Myslíte že se dá živit hudbou?

Od: Datum: 02.01.13 22:55 odpovědí: 7 změna: 03.01.13 09:42

Myslíte že se dá v dnešní době živit hudbou? spíše kapely? Třeba Green day,linkin park atd..ty se podle mě živej,ale co cz kapely které spíše hrajou tady v cz např: mandrage,kabát,a prostě i míń známe..Co si myslíte? dá se x nedá se?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gocars*
Datum: 02.01.13 23:02

Vždy je to o Vaši náročnosti, kolik Vám stačí na uživení. Někomu stači 10 tisíc měsíčně, někomu zas s těží stačí 35 tisíc. Co mám zkušenosti s umělci, a jejich cenou za vystoupení, se určitě uživit dá, někteří se uživí i docela krásně. Ale málokdo se stane takto úspěšným ze dne na den. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 23:03
avatar

Podle mě nedá, prosadí se jedna kapela z tisíce (možná ani to ne), zbytek tak nějak hraje hlavně pro radost po festivalech a obživu si členové hledají jinde. Jinak to s dnešní dobou je trochu klišé, podle mého názoru to tak bylo vždycky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 02.01.13 23:06

Věř, že členové Kabátu druhé zaměstnání nemají. Pokud chceš zkusit živt se hudbou, tak napřed musíš mít ne jedno, alespoň boční zaměstnání a to do té doby, než budeš na úrovni např Kabátů. Prostě do té doby než si budeš moci říci za vystoupení takovej balík jako oni. Moc šance začínajícím muzikantům nedávám. Jo, hudbu si nechat jako koníčka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 08:14
avatar

Pracovala jsem jako zprostředkovatelka na koncertní a divadelní agentuře asi 10 let. Musím vám říci, že se uživit dá. Velice dobře. Ale jen tehdy, když jste na špičce. Když máte co lidem nabídnout a dát. Hudba musí jít ruku v ruce s pokoukáním, se šou. Posluchač se musí stát i divákem. Ruku v ruce s tímhle jde i potřeba poslechu hudby v soukromí sluchátek. :D Uvědomuji si, že to vlastně není až tak pravda. Vážná muzika nedělá šou a přesto lidé jejich nosiče kupují a na koncerty chodí *hi* Každopádně, musíte být dobrý Ne dobrý, ale skvělý, originální, přitažlivý tak, aby vás lidé chtěli a byli ochotni otevřít peněženky.

doplněno 03.01.13 11:45:

michalov, jsou úžasní! Mistři vykoukli ze svého šuplíku vážných muzikantů a je to paráda! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 03.01.13 08:53

Ta vážná hudba má své publiku jako třeba u toho popu. Ti lidé té vážné hudbě rozumí a dokonce rozlišují jednotlivé jemné rozdíly v provedení různých interpretů pro danou skladbu. Jinak show se dá dělat i u tzv. vážné hudby. Tady dávám pro zájemce jednu ukázku takové show.Pro laiky dodám,že tito muzikanti,ač ze sebe dělají spíše "troubelíny",jsou všichni naprosté špičky. Je to jeden virtuoz vedle druhého bez nadsázky. Navíc s často pohybují na hranicích možností toho kterého nástroje co lze na něm vůbec zahrát. Vše ale vypadá jako když to nic není. ;) :


Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 03.01.13 09:21

Myslím, že si slušně přivydělávají v lázeňských městech, kde se v restauracích hraje prakticky každé odpoledne nebo večer lázeňským hostům k poslechu i tanci. Je to spíš hobby. Jinak jak tady psali nade mnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 09:42
avatar

dobře se uživí těch pár mistrů nahoře, pak následují ti, co se uživí jaxi taxi, no a pak je ten zbytek. Vem v potas, že hraním po hospodách se neuživíš. Když nechceš hrát po hospodách, pak potřebuješ profi aparaturu. Profi aparatura stojí kolem milionu a dost rychle se opotřebovává. Takže většina toho, co muzikanti vydělají, jde na aparát a na režii kapely.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.