Dnešní článek a vaše zkušenosti

Od: Datum: 03.05.15 12:27 odpovědí: 10 změna: 04.05.15 01:25

Dnes jsem si rozklikla internet a na idnes viděla poměrně zajímavý článek o zkušenosti s některými řemeslníky (odkaz http://bydleni.idnes.cz/hodin…ium=richtext&utm_content=top6 ) hned první odstaveček popisuje zajímavý zážitek s dvěma takovýma "profíkama" který bych mohla osobně s paní sdílet - smrděl, špína co už měla snad i historickou hodnotu, jedl, pil - moc nedělal. Nutno ale říct že ! zkušenosti dobré s dobrými a příjemnými řemeslníky silně převažují nad těmahle hrůzama.

Zajímalo by mě máte nějaký podobný příběh?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 03.05.15 12:34

sdílet - smrděl, špína co už měla snad i historickou hodnotu, jedl, pil - moc nedělal

Takového profíka neměla paní vůbec pouštět do bytu a už néé je krmit. Pokud to udělala, byla to její volba. Já si řemeslníky vybírám, neberu vše co je první po ruce, ráda je pohostím a nemám s nimi nejmenší problém. Vše řeším na místě a spokojenost je oboustranná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 12:38
avatar
Vše je jen o lidech.
Vyprávění leckterého živnostníka o některých zákaznících by bylo neméně zajímavé.
doplněno 03.05.15 13:03: majsterjoe: s tím nemám problém.Bohužel se množí zákaznící, kteří chtějí panovat a poroučet, ale nechtějí platit.
Takže podobné článků, ale z opačné strany se dá napsat spousta.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 12:41
avatar

Dost jistě ještě zajímavější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 12:56
avatar

Ten kdo platí má rozhodující právo.

Já stále dodržuji "náš zákazník, náš pán"

doplněno 03.05.15 13:07:

Tak pochopitelně je to někdy těžké, to připouštím. Ale řemeslníci musí mít nějakou úroveň, u zákazníků je to bohužel jen o tom, že si někdo(většinou absolutní laik) objednal nějakou službu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 13:21
avatar

Mě v současné době provádějí rekonstrukci domu. Nová střecha a zateplení.Přišli shodili střechu dali folii a od té doby chodí jen dva a práce probíhá sice kvalitně ale hlemýždím tempem.V poledne se objeví jejich šéf protože se podává oběd.Zjistil jsem že ještě takto rozdělali dvě staby.Do vánoc času dost. Asi.Záloha na práci a platba za material předem. I kdybych chtěl tak z toho nemůžu vycouvat.Žádná jiná firma rozdělanou stavbu nepřevezme a dostal bych tu zálohu zpět?Asi domluva mezi firmami na tento podvod.Počkám ještě týden a jestli se to nezlepší skončí obědy a budu jim stát za zadkem a popohánět.Dokážu být také hodně nepřijemný.Při pomyšlení že živnostníci si mohou odečítat 80% z daňového základu tak,že neplatí daně je mi špatně z toho.Ještě návrhy některý material že bude levnější když bude bez dokladu ...

doplněno 03.05.15 13:59:

a) 80 % z příjmů ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství a z příjmů z živnostenského podnikání řemeslného; nejvýše lze však uplatnit výdaje do částky 1600000 Kč,

Samozřejmě neznalost se neomlouvá. Měl jsem za to že solidní firma toto neudělá. A ty podmínky mi nějak nedošly. Dohoda byla že jak z jara se udělá pěkně tak nastoupí,tak že dokončení nelze určit. Obědy to je taková slušnost odemne. Nijak finančně mě to nezatíží. Jak vidím slušnost a poctivost řemeslníku se dnes už nenosí. V pondělí si snimi promluvím a pak budu hodně nepřijemný.Jsem ještě ze staré školy kdy řemeslníci v dobách temna o sobotách a nedělich poctivě pracovali za peníze i s jidlem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.05.15 13:28

Jistě máte ve smlouvě termín zhotovení zakázky. Už je po termínu? Jistě ve smlouvě jsou uvedeny sankce pro firmu při nedodržení termínu, tak kde vidíte problém? O jakém podvodě mluvíte? Ve vašich obědech to nebude. Pokrývač si může odepsat 80%, nějak se vám to plete.

Nebude problém v tom, že nemáte správnou a nebo žádnou smlouvu na rekonstrukce střechy? Pokud to tak je, tak to byla vaše volba.

doplněno 03.05.15 14:11:

Měla jsem na mysli pokrývačskou firmu, ta nemá odpis 80%. Pokud se jedná o jednotlivce s ŽO, pak ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 13:37
avatar

NO jestli máš termín do Vánoc, pak se jejim tempu nedivím. Ty ses měl domluvit do kdy to bude a ty je máš popohánět. Jaképak obědy? To máš taky ve smlouvě? Téma na obědy řemeslníků zde padlo. Proč je krmit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 18:05
avatar

Představte si, že je tomu asi 3 roky, když jsem něco podobného, co popisuje 1 odstavec, zažila s doktorem pohotovostní služby. Volala jsem obvoďákovi, že je mi tak strašně zle, že se neodvažuji opustit byt, co mám dělat. Pravil, ať si zavolám pohotovost. Zavolala, přijeli. Přijeli dva neuvěřitelně špinaví a smradlaví chlapi. Vkráčeli do bytu, ten jeden, pochopila jsem, že je to řidič, hodil velikou, neuvěřitelně špinavou a smradlavou kabelu na kuchyňskou linku, vytáhnul papíry a chtěl po mně peníze. Něco přes 100 kč. Druhý se mě zeptal, co mi je. Zašel se mnou do obýváku, položil na gauč a poslechl a prohmatal. Celou dobu jsem zadržovala dech protože smrděl jako hromada hov*en. Bez nadsázky! Když si oba sedli ke stolu, nedalo mi to a řekla jsem jim, co to je, že tak šíleně smrdí. Že je pondělí, museli fasovat čisté hadry a jistě nemůže být problém nafasovat kdykoliv. Shodli se na tom, že nic necítí. Když odešli, zvracela jsem a větrala průvanem, byť s horečkou, velmi dlouho. *plac*Ale injekci a prášky mi napsal "pan" doktor moc dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 03.05.15 18:28
avatar

Celý můj domeček byl plný zajímavých lidí.

Firma, která si účtovala věci a materiál, které nedokázala ukázat - aha omyl, pardon... - smlouvu jsem měl jen na hrubou stavbu, že pak se uvidí dle spokojenosti.

Cihle 1. jakosti, které jsem reklamoval nejprve u firmy stavební (prý nevidí problém), pak u výrobce (prý hmm, asi vadná várka, dáme 10% slevu) - už bylo postaveno až po věnec... - nedalo se nic dělat...

Po nespokojeném předání hrubé stavby se mi vetřel "skoro rodina" živnostník. Přišel za mnou, že proč mám hledat nějaké lidi a firmy, když on to udělá levně a stařenka se stařenkou byly sestřenice... - Tento pán neplatil najaté zedníky, přivezl snad polovinu materiálu a udělal jen cca 60% práce - dodělával jsem sám se ztrátou cca 80tis jen na zálohách materiálu.

Obklady - opět obkladač z vesnice mého rodiště. Obkladač s praxí 30 let měl prý extra slevy v Brně u dodavatele. Ve finále ceny shodné s internetovými, jen jsem si pro to musel jet sám (doprava by byla zdarma). Udělal 3metry dlažby ... jejda, tady v šatně by mi to nevyšlo - a pomlátil všechnu dlažbu o 1 cm bokem... když tedy přijdete do mého domu, za dveřmi by vás čekala mírná propast - musel jsem tam dát koberec, protože jsem se styděl... Do dnes mi dluží za cigára, na která si půjčil. Chtěl zálohu 5000,-, kterou mi málem zapřel. Cena práce byla dohodnuta - ale kvalita jí neodpovídala...

A když mi přišel jeden živnostník znivelovat kuchyň a pokoje, do kterých pak pokládal koberce, kouřil u toho 1 cígo za 5 minut... Vůbec jsem nepochopil, jak někdo může u pokládání koberců kouřit.

Kde byl problém? Abych si na dům vydělal, jezdil jsem do práce denně (i víkendy) a pracoval až do 19té hodiny. Neměl jsem vlastně žádný pořádný dozor na průběh stavby. Dědka důchodce alias "to je dobrý" jsem vyrazil právě u hrubé stavby, jiného jsem nenašel.

Kamarád si stavěl dům - nějaké peníze našetřil předem a šel na rok a půl na pracovní úřad - postavil si všechno sám. Má domeček jako ze žurnálu... bez chyby.

doplněno 04.05.15 10:33:

Když člověk do 25ti let na řeči nedá - musí se přesvědčit... no a pak se jedná o "DRAZE" nabyté zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 04.05.15 01:25

Sakra zbytečná otázka,

Sakra, jedete na dovolenou, kde o tom nic neznáte? Sakra, koupíte si auto o kterém si nic předem nezjistíte? Tak sakra, řemestníka si musíte také sehnat stejným způsobem. Někdo umí, někdo ne. Na to nemá každý patent.

doplněno 04.05.15 01:36:

Celý život se Vám vtírají lidé, kteří Vás přesvědčují, že to zvládnou. Je to jen odhadnout, jestli to zvládnou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.