Dovolená v protektorátu - reality show na Čt1

Od: Datum: 14.05.15 13:11 odpovědí: 9 změna: 19.06.15 00:37

Dobrý den, mám na vás ohledně toho pořadu 3 otázky:
1. Co si o tomhle projektu myslíte?
2. Budete to sledovat?
3. Jak si myslíte, že byste se zachovali, kdybyste žili v opravdovém protektorátu? (Já osobně doufám, že bych měla dost síly na to, nepodřídit se režimu, zachovat si "svoji pravdu" a s tou i zemřít.)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.15 13:44

Dobrý den,

na posuzování tohoto pořadu je myslím čas. Po zhlédnutí v TV a po tom si udělám na to svůj obrázek. Určitě jsi to ale nenechám ujít. Nemyslím že to bude nějaký paskvil, tak jako u konkurenčích TV. Myslím že ČT 1 je docela solidní.

A jak bych se zachovala? To je složité, rozhodovala bych se podle určité situace, ale rozhodně bych to dělala tak, aby co nejméně ohrozilo mou rodinu a jiné příbuzné a sousedy.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.05.15 15:53

Bude-li to odpovídat skutečnosti, ale tu tvoří tvůrci. Jak se zachovat v té době dosti dobře nejde odpovědět, žijeme v jiné situaci, díváme se jinýma očima, neprožíváme to.
Až by vás skřípli, seřezali, pozavírali rodinu ... Drtivá! většina pro říši pracovala, tyla z režimu, jako za každého jiného. Jak že to bylo řečeno, že by češi lezli po kolenou ... Doporučuji si přečíst kroniky obcí z války, ale jsou psány až po válce, jak se kradlo, vydělávalo, práskalo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.15 17:50
avatar

add. 1. Televizní tvůrci už neví, čím by přitáhli k televizi znuděné diváky

add. 2. Sledovat tento pořad nebudu. Reality šou nemám ráda, žádnou.

add. 3. Nebudu komentovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.15 19:18
avatar

1. ukazuje to na totální zoufalost TV, která neví co vysílat.

2. Ne.

3. Nebude to odpovídat skutečnosti. Tu hrozbu žití, pod pohrůžkou, že za jakýkoliv čin proti státu jde o život, tu nelze ničím nahradit. A nejde tím pádem říci: "Já bych se zachoval takhle a takhle". Kdo je schopen tohle tvrdit, je lhář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonyend*
Datum: 15.05.15 14:09

Udělat na tohle téma zábavný pořad by mne nenapadlo, a to si myslím, že fantazii mám výbornou. Ze zvědavosti se určitě podívám, potom budu mít na věc svůj názor. A jak bych se zachoval, jak bych žil v té době? V daných mezích a hranicích daných výkonnou mocí, myslel bych si o ní své, ale zůstal svůj. I tak se divím, že nebyli všichni občané po skončení války označeni za kolaboranty. Proč? Protože všichni nějakým způsobem pracovali, protože museli, pro Protektorát, pro Třetí říši. A co tak přijít s reality show : Jedeme do Osvětimi, kdo přežije déle?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.15 20:11

Ahoj. Tony, docela zajímavý příspěvek. Mluvili jsme o téhle blbé době se sousedem, co se narodil v roce 1943 a otec mu říkal, že na něho někdo dal udání na Gestapo. Musel jet do Prahy a tam cosi vysvětlovat. Vysvětlil a přežil. Když šli s českým policajtem po chodbě, tak tam stála řada lidí a ten průvodce mu řekl, že to jsou všechno udavači. Na 99% češi. Tak že, můžeš si žít tak nějak po svém, nikomu nic nedělat a stejně nemusíš takovouhle dobu ve zdraví přežít. Je to divné? Vo čem konkrétně, asi může být ta reality?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1
Datum: 15.05.15 21:16

humbucker: Komentář netřeba...*sok*

Zdroj Aukro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nnnnnnn
Datum: 15.05.15 23:10
Podobnou jsem viděl minulý týden na burze v Držkově.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.06.15 00:37

Tak jsem viděl.
Co k tomu mám němnožko:
Elektrisace Starých Hamrů začala v r. 1939, druhá etapa 1940 a to 57 zájemců, ostatní po válce. Když čtete kroniky, tak bylo kupa lidí, co nechtěli elektriku, telefony v obci atd. V Beskydech se dodnes najdou baráky na kotárech bez elektriky.
V 1944 se hovoří o elektrisaci osady Gruň. Takže tam v tu dobu v č. 196 elektrika nebyla. Obyvatelé tedy info mělo pomálu.
Děcka chodila do školy, žádný domácí učitel. Problém byl, když byla na poli, v zimě, podle toho byly výsledky.
Kupec chodil na paseky? Baráky polepené papíry, kdejaké nařízení? Odvody, hospodářská kontrola. šmelina.
Šou, divadlo, žranice pro nadirigované lidi, co to je za ptákovská blbost?
Starosta SH Božoň po celou dobu války byl náročný, vyžadoval plnění nařízení, ale údajně neškodil, nemstil se. Před obsazením RA odešel, ale vrátil se a byl internován. Finance obce dal do pořádku, po jeho odchodu v 1945 byla obecní pokladna v plusu. Trapný směšný ubohý soud!
Pracovní knížky občané nad 14 let + OP. Jeden synek měl 10 let.
Proti četníkům, učitelům že nebyly stížnosti!
Z Itálie byly přelety 15th USAAF z Itálie na Blechhammer, Odertal, u nás Bohumín, Ostravu od poloviny 1944 do ledna 1945. Pak zde operují sověti. Při jednom přeletu amerikánů shozeny bomby na tábor Murzina u Magurky, necelých 7 km od Klepačky.
V místě operovalo komanndo Miethe, pořádková policie, Jagdkommando, oddíl Ruhsam. Provokatéři, agenti Gestapa, to sídlilo v Bílé. V 1945 policejní pluk 21. Procházeli prostorem.
Operace Auerhahn, SH do do tohoto prostoru spadají, 17.11 - 22.11 1944. Ale to už byly zbytky 1. PB mimo, odešli na západ. Zde je třeba ocenit Murzina, že před tím odeslal na západ dvě skupiny, Stěpanova a Grekovského. Tím vlastně brigádu zachránil. Operace Tetřev byla fiasko, výsledky 1:1.
3.11.1944 po sebevraždě Ušiaka později přebírá velení 1. PBJŽm Murzin, + 2012.
Občané byli ve sklepích, kopali úkryty mimo dům. Ubohý pytlový val. Být Gestapem, tak to pojmu jako post proti Němcům.
Proč jsou gestapáci zobrazováni jako nějaké zrůdy, gzychty. Kopa z nich byli vzdělaní. Možná se dalo zjistit, kteří tam operovali.
Co to je za ptákovina, že přijeli do kotárů před osvobozením brakovat? Čím je to doloženo? Kdo tam vlastně z partyzánů. jaká skupina operovala?
Byla zmínka o sběru bylin, kovů, kaštanů, papíru, kopřiv, kosti, hader, bukvic, zimní oblečení, sběr pecek, staré šatstvo
(winter hilfe)? Hubení běláska, zákaz obecních zábav, zvony, židé vystěhováni. Protižidovská výstava v FM, mnoho občanů SH ji navštívilo. Na německý červený kříž vybráno 8000, 10000, 1942 10500 Kč.
Nucené zásobování, co si partyzáni, včetně těch, co se za ně vydávali sprostě brali. Na webu ČT 80! partyzánů co si vynutilo. Zlikvidování dvou rusů občany SH.
Jak to, že věděli o kaťuších?

Byla to hra, oni to věděli. Vžila se do toho babi, dědek by byl ztracen za ty jeho řeči, o mladých nemluvě, děcka přítomni při vysílačce, první partyzáni. Věděli, že se jim nic nestane, nedostanou po čuni, nebudou dokopáni, spálen dům, odvlečeni. Místo ve sklepě by skončili ti dva v Bílé. Při střelbě si sedí u stolu, čumí z okna, jdou ven. Ti pitomečci neví kde je Ostrava. Kolik zbraní bylo partizánům shozeno?
Něco z kroniky najdete na webu ČT, výpisy z kroniky SH.

Xenie kecáš, podřídila by jsi se, přizpůsobila době, možná kšeftovala a jiné aby jsi přežila, netvrdím, že zrovna práskala. Chtěla přežít co nejlépe. Ale nežila jsi v tom,, nemůžeš hodnotit! A co doba komunistů?
Ptejte se lidí co to pamatují, čtěte kroniky a srovnávejte! Ale kroniky byly psány po válce.
Tak co na to?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.