Historie a otázky

Od: Datum: 10.06.15 16:18 odpovědí: 6 změna: 10.06.15 18:38

Dobrý den, NEOPOUŠTĚJTE A DOČTĚTE! sTAČÍ JEN VÁŠ NÁZOR! včera večer jsme se tak různě o minulosti a o tom kdo v co věří a tak bavít a mě posledních pár měsíců stále častěji vrtí hlavou nějaké otázky, vlastně všechny jsou tak nějak na jedno brďo, ale vcelku jsou i jiné ... byla bych ráda, kdybyste mi odpověděli i něco jiného než : no jo, jsou věci, kterým lidé nedokáží porozumět ...

1. Kdysi, prý existoval svět ještě před tím, než se začas vyvíjet člověk, bylo to ještě před dinosaury a vším možným. Našli se dokonce takové křišťálové lebky, které dnešní lidé nedokáží vyrobit, nebo spíše nejsme na takové úrovni aby naše stroje nebo my dokázali něco takkového vyrobit. A já silně pochybuji, že nějaký australopitékus nebo homo něco takového dokázal...c¨ Tudíž, byl nějaký vyspělejší svět před náma? Vyspělejší než jsme my?
2. Všechno někdy začíná a zrovna tak všechno jednou končí, opravdu byl před náma svět? Když ano, když skončí tento svět, bude někdy zase nový? Bude to zase od začátku? Budu zase existovat já a ostatní? Bude se to zase opakovat až do doby kdy budou třeba zase ty lebky? To se bude odznova odehrávat doba ledová, prvohory a další? Nový letopočet, Ježíš?

3. Teď se učíme starověk my, a my jsme novověk, co budeme my za milion let? To budeme starověk my? Co pak bude staověk který za starověk považujeme my? Budou se lidé učit o nás? Smysl mi nic nedává ...

4. Jaký bude svět potom, co tenhle zmizí a oběví se nový? Existuje že by někdy bylo vůbec nic? Vždyt to nejde aby nic nebylo? To prostě ne .. Nechápu to, jak by nemohlo nic být, žádné dimenze nic? Nějaká tzečka ani to ne? Vždyť to nedává smysl aby nebylo vůbec nic, žádný vesmír nic ... Něco, nějaká planeta?

POZN. pokud tedy bude nový den, bude se odehrávat znovu to co se již odehrálo? Budu existovat, nebo bude zase nběco jiného? pokud budeme znovu my, tak pokud bylo něco před náma tak už jsem byla? Tak jako druzí? Lidi si vymysleli bohy, vymyslí si stejné, nebo zase vymyslí něco jiného a budou vyznávat něco jiného?
Děkuji za odpověd, klidně popište jen co si myslíte nebo chcete aby bylo ... děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: qt
Datum: 10.06.15 16:56

Neexistují žádné přesvědčivé důkazy, že tu před námi kdysi byla nějaká vyspělá civilizace. Pokud by kdy měla existovat, musela by zanechat spoustu bordelu. Vezmi si, kolik toho dokázal zaneřádit člověk ve své krátké existenci. O křišťálových lebkách jsem slyšel, neslyšel bych ale, že by se nedaly reprodukovat. Pravdou je, že je spousta věcí, u kterých si nedokážeme ještě úplně představit, jak je lidi před pár tisící let dokázali vytvořit, Ale neznamená to automaticky, že to byla nějaká ultravyspělá civilizace nebo že jim pomáhali ufoni (což s oblivou dělá fantasta Daniken).

Takže nic nekončí ani nezačíná, aspoň ne tak, jak máš na mysli ty. Čas plyne stále dál. My lidi někdy určitě skončíme, ale pokud to stihneme dřív, než zničíme planetu, tak všechno ostatní tady půjde dál, jen bez nás. Možná díky naší nepřítomnosti se evoluce někam zase posune a možná vznikne další inteligentní forma života (třeba z ostatních primátů nebo z chobotnic). Doba ledová nastane určitě, protože to je cyklický proces, který se opakuje.

Starověk a novověk jsou pojmy vymyšlené lidmi, které uměle ohraničují minulost člověka. V budoucnosti naši éru taky nějak označí, ale kdo ví, jestli tu za milión let někdo bude, aby ji označil.

Jak skončí Země je už celkem jasné, pohltí ho rozpínající se Slunce v záverežné fázi svého života. Jak skončí Vesmír, na to je pár teorií. Zatím se Vesmír stále rozpíná, možná se bude rozpínat do nekonečná, možná se začne zase smršťovat do nekonečně malého bodu, ze kterého bude zase Velký Třesk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: historka
Datum: 10.06.15 17:09

Děkuji za reakci, ano, něco z toho jsem slyšela, avšakl, kažždý má jiný názor, a proto se nejspíše ten pravdivý nedozvíme, nebudeme tu ... opravdu si myslíte, že lidstvo přestane existovat? možné by to bylo, ale myslím, že určitě budeme existovat dál, nevím ... děkuji

Od: qt
Datum: 10.06.15 17:24

Těžko říct. Spousta druhů na Zemi vyhynula, lidi nemusí být výjimkou. Těžko vidět jenom 10 let dopředu. Stačila by jaderná válka a měli bychom to hodně nahnuté. Nebo taky přežijeme, ale znalostmi a kultuou se dostaneme do středověku, o čež se celkem úspěšně pokouší islám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 18:15

Zdravím, na vše odpovědět, toď se budeme pohybovat dosti v rovině hypotetické.

1. Jak bylo řečeno, není nic co by o existenci vyzpělého života v před dinosaurovském období nasvědčovalo, ani některé zporné nálezy nic nedokazují. Křišťálové lebky pochopitelně vyrobytelné jsou a většina jsou falza, ani pravé lebky nejsou až tak staré cca 1000 - 5000 let před kristem, teď od boku si nejsem úplně jist, zde je i problém s datováním, protože u křemene uhlíková metoda nefunguje.

2. Za předpokladu, že tento vesmír se jednou zhroutí do sebe a zase někdy dojde k velkému třesku a opětovnému vzniku vesmíru, tak vysoce pravděpodobně budou platit stejné fyzikální zákony a tudíž se celý vesmír bude vyvíjet obdobně, tak jako dnes. Určitě vněm již nebudu já ani Vy a pokud vznikne něco jako lidstvo, tak si bude tvořit své vlastní dějiny.

3. Budeli nějaké za milión let, tak to bude novověk a mi budem starověk, archeologové budou vykopávat náš bordel, ( pokud se do té doby sám nerozloží ) a budou se o nás učit.

4. Jsou minimálně dvě možnosti:

a) vesmír se nepřestane rozpínat a vychladne

b) rozpínání se zastaví a postupně se zase zhroutí zpět do jednoho bodu

Podle měření to spíše vypadá na variantu a, ale jak to ve zkutečnosti celé dopadne, se mi naštěstí nejspíš již nedozvíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 18:26
avatar

Odpovím jen částečně:

1. Nedávno běžel v TV dokument, kde byly důkazy, že ony křišťálové lebky jsou podvrh od jejich "nálezce". Přiznala to snad jeho dcera.

2. Daleko po konci naší civilizace (ale ještě dlouho před pohlcením Země Sluncem) na Zemi určitě nějaká nová civilizace vznikne. Určitě se nebude opakovat ta dnešní. Takže to nebudete ani Vy, ani já, ani nikdo ze současníků. Uvolněné molekuly z našich těl se rozptýlí a smísí s molekulami zcela jinými a tak vznikne něco (úmyslně nepíšu někdo) úplně jiného. A není dáno, že to bude živé.

4. Ještě nebylo, aby nějak nebylo. Hmota a energie jsou nezničitelné. Takže i po totálním konci světa "něco" bude. Ale může to být třeba jen silové pole kdesi v nekonečnu. A možná, že se z toho pole časem zase stane hmota, možná i živá. Ale že by znovu vznikl život v dnešní podobě je téměř nemožné.

Je to trochu pochmurná vyhlídka, ale protože s tím nic neuděláme, je lepší o tom nepřemýšlet.

A pokud jde o to, co bych si přál v případě znovuzrození, tak abych si pamatoval nynější život a tak neopakoval v novém životě pitomosti jako v tomhle :-D .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: historka
Datum: 10.06.15 18:38

Děkuji za odpovědi, nevím, možná mi to vrtá hlavou, protože právě jsem v 7 ročníku ZŠ a učíme se ... sice dál, ale něco takového, a docela jsem se chytla a chtěla bych o tom vědět více, avšak máte pravdu, vědět celou pravdu, nebo pravdu je zřejmě nemožné a jsou pouze spekulace. Tak to tedy čumím, děkuji za info že to je podvrh...

To se "zajímají" jen muži o toto? Podle toho jak se poradcové koncovali teda usuzuji že se jedná o muže :D)

Každopádně děkuji za odpovědi :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.