Potraviny do dětského obchodu

Od: Datum: 09.02.13 13:28 odpovědí: 13 změna: 18.04.13 20:47
avatar

Vážení rádcové viděli jste někde v prodejně potraviny a hlavně pečivo do dětského obchodu? Pokud by někdo poradil přímo Brno bylo by to super, v hračkářství se na mě prodavačka koukala jako by netušila co to je, sázela jsem na Tesco ale tam jsem je nenašla. Na netu je najít umím-není jich zrovna moc a cena + cena za poštovné mě děsí. Dík za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 14:09
avatar

Potraviny na hraní se prodávají dohromady s dětským nádobíčkem. Měli jsme tam plastové pečené kuře, párky jako živé, jenže malé, rohlík, housku...V hračkárně ve městě jsem před časem kupovala přímo plastový košíček jako do sámošky, ale malý a v něm pečivo a zelenina - banán, jablíčko, květák...

A v neposlední řadě je prima nadělat si rohlíky, housky, preclíčky, koláče, vánočky... z moduritu. Uvařit, nebo upéci. Dělávala jsem je dětem ve školce a pokaždé si s tím prima vyhrály. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 15:29
avatar

Jaguš, modurit mě napadl ale jeho cena není zrovna malá a já jsem spíš nezručná než zručná. Zkusíme projít víc hračářství po Brně, nádobí má vnučka dost o to zájem nemá, hlavně jí chybí bochník chleba a rohlíky.

Od: flip
Datum: 09.02.13 16:53
Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 09.02.13 16:55

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4996 nebo ještě využít filc - ty pytlíky čajové a sázená vejce jsou nejlepší :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 16:59
avatar

Tak toto je úžasné, jen doufám, že se mi to povede.

doplněno 09.02.13 17:00:

Mám na mysli tu vánočku a jiné pečivo. Ty šité mě nenadchly.

Datum: 09.02.13 17:07
avatar

Ahoj Liduš, já ještě doplním návod na domácí modelínu - http://www.brydova.cz/napady/…117-domaci-modelina-pro-deti-

Jenom mimochodem jako děti jsem vyráběla vizovické pečivo - voda, mouka, potřít vajíčkem. Tvrdé a nerozbitné. Tak třeba rohlíky by se daly udělat z toho.

Jinak samozřejmě schovávat krabičky od čajů, plechovky, lahve...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 17:15
avatar

Míšo, vizovické pečivo mě vůbec nenapadlo, asi proto, že jsme ho jako děti se sestrama vždycky snědly, sice to bylo na vylomení zubů ale při troše snahy to šlo. Pátrala jsem tedy po něčem plastovém, dřevěném, zkrátka nejedlém. To vizovické mě asi půjde líp než to z lepidla a papíru. Hned zítra se do toho dám, šokovala mě cena bochníku prodávaného dřevěného chleba na nettu 100kč.

Datum: 09.02.13 17:21
avatar

Jasně, zapoj vnučku i do vyrábění! Podle mě i to vizovické půjde obarvit, když koupíš tu nejlevnější mouku, tak budete mít za dvacku toho mraky... Tak doufám, že pak dáš fotečku a pochlubíš se...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 20:39
avatar

Míšo, katastrofa. Manžel hnětl mouku a vodu skoro hodinu, vypadalo to dobře, pak jsme pletli vánočku, dělali bochník chleba a malé koláčky. Koláčky sice popraskaly ale chleba a vánočka téměř na uhel a i tak uvnitř neupečené. Asi je to moc těsta a v plynovce se to nedá, zkusím to ještě na chalupě v elektrické troubě.

Datum: 13.02.13 10:57
avatar

Ahoj Liduš,

tak to mě mrzí, asi to bude chtít vychytat tu teplotu i tu elektriku

Já mám doma starou plynovou troubu, co se zapaluje špejlí... Děs a běs, plyn pořád zhasíná, je to o život, jídlo na jedné straně nedopečené a na druhé na uhel. Tak jsem si na aukru koupila za 500 menší elektrickou troubu (vyrábím šperky, co se pečou) a jsem spokojená. Prostě ta plynová trouba je celkově na pytel...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 10:25
avatar

Liduš, to bude tou plynovou troubou. Kdyby si Míša nevzpomněla, tak jsem vizovické těsto úplně pustila z hlavy. Nadělala jsem ho spousty, zvláště na Vánoce. Hladká mouka, trošku octa, voda a dloóóóuho hníst, má to být tuhé jako na nudle.

Pekla jsem ho ale vždycky v elektrické a hodně zvolna, můžete ještě přidat na plech kastrůlek s vodou.

Hotové bude tvrdé, lesklé, ale nepoživatelné. *blee* To ale při hře nevadí. Jaga.

doplněno 13.02.13 10:26:

Koláčky bych oparádila zatlačením nějakého koření - celých pepřů, nového koření, slun. semínek nebo hřebíčků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jolanak
Datum: 18.04.13 19:35

Dobrý den,

mohu Vám nabídnout různé druhy potravin z filcu i textilních látek. Na www.fler.cz/jolanaK mám obchůdek zaměřený právě na šité jídlo do dětských kuchyněk. Najdete v něm kromě různých druhů pečiva, koláčků i ovoce, zeleninu, hotová jídla jako např. řízek s brmborem , vepřo-knedlo-zelo..apod. Těším se na Vaši návštěvu.

S pozdravem

Jolana K.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 20:47
avatar

Děkuji za nabídku, už máme všeho dost. Přiznám se, že jsem nakonec vše koupila, pečení se neosvědčilo- Lida

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.