeje pak marže dle typu - třeba 10%..

doplněno 15.05.15 19:10:

Nekupoval bych - s ohledem na vaši poslední informaci...

Datum: 15.05.15 18:14

Taky jsem takto parkrat nakoupil i prodal. Nemusi pak clovek platit poplatky z prodeje

Od: lujs®
Datum: 15.05.15 18:22

Můžu do toho vstoupit otázkou?.?.?

To ten prodávající tu aukci zruší?.?.? Nehrozí mu něco od toho Aukra za zrušení?.?.?

Kolik platí prodávající aukru, nějaký procento z ceny?.?.?

Od: ivcak
Datum: 15.05.15 19:04

Ctěla bych ještě dodat, prodejce nemá žádná hodnocení je to jeho první prodej. Prodává věci, které když jsem se dívala stojí normálně okolo dvou tisíc a on začíná na pouhé koruně. Píše že je to nové a nepíše důvod prodeje. Přišlo mi to trochu podezřelé, jestli nechce vylákat peníze, protože mimo aukro nejsem nijak chráněna ve smyslu vrácení peněz, když to bude podvod.

Datum: 15.05.15 20:51

Pokud je to na aukci a je jiz hozene , tak je nevhodne toto ukoncovat.

Jinak pokud neni prihozene , je to treba kup ted a domluvite se na nizsi cene , tak to lze ukoncit. Prodavaji plati jen za zverejneni aukce.

Datum: 15.05.15 19:12

Je to podezřelé a přišla byste o peníze.

Od: hm®
Datum: 15.05.15 20:01

Mimo Aukro - asi ne. Jednak to není správné a jednak - jestli bude cena zanedbatelná (začalo se na koruně), tak to nemá cenu, jestli bude cena "vysoká" (pro každého to znamená něco jiného), měl bych obavy nakoupit od prodejce bez hodnocení i kdyby se o nic nepokoušel.

Od: ivcak
Datum: 16.05.15 07:46

Nedalo mi to a prodejci jsem včera odepsala. Napsala jsem mu, že to musím odmítnou, protože nemá žádné komentáře ani prodeje a tudíž nevím zda mu můžu důvěřovat. Odepsal mi asi toto: že už několik sad prodal a že má zájem o poctivý prodej a jestli chci nastaví cenu kup teď což mě zaručuje ochranu aukra,kdyby nastal problém a ať navrhnu cenu.

Jediná možnost proč to dělá a je opravdu poctivý je, že sada je stále v korunových položkách a nová stojí okolo dvou tisíc a on by na tom nevydělal a tím by to musel zrušit a nevím zda se za zrušení něco platí.

Asi mi nezbyde než se ho přímo zeptat nebo to nechat tak a počkat na konec aukce.

Datum: 16.05.15 13:47

rovnou to nahlaste co nejdrive aukru a predmet od nej nekupujte, je to proti pravidlum a je to znacne podezrele, vyhrana aukce by se vam mohla zatracene prodrazit...

Od: smiler
Datum: 16.05.15 08:20

Nechal bych to být a asi bych vůbec nic nekupoval aby se Vám ten nákup neprodražil.Na aukru se pohybuje velké množství podvodníků.Odvolání u aukra těměř žádné.Je to riziko.Už jen to že je to nový prodejce ! nemá žádné hodnocení,a už "špekuluje" co jak "očurat" prodejem mimo aukro atd..Spíše to vypadá na starého zkušeného prodejce pod novou identitou.

Prostě to smrdí...Nový prodejce-podezřele levné zboží-prodej mimo aukro-máte si určit cenu atd..Skoro už vidím co bude následovat.Osobní převzetí nelze,jen peníze předem na učet.

Ale třeba ae mýlím.A vše je ok.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.