Kupovat či odolat?

Od: Datum: 03.05.15 08:58 odpovědí: 13 změna: 04.05.15 01:59

Dobrý den,

jak přistupujete k prodeji očividně kradených věcí, které někteří vykukové nabízí na ulici, parkovištích apod.? Mému otci např. nabízeli příborový servis, nářadí a mě parfémy a oblečení. Kupujete? Nebo odmítáte a odkazujete je do patřičných končin? Někdy jsou ceny lákavé... Ale myslím, že vše je otázkou nabídky a poptávky. Když toto zboží nebudeme kupovat, budou ho i dál krást?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.15 09:00

Rozhodně takové zboží nekupuji, jsem alergická na nabídky na ulici a dám to nabízejícím patřičně najevo...což se jim nelíbí.

Od: ben®
Datum: 03.05.15 09:03

Dobrý den, odmítám, nekupuji a odkazuji - hodinky nebo parfém (nabídka před "Masaryčkou" v Praze). JIž prodejce je "zvláštní". Zdravím!

doplněno 03.05.15 09:28:

martinas - tak, např. na žádost o drobné mince reaguji slovem: "Děkuji!" To ty lidi rozhodí a já mám čas pokračovat v cestě .

doplněno 03.05.15 09:50:

martinas - ano, někdy je to těžké posoudit. Ale, jednou jsem nabídl "hladovému", který žádal drobné mince, že jdu zrovna nakupovat, tak mu tam koupím tři rohlíky a donesu je. A on mě odeslal do řiti - tak, patrně zase takový hlad neměl nebo očekával větší hody.

Datum: 03.05.15 09:19

Hahanaj a Bene, reagujete jako já. Ale pravděpodobně je stále dost lidí, kterým to nevadí a zlodějíčky tím podporují. V poslední době bych řekla, že se to trochu utlumilo nebo je na mě na dálku vidět, aby mě neoslovovali. Nicméně tyto lidi asi neodradí nic.

Datum: 03.05.15 09:37

Já někdy přispěji. Ale není to pravidlo. Nedávno to bylo staré paní, která nevypada na známou firmu. Plakala, protože jí nepřišel důchod a měla hlad. Vzhledem k tomu, že jsem nesla nákup mi bylo hloupé jí nepřispět. Ale třeba jsem naletěla.

Datum: 03.05.15 10:32

Chápu. Je těžké rozeznat kdo o pomoc opravdu stojí. Ti co by chtěli, jsou potom hozeni do jednoho pytle.Také tu máme filutu, kterého k žebrání "nasadilo" jeho příbuzenstvo a večer si chodili převzít co vybral.

Datum: 03.05.15 09:17
Nesnáším tento pouliční prodej všeho druhu. Ať už legální agresivní marketing či různá již od pohledu podivná individua prodávající zboží pochybného původu, tím pádem i kvality (některé parfémy ředěné vodou, pochybného složení a vůně), u kterých si nikdo nemůže být jistý, že když vytáhnete peněženku, právě jste ukázali, kde ji nosíte, případně kolik v ní máte peněz a následně Vás okradou.
Nejúčinnější metoda je zcela ignorovat, dělat že tam vůbec nejsou a jít dál.
Datum: 03.05.15 09:21

Tak tak. Krásně popsaný návod, jak jim ukážeme co potřebují.

Datum: 03.05.15 10:33

Myslím,že ty supermarkety nás okrádají dost,tak jestli někdo okradá je,tak mi to nevadí.Snad každému se stalo,že měl na účtence namarkováno více či záměrně špatné cenovky a až u pokladny se dozvíte,že akce už skončila a protože jsou pořád fronty,tak se člověk ani(většinou)nehádá a zaplatí.Na ulici jsem se s tím nesetkala,ale chodili nám do domu (ti co kradou v obchodech kafe,tuňáky,toaletky...)za sousedy a to mi vadilo,protože jsem nechtěla ať se nám taková"idividua"schází v domě...protože časem by se jich tam scházelo čím dál víc.Takže nekupuji od nich nic.

Datum: 03.05.15 10:59

Rozhodně kupujte a všemožně zloděje podporujte. Až okradou nebo vykradou vás, budete se zcela jistě tvářit velmi pohoršeně a pak by chtělo, aby jste své ukradené věci nalezli třeba u přátel, kteří je koupili. Není poptávka, nebude nabídka. Není úžasné, když vám na dovolené třeba v Chorvatsku ukradnou auto, které koupí nějaký ten Rumun či Polák a vy pojedete domů plni zážitků s úřady a za vypůjčené peníze domů vlakem?

Datum: 03.05.15 11:20

Pravděpodobně jste si špatně vyložil mou vložený text. Já toto zboží nekupuji a mám tentýž názor jako vy (viz diskuze). Nabídka - poptávka. Budou krást dál. Dokud budou zájemci, tak nemají důvod přestat. Rozhodně tyto zlodějíčky nepodporuji.

Od: uska®
Datum: 03.05.15 12:54

Pro odlehčení - v chodbě před suprmarketem se manžel opozdil u auta a já šla napřed. Prodejci mne oslovili, neuspěli neboť jsem jim řekla, že tuto drogerii už nemám doma kam dávat. Popošla jsem a vidím jak zastavili manžela, je to dobrák od kosti, neumí lidi poslat do zadele. Stála jsem o 5 kroků dál a pozorovala.

Pane, tutu voňaku máte zdarma, tento parfém je také zdarma, a ještě zdarma vám přidám tělové mléko atd. Manžel už měl náruč plnou (asi 8 -10 ks) když mu prodejci povídají, teď si kupte xxx za xxx Kč a bude vše vaše. Manžel se usmál a povídá - o to drahé zboží nemám zajem, otočil se a odcházel s plnou náručí.

Nastal křik, prodejce udělal tři kroky za manželem a rychle se obrátil zpět k východu. Uviděl policajty. Ti šli na jistotu, dva prodejce sbalili a my tam stáli s kosmetikou. Na parkovišti jsme policajtům předali náš výhodný nákup.

Takovým způsobem nikdy nezbohatnu, vracím i dary (stejně kradené).*smich*

Datum: 03.05.15 13:24

Tak to je hezký zážitek. To museli koukat. Úplně si to umím představit v nějaké komedii. *smich*

Od: mp
Datum: 04.05.15 01:59

Zase krásný přístup, jak to každý jinak chápe. Prostě oni se chtějí Vám vnutit, že to jako ukradli, a aby jste si mysleli, že je to tak, a aby jste ušetřili, tak to koupíte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.