Vojáci ZVS - ochrana sluchu

Od: Datum: 26.08.12 17:28 odpovědí: 13 změna: 27.08.12 10:11

Chtěl bych se zeptat, jestli jste jako záklaďáci měli při střelbách nějakou ochranu sluchu. Dělostřelce teď nepočítám, tam je to jasné, myslím při střelbě z Sa.58 atd.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.12 17:33

Ne...žádná ochrana sluchu při střelbách Sa. 58 použita nebyla (alespoň za nás).

Koneckonců, ve WW I a II se střílelo daleko více...a ochrana sluchu bylo tuším to poslední co vojáka zajímalo...

Datum: 26.08.12 17:39

Nebylo to jasné ani u dělostřelců, mně se během ZVS u jednoho nejmenovaného západočeského útvaru pěkně naboural sluch. Tam to bylo při cvičných střelbách originální v tom, že byl nedostatek chráničů sluchu, takže se půjčovaly jen obsluze kanónu, který byl právě v činnosti a ostatní měli smůlu. Takže pak se občas půjčily smotky vaty, což bylo pro kanonádu naprosto dostačující...:)

Datum: 26.08.12 17:40

ZVS rok 1996-ochrana sluchu při střelbách ze sa 58,61 byla použita,byly to klasika sluchátka,kdo chtěl tak mohl ještě vatu do uší. Jak na střelnici tak i na tunelové střelnici.

Datum: 26.08.12 18:14

Inu, já byl v boji o dvacet let dřív, to ještě imperialista za západními hranicemi harašil zbraněmi a my jsme byli určeni jako útvar prvního střetu, takže o ochranu sluchu se nikdo moc nezajímal.

Od: mowla*
Datum: 26.08.12 17:44

Při veškerých střelbách i hodech granátem byly k dispozici ´špunty´ do uší - účinnost nic moc, pohodlí nulové - nepoužívali jsme je...

Datum: 26.08.12 18:15

Ne, nic takového jsme neměli.

Od: olaf71*
Datum: 26.08.12 18:32

byl jsem na střelbách jen jednou a nic jsme na uši neměli, max. čepici

pak už jsem samopal neviděl, jen vařečku.

Od: buss®
Datum: 26.08.12 19:06

U šestadvacítky nic. Ale dobře se s ním běhalo, zastčený za opasek.

Datum: 26.08.12 20:24

Já Vyškov 97/98 při střelbách z kuláku, sapiku, PRG byly špunty do uší, při střelbě čz vz. 52 a 82 sluchátka nevím jestli to bylo tím, že jsem byl posluchač VVŠ PV?

Datum: 26.08.12 21:01

Měli jsme při střelbách k dispozici vatu "Akuver".

Datum: 26.08.12 22:23

Já jsem sloužil v Táboře v letech 86-88 a střílet jsem jezdil dost často, jak z Sa58, tak z čezety 9mm. Fasovali jsme špunty do uší.

Datum: 27.08.12 09:13

Já je měl špunty, jakožto velitel minometu 120mm, v základní výbavě
Ze samopalu se ale dalo v pohodě střílet i bez nich, jen potom asi dvě hodiny pískalo v uších.
Od: ladaadal*
Datum: 27.08.12 10:11

U VKR se nic takového taky nepoužívalo. Maximálně v zimním období přes uši beranici *smich*.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.