Jak se stát herečkou

Od: Datum: 30.08.12 23:02 odpovědí: 8 změna: 20.03.14 16:35

ahojky vím že to zní divně ale už od svých 10 let chci být herečkou , ale nevím jak na to a jestli by to nešlo nák bez školy je spousta herců kteří se jimy stali i be školy a tak snadno .. prosím poradte díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.12 23:03
avatar

Tak hlavně, musíš mít na to talent, vlohy. Potom školu bych viděl asi dneska jako základ, nebo třeba dramatický kroužek, ten můžeš navštěvovat už ve svém věku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filuta*
Datum: 30.08.12 23:16

Vezmu-li to tak, že byste se nepokoušela dostat se třeba na konzervatoř, tak holt obrážet konkurzy. Je spousta konkurzů do reklam, malých rolí v seriálech atd. Odtud startovalo hodně mladých herců, kteří třeba během základky hráli v nějakém seriálu typu Ulice atd. Většinou pak ale stejně skončí na konzervatoři, nebo FAMU atd. To k tomu patří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 30.08.12 23:25

Ideálně jít na ZUŠ, pak na konzervatoř, na Damu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 01:00
avatar

Chce-li se člověk nečím stát, a chce-li své povolání dělat dobře, nevyplácí se obcházet vzdělání v příslušném oboru.

Existují sice i herci, kteří klasické vzdělání neabsolvovali, ale většinou jim pak vzdělání po celý život chybí, nebo si je později doplňují. Vždy však jde o výjimečný talent.

Zatímco ty víš o "spoustě herců bez školy", vím já naopak o spoustě talentovaných dětských herců, jejichž talent se během dospívání jaksi vytratil, přijímačky na hereckou školu neudělali a dnes se živí úplně jinou profesí.

Mezi umělci se traduje, že "talent je jedno procento talentu/nadání a 99 procent dřiny". To platí beze zbytku.

Takže, chceš-li se stát herečkou, začni vzděláním. Nauč se dýchat, mluvit (techniku), získej "fyzičku", rozvíjej i hudební nadání (herci často potřebují zpěv, musí "cítit rytmus", zvládnout tanec a různé druhy sportu, ...) a pak to zkus třeba na konzervatoř.

doplněno 31.08.12 12:42:

PS: Všechny umělecké profese vyžadují hodně píle a dřiny, předpokladem pro ně však je talent. Bez talentu nepomůže sebelepší škola, učitel ani dřina. Takže začátek je zjistit, zda máš pro herectví nebo zpěv talent, a jak na tom jsi s hudebním sluchem (ten je potřebný i pro herectví).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 09:24
avatar

Začít vzděláváním, hlavně v češtině a písemném projevu je opravdu základ. I začínající herečka by měla umět napsat větu bez pravopisných chyb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 31.08.12 10:14

Většinou se herci bez vzdělání stali herci díky známosti. Pokud na to máte vlohy a talent, proč ne, přihlašte se na školu a pracujte na sobě.

Pokud ale talent nebo vlohy nemáte, tak je to naivní představa a běžte raději dělat něco užitečného a praktického, než být nějakou herečkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 14:29
avatar

Jj, např. Eva Vosková (dcera Václava Vosky), dostala se na DAMU (nevím, jestli i dokončila, v absolventských představeních jsem ji nezaregistrovala), odehrála jednu roli v seriálu F. L. Věk a dnes se zřejmě živí něčím jiným...

doplněno 31.08.12 14:29:

Nemýlím-li se, jmenovala se postava Márinka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sanyn
Datum: 20.03.14 16:35

Hele, koukej Zuzi, tohle si přeje podle mně hodně lidí, z tvého textu jsem asi pochopila, že tě v tvém nápadu rodiče nepodporují. Nebuď smutná, jak už ostatní tady říkali, nejhlavnější jemít talent. Pokus jsi jen propadla touze"Oostatní se dostali, já taky" Proč ne, ale musí to být z tvé čisté lásky k divadlu, herectví atd. Já mám 15 let. Hherečkachci být asi od svých 4 let, začalo to tím, že jsem chtěla vystupovat v kouzelné školce s Michalem:D

Teď chodím do Divadelní školy, hraji hru od Carla Goldoniho ve, které ztvárňuji sestru Checci Orsetu. Pokud máš ve třídě kamarádku/kamaráda, kterýby mněl zájem o to samé, přenuť ho a choďte tam spolu:D

Já sama si na internetu stále hledám Castingy. Je jich mnoho a mnoho, ale musíš se naučit hledat. Prostě to zkoušej,zkoušej,zkoušej,zkoušej,zkoušej,zkoušej, a uvídíš, že jednou se dočláš a až půjdeš na stř. školy, VYZKOUŠEJ kONZERVATOŘ, nic za to nedáš, jen se naučíš pár básniček, monologů atd. a oni ti na místě poví co a jak. Bylo by super, kdybys oměla zpívat:D Tak papa a pokud nanmě budeš mít nějaké otázky napiš mi na meil: sanyn123@seznam.cz

Zatím, a ráda jsem ti poradila:D Rozhodně musíš napsat! :D

*placni*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.