Už jste viděli tuto bankovku?

Od: Datum: 01.05.15 19:29 odpovědí: 11 změna: 02.05.15 17:28
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 01.05.15 19:48

S těma blábolama samozřejmě nikoliv, ale za tuto jednu jedinou bankovku jsem chodil jako kluk do hospody na vynikající drštkovou polévku.

Datum: 01.05.15 19:56

Tak to už asi hodně pamatujete

Datum: 01.05.15 20:07

Také jsem s touto bankovkou chodívala nakupovat. A pamatuji, jak moje babička vždy komentovala, když se malé bankovky z oběhu odebraly, že co není papírové, nemá žádnou hodnotu. Pamatuji tuto korunovou, modrou tříkorunovou, zelenou pětikorunovou...

Datum: 01.05.15 20:10

Já pamatuji jen zelenou a modrou a ty mám také

Od: richardwusting
Datum: 01.05.15 19:58

Pokud není náhled bankovky upraven v nějakém programu, tak bych to viděl jako sběratelskou raritu. Mohu se zeptat na jakou částku si ji ceníte?

Datum: 01.05.15 20:21

Vnitřní pošta

Od:
Datum: 01.05.15 20:08

To byly letáčky "Hladové koruny", které k nám dopravovali západní imperalisté pomocí balónů po peněžní měně v r. 1953.

Datum: 01.05.15 21:08

Správná odpověď, Strýček Sam za velkou louží měl starosti o blaho národa v Československu, které přišlo až po Velkém sametu

Datum: 01.05.15 20:28

Jako někteří tady ,pamatuji modrou papírovou tříkorunu,pětikorunu a taky takový větší kovový pětadvacetník a menší padesátník,oboje bylo i do telefonního automatu-tedy postupem let.Doba hovoru neomezena Ale jednokorunovou bankovku nepamatuji.

Datum: 02.05.15 17:28

Jsem na tom stejně. Tuto nepamatuju, ale modrou tříkorunu a zelenou pětikorunu ano. Babička mi občas nějakou podstrčila, když u nás byla pouť a já bankovku hbitě proměnila za houpačky.

Na ten bílý a dost velký pětadvacetník vzpomínám. Když jsem šla okolo hospody a tento peníz měla, zašla jsem si pokaždé pro lízátko. Měli je ve sklenici, takové podlouhlé, jakoby lupínky v barvě bílé, žluté, oranžové, červené a zelené. Hospodská mi podala celou sklenici a já si mohla vybrat barvu. Mamka nerada viděla, že mám zase lízátko z hospody, byly z toho kouře takové "vyuzené" :-DAle pro mě byly neodolatelné.

A taky vzpomínám na bankovku - modrou, 25 korun. Byl na ní Jan Žižka s páskou přes oko. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.