Jak se stát herečkou

Od: odpovědí: 8 změna:

ahojky vím že to zní divně ale už od svých 10 let chci být herečkou , ale nevím jak na to a jestli by to nešlo nák bez školy je spousta herců kteří se jimy stali i be školy a tak snadno .. prosím poradte díky

8 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar mikihans

Tak hlavně, musíš mít na to talent, vlohy. Potom školu bych viděl asi dneska jako základ, nebo třeba dramatický kroužek, ten můžeš navštěvovat už ve svém věku.

 


0x

Vezmu-li to tak, že byste se nepokoušela dostat se třeba na konzervatoř, tak holt obrážet konkurzy. Je spousta konkurzů do reklam, malých rolí v seriálech atd. Odtud startovalo hodně mladých herců, kteří třeba během základky hráli v nějakém seriálu typu Ulice atd. Většinou pak ale stejně skončí na konzervatoři, nebo FAMU atd. To k tomu patří.

 


0x

Ideálně jít na ZUŠ, pak na konzervatoř, na Damu...

 


0x
avatar iz

Chce-li se člověk nečím stát, a chce-li své povolání dělat dobře, nevyplácí se obcházet vzdělání v příslušném oboru.

Existují sice i herci, kteří klasické vzdělání neabsolvovali, ale většinou jim pak vzdělání po celý život chybí, nebo si je později doplňují. Vždy však jde o výjimečný talent.

Zatímco ty víš o "spoustě herců bez školy", vím já naopak o spoustě talentovaných dětských herců, jejichž talent se během dospívání jaksi vytratil, přijímačky na hereckou školu neudělali a dnes se živí úplně jinou profesí.

Mezi umělci se traduje, že "talent je jedno procento talentu/nadání a 99 procent dřiny". To platí beze zbytku.

Takže, chceš-li se stát herečkou, začni vzděláním. Nauč se dýchat, mluvit (techniku), získej "fyzičku", rozvíjej i hudební nadání (herci často potřebují zpěv, musí "cítit rytmus", zvládnout tanec a různé druhy sportu, ...) a pak to zkus třeba na konzervatoř.

doplněno 31.08.12 12:42:

PS: Všechny umělecké profese vyžadují hodně píle a dřiny, předpokladem pro ně však je talent. Bez talentu nepomůže sebelepší škola, učitel ani dřina. Takže začátek je zjistit, zda máš pro herectví nebo zpěv talent, a jak na tom jsi s hudebním sluchem (ten je potřebný i pro herectví).

Začít vzděláváním, hlavně v češtině a písemném projevu je opravdu základ. I začínající herečka by měla umět napsat větu bez pravopisných chyb.

 


0x

Většinou se herci bez vzdělání stali herci díky známosti. Pokud na to máte vlohy a talent, proč ne, přihlašte se na školu a pracujte na sobě.

Pokud ale talent nebo vlohy nemáte, tak je to naivní představa a běžte raději dělat něco užitečného a praktického, než být nějakou herečkou.

Jj, např. Eva Vosková (dcera Václava Vosky), dostala se na DAMU (nevím, jestli i dokončila, v absolventských představeních jsem ji nezaregistrovala), odehrála jednu roli v seriálu F. L. Věk a dnes se zřejmě živí něčím jiným...

doplněno 31.08.12 14:29:

Nemýlím-li se, jmenovala se postava Márinka.

 


0x

Hele, koukej Zuzi, tohle si přeje podle mně hodně lidí, z tvého textu jsem asi pochopila, že tě v tvém nápadu rodiče nepodporují. Nebuď smutná, jak už ostatní tady říkali, nejhlavnější jemít talent. Pokus jsi jen propadla touze"Oostatní se dostali, já taky" Proč ne, ale musí to být z tvé čisté lásky k divadlu, herectví atd. Já mám 15 let. Hherečkachci být asi od svých 4 let, začalo to tím, že jsem chtěla vystupovat v kouzelné školce s Michalem:D

Teď chodím do Divadelní školy, hraji hru od Carla Goldoniho ve, které ztvárňuji sestru Checci Orsetu. Pokud máš ve třídě kamarádku/kamaráda, kterýby mněl zájem o to samé, přenuť ho a choďte tam spolu:D

Já sama si na internetu stále hledám Castingy. Je jich mnoho a mnoho, ale musíš se naučit hledat. Prostě to zkoušej,zkoušej,zkoušej,zkoušej,zkoušej,zkoušej, a uvídíš, že jednou se dočláš a až půjdeš na stř. školy, VYZKOUŠEJ kONZERVATOŘ, nic za to nedáš, jen se naučíš pár básniček, monologů atd. a oni ti na místě poví co a jak. Bylo by super, kdybys oměla zpívat:D Tak papa a pokud nanmě budeš mít nějaké otázky napiš mi na meil: sanyn123@seznam.cz

Zatím, a ráda jsem ti poradila:D Rozhodně musíš napsat! :D

*placni*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]