Zaplatí mi ve sběrně hotově?

Od: Datum: 03.05.15 07:58 odpovědí: 5 změna: 03.05.15 09:45

prý to obcházejí tím že vystaví směnku kterou vzápětí proplatí jakou máte vy skušenost vyplatily vás hotově?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.15 08:08

Většina sběren zákon neobchází. Protože se jim to prostě nemůže vyplatit.

Je to cca týden, kdy mi nějaký podivný člověk nabízel 300kč jako odměnu, když s ním půjdu vedle do sběrny a nahlásím své číslo účtu a jeho vyplatím hotově. Obešel totiž všechny sběrny ve městě a všechny požadovali zaslání peněz na účet.

Jasně, že jsem odmítl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 08:10
avatar

Starý kotel a autobaterie,to byl můj příspěvek sběrným surovinám.Kotel zvážil,vypsal obsáhlé lejstro a odkázal mě na čekání až mi přijdou peníze na účet.Po připomenutí,že jsem přivezl i baterii,chytil se za hlavu,že bude muset lejstro přepisovat.Nakonec pod slibem mlčení mi tu baterii proplatil cash.Nutno podotknout,že ani na proplacení jsem nečekal dlouho,na třetí den mi na účet přišly peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 08:15
avatar

Dělali jsme pořádek v dílně a garáži, k tomu starý šicí stroj. Ve sběrných surovinách zvážili, řekli, že to bude za 560 Kč. Chtěli občanku a č. účtu. Asi za 5 dní byly peníze na účtu. Není s tím žádný problém. Jen ti výkupčí si víc zaúřadují. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 08:38

Je dobře, že je nějaká kontrola. Když to někdo bude chtít "obejít", tak to asi udělá, ale co jsou v některých sběrných surovinách schopni vykoupit je neuvěřitelné (polopy od kanálů, svodidla, nákupní vozíky, kolejnice...).
To jsou věci, které se běžně nikde neválí. Nevím, jestli se do účtenky píše druh vykoupeného (pračka, kamna apod.) nebo jen něco obecného (železo, barevný kov...). Jediné co jsem tam sama dávala byla pračka, ale v době, kdy se ještě nic nezaznamenávalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.15 09:45
avatar

Peníze na účet asi za 4 dny. Není to problém, ale účtují si poplatek za převod peněz. Jinými slovy parlament uzákonil, že budeme podporovat banky a jejich poplatky. Tady by to měl hradit stát. Poctivec to zase zaplatí a lump se směje. Takto si demokracii nepředstavuji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.