Podvodná sms?

Od: Datum: 28.08.12 09:43 odpovědí: 8 změna: 29.11.12 19:25

Dobrý den,přišla mi na mobil sms:Blahoprejeme k uspesnemu schvaleni vasi zadosti o uver ve vysi 60000 s splatkou... na dobu ...!Volejete obchodniho zastupce a cislo!

U SMS neni napsane ani odesilatelovo cislo ... jako odesilatel tam je napsano PUJCKY.

Prosím o radu jak postupovat ... jestli sms ignorovat ,kdyz jsem o zadny uver nikdy nezadal , nebo to oznamit na policii...dekuji predem za pomoc .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.12 09:51
avatar

Zachovejte klid..., předpokládám, že máte volební právo...a tudíž i rozum.

SMSku, tedy spíše nevyžádaný inzerát..smažte.., a klidně se věnujte dál svým činnostem běžným pro tuto denní dobu.

Na žádnou policii nechoďte...žádná škoda Vám nevznikla, jen budete mít otlačený prst od zmáčknutí tlačítka pro vymazání SMS.

Pokud by na PČR měl chodit každý, komu chodí podobné hlouposti, pak by tam každý den od rána stála větší fronta mež před LIDLem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 28.08.12 10:03

Nejde o "podvodnou", ale marketingovou SMS - prostě jen o reklamu. Zřejmě jsi někde uvedl telefonní číslo - nebo tvůj operátor prodává databázi... ;)

Prostě tu SMS ignoruj podobně jako reklamu na vložky v TV...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.08.12 10:26

Nechápu dotaz, mám-li něco v mozkovně a když jsem nic nežádal, tak to mažu. Teď mi AA. nabídlo auto..., nemluvě o pojistkách aj. Není zákaz nabízet... a co majly?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sarkaona*
Datum: 28.08.12 10:53

Vymazat, nereagovat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 28.08.12 11:18

Já jsem měl podobný problém, nebylo téměř dne, aby nepřišla nějaká taková SMS (a to nikde moc veřejně své číslo neukazuji) a tak jsem se naštval, volal O2 na zákaznickou linku, nechal jsem se spojit přímo s operátorkou, té jsem slušně vyložil můj problém a pohrozil odchodem ke konkurenci. Od té doby mi žádné SMSky nechodí, ona mi to tam nějak stopla či zařídila, aby mi SMS nechodily.

Ale platí jedno zásadní pravidlo, a to, kde to jde, tam nepsat žádné osobní údaje typu email, adresa, telefon, fax, icq a podobné.

A co se týká mého druhého teleofnu, co mám u U.fona, tam je to bsolutně bez problému, ten asi neukazuje své databáze merketingovým firmám. Nebo aspoň si to myslím, když mě zatím (musím zaklepat), nikdo takhle neotravoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.12 12:14
avatar

U svého operátora dejte zákaz použití Vašeho čísla pro marketingové účely. Na policii bych se neobracela. A pokud se někam obracet, pak na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nevyžádaná SMSka je z hlediska ochrany osobních údajů totéž, co nevyžádaný e-mail.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 25.11.12 15:30

Dobrý den,

je dosti možné,že váš operátor prodává za velký keš údaje svých zákazníků.

SMS,u kterých není číslo a pouze jméno je možné zaslat např. přes Skype.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abc*
Datum: 29.11.12 19:25

Dobrý den,

buď se jedná o omyl,nebo je to momentálně čím dál rozšířenější forma SMS podvodu.Na policii bych s tím nechodil.Denně jsou takových SMS desítky možná stovky a policie tu není jen od toho,aby řešila stále jen nějaké SMSky. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.