Chci dát oblečení na charitu - kam?

Od: Datum: 30.08.12 16:31 odpovědí: 14 změna: 18.02.14 14:28

Ahoj, tak mě napadlo, že bych mohla dát oblečení, které už nenosím, někam na charitu. Myslím tím třeba poslat do někam do Afriky nebo do Indie, kde ho potřebují. Pamatuju si, že když jsem byla malá, posílali jsme se školou do Afriky staré hračky. Jak něco takového uskutečnit? Mohl by mi někdo kontakt na nějakou takovou organizaci? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.08.12 16:53

Např.: http://www.charita.cz/o-chari…te/adresar/?tab=organizations - je nejlepší si vybrat podle místa bydliště...

;)

doplněno 30.08.12 20:05:

Majsterjoe: No - vyprané jsemto měl,alekdyž babka začala přehrabávat, řekl jsem jí, že buďto to chtějí a nebo nic - takže chtěli... ;)

Datum: 30.08.12 16:57

Jen dodam vlastni zkusenost. Charita prijima jen vytridene, vyprane pradlo, a jeste si z toho vybira. tak pozor at nejdete zbytecne.

Na charitu uz osobne nikdy vice.

Datum: 30.08.12 17:46

no a co takové ty kontejnery na oblečení? koukněte na odkaz: http://charita.farnoststrasnice.cz/?farni-charita=3

Datum: 30.08.12 18:13

V nedalekém městě jsou kontejnery na oblečení, kam lze oblečení dát a nikdo nepovolaný jej už nevyndá.

Vy tady máte plnou pusu Afriky, já bych byla pro to, aby byli zajištěni především naši čeští občané. Pokud něco zbyde, spánembohem, ať se malí Afričánci mají. Ale u nás řada lidí tře bídu s nouzí a přitom se vybírá třeba na školu v Africe. Jaký to má smysl - zviditelnění? Přece BLIŽŠÍ KOŠILE NEŽ KABÁT. /Tedy bližší Čech, než Afričan/.

Jinak zážitek. Dcera má 2 děti, chlapce 13 a děvče 11 let. Děti rostou jako z vody. Nejsou žádní hadrníci, dcera je velice pěkně šatí, na můj vkus až zbytečně nákladně. Po dětech jí tam zbylo plno věcí, ze kterých oba vyrostli. Trička, mikiny, svetry, dl. kalhoty. Některé kusy takřka nenošené. Dcera to vyprala, naskládala do dvou pytlů a zanesla do Dětského domova v jejich městě. Se zlou potázala. Paní ředitelka jí zpupně odpověděla, že by oblečení muselo být ZCELA NOVÉ, NENOŠENÉ. Mohla by být ráda, že ta cikáňata pěkně obleče, znovu opakuji, že to nebyly žádné onošené staré hadry, spravované či záplatované.

Dcera se namíchla, popadla pytle a před Dětským domovem je oba hodila do popelnic. A už nikdy by ji tam nikdo nedostal. Takhle si některé instituce samy zavírají dveře. Já chodila taky jako malá v teplácích a halenkách po starších sestřenicích a neubylo mě a vidíte, cikáňata v DD musejí mít vše nové.

Proto pochybuji, že to staré oblečení a staré hračky se setkají s nějakým úspěchem. Dneska nikdo oblečení nechce, každá instituce jen nastavuje dlaň a chce peníze. Co myslíte - proč? Nošeným tričkem je neuctíte.

Měla jsem také lepší názory, ale věřte, život mě naučil. Jaga.*cert*

Datum: 30.08.12 18:24

A opravdu to jsou názory ze života, něco podobného jsem si zažil i já, tentokrát to byla organizace pro bezdomovce, nějaký Dům naděje. Připadal jsem si tam jak při celní prohlídce, každý kus oblečení prohlédli, zkontrolovali a vyřazovali, aby bezdomovci chodili slušně oblékaní. A to mi bylo divné, že kontejner v blízkosti je plný... Vtip byl v tom, že se tam ti bezdomovci sami přehrabovali...

Až mi připadalo, že si to ty dámy v charitě vybíraly pro sebe a svoje příbuzné.

Ale u nás funguje docela dobře Červený kříž, tam mají jakási padací dvířka z ulice, kam se dají vhodit zavázané balíky oblečení.

A souhlasím s Jagou a jejími názory na charitativní akce kdekoli ve světě, ať už je to v oblečení, nebo třeba v léčbě.

Datum: 30.08.12 18:57

Pro BabaJaga a JerryMungo: Všechny organizace jsou bohužel svázány nesmyslnými předpisy, žádná z nich si nemůže dovolit je překračovat. Tzn., že Vaše dcera byla musela zmíněné oblečení nabídnout zřizovateli dětského domova, nikoliv DD samotnému.

My jsme v 90. letech spolupracovali s dětským domovem v České Lípě. Brali jsme jejich děti na letní tábory, jezdili jsme za nimi a i v případě vánočních dárků nebo dárků k narozeninám jsme si vždy museli vyžádat od zřizovatele přesné instrukce, co dětem přivézt smíme, a co už ne.

Něco podobného je u jídla. Řada podniků - pekařství, fastfoodů, apod. na konci pracovní směny vyhazuje kvalitní jídlo do popelnic, protože organizace, které navštěvují bezdomovci, je nesmějí převzít a nabídnout bezdomovcům (mohly by převzít právě vyrobené, uvařené, upečené, ...; po 2 až 4 hodinách už nesmějí převzít nic).

Takže za zmíněnou situaci nemohou ani dětské domovy, ani jiné charitativní organizace a dokonce ani jejich zřizovatelé. Na vině je nesmyslná legislatavní úprava.

doplněno 30.08.12 19:02:

Aby někoho nezarazilo spojení "kvalitního jídla" s fastfoodem: Mám tím na mysli, že jde o jídlo vyrobené podle předepsaných receptur, neposozuji obsah tuků, ... Srovnávám jídlo vyrobené před dvěma hodinami s vyhozeným tvrdým či plesnivým chlebem z popelnice. Kromě toho fastfoodům na konci směn často zbývají i zeleninové saláty ...

Datum: 31.08.12 09:14

Samozřejmě, to chápu, že existují předpisy, moudré a nebo docela hloupé. Ale při přebírání oblečení mi připadalo, že ti za pultem spíš odhadovali velikosti sami pro sebe.

Datum: 30.08.12 20:00

U nás pořádá Obecní úřad asi 4 krát do roka sběr pro Diakónii. berou tam i záclony, povlečení, potřeby pro domácnost atd...Je to fajn, vždy proberu skříně a odnesu to tam, jsou to vše ještě pěkné věci, snad to udělá ještě někomu radost. Je to prý na humanitární pomoc atd...jinak ve větších městech to položí lidé v komínku na popelnici a za chvíli je to pryč...

Od: krkovicka*
Datum: 30.08.12 20:26
Taky mám hodně oblečení.Ona Diakonie je i pro matky v tísni.Azylové domy... Berou i plysaky,peřiny...Máme jen kontejner,ale když jsem viděla jak z něho dlouhým hakem bere známá paní,co má opodál second hand...škoda mluvit.S tím že cokoliv položite k popelnici,máte pravdu.Já tuhle šla s kresilkem pro miminka ve tvaru medvídka pů.Položila jsem ho na víko-kontejneru na papír.Svítil pěkně do dálky.Poposla jsem dál do vecerky,stejnou cestou po 10minutách zpátky a medvěd tam už nebyl.Když mi táta co bydlí v blízkosti města Šumperk říkal o místní ředitelce ústavu-něco jako člověk v tísni.tak když byly povodně tak si vybavila nově celý byt.Ví to o ní každý.Skříně-postele,pokrývky až po svíčky a nářadí.Měla toho plne sklady a něco z mála skončilo buď na prodej nebo u její rodiny!
Od: hop®
Datum: 30.08.12 20:40
Od: gustav*
Datum: 30.08.12 22:02

Třeba vložit čisté a NEroztrhané svršky, do uličních kontejnerů k sběru určených = NEbo odnést OSOBNĚ na CHARITU,kde se toho rádi ujmou zaměstnanci a roztřídí ... G.

Od: lolaprasatkova
Datum: 30.08.12 22:17

Na charitu ani dětský domov. Jsou vybíravý.Nejspíš protože se mi stalo, že jsem zaměstnance z charity a jejich děti viděla v tom chodit. Viděla jsem paní z charity s mým bývalým kabátem a hedvábnou šálkou. Já to dělám jinak , prodávám na sbazaru pouze za poštovné.V ČR je velké množství lidí, kteří si to oblečení od vás koupí. Dělám to tak již 10 let. Na charitu ani na dětský domov nedám ani korunu. Peněz máme dost, ale vše má své hranice.

Od: blesarna
Datum: 18.02.14 10:48

na našem serveru - www.blesarna.cz provozujeme dobročinné aukce, prozatím dáváme do aukcí předměty z vlastních zdrojů nebo od přátel, nabízíme ale i možnost zaslání předmětu od dárců do blešárny a tento poté nabídneme v dobročinné aukci, peníze za vydražený předmět jdou přímo od výherce aukce na transparentní účet jim zvolené charitativní organizaci. Bohužel máme velmi omezené místo pro skladování zaslaných předmětů, proto musíme některé s lítostí odmítat.
V případě, že chcete zaslat předmět do blešárny a nechat jej vydražit a přispět tak některé (klidně i vámi zvolené) charitativní organizaci nebo jedinci, kontaktujte nás na emailu charita@blesarna.cz, děkujeme za jakoukoliv podporu

Datum: 18.02.14 14:28

dobrý den , u nás je červený kříž který to od lidí vybere a vidím tam chodit jak bezdomovce tak černé obyvatelé ba i bílé. a mojí kamarádce nedávno zemřel manžel , tak jsme tam po něm donesly veškeré oblečení, prádlo a boty.V mé rodině to brobíhá tak že věci , které jsou pěkné dávám jedné paní co jí z důchodu zbývá 1500,- na měsíc a věci po dětech a po dceři , kterým vždy v létě přiveze druhá dcera vše po svých dětech a po sobě z usa to prodáme na burze kde nám maminky mohou utrhnout ruce.U nás se nic nevyhodí. Je to smutné jak někteří lidé žijí tak ráda pomohu i bezdomovci- dekou, bundou , rukavice atd.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.