1xDvacetiletá lednička calex

Od: Datum: 30.04.15 16:37 odpovědí: 10 změna: 02.05.15 16:52
avatar

Zdravím, mám 10 let nepoužívanou ledničku calex, rok výroby asi 1996. Vypadá nějak takhle. Štítek žádný nemá. Po zapnutí tiše vrní, a asi i chladí. Stojí v kuchyni jako skříňka na plastové nádobí a v provozu je jiná lednice umístěná jinde.

Otázka je, jestli si mám takhle starou calexku dál nechat jako záložní, nebo to vyhodit. Jaká si myslíte, že by byla její případná provozní prognóza?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.15 17:32
avatar

Bude mít asi /možná určitě :-D/ vyšší spotřebu, než jak se dneska propaguje a posuzuje.

Klidně bych si ji nechala jako záložní. To nádobí v ní mít můžete, když Vám v kuchyni nevadí a kdyby ta funkční kiksla, než ji dáte opravit či si vyberete novou, na ten zhruba týden či 14 dní Vám tato náhradní jistě díru do rozpočtu neudělá.

Někdo bude mít možná jiný názor. Já jsem ale z té staré školy a nerada vyhazuju. Pokud se mi už opravdu něco nehodí, ale je to funkční, klidně to daruju, ale nevyhodím. Někdo to ještě použije a možná z toho má i radost. A tak bych si ji nechala jako takovou rezervu, případně ji darovala třeba někomu na chalupu. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 18:27
avatar

Já bych si ji nechala.My takhle máme jak se říká " pro strýčka Příhodu" starý mrazící box .Kdyby nám naše 22 letá kombinace krachla ,tak ať nemusíme vyhodit to co máme v mrazáku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 18:42

Pokud nepřekáží a používáte ji jako skříňku tak bych ji nechal pro případ,že vám současná odejde a než koupíte jinou. Na stálé používání to nebude,bude mít větší spotřebu a určitě těsnění taky nebude nic moc. Jinak tyto staré lednice jsou držáky,ne jako ty nové,které vydrží záruku a je po ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 19:03
avatar

Podle výpočtu posouzení spotřeby vyjdou takové spotřebiče oproti novým cca.o 2200kčza rok více.Pokud jí budete mít na dorém místě mimo topení,sporák a v místnosti kde bude mírná teplota(každý stupeň nad 20stupňu v místnosti vzroste spotřeba o 6%)a budete jí pravidelně odmrazovat a nebudete do ní vkládat horké potraviny,tak by měla být v poho a nesežere tolik. Taky teplota pro běžný provoz stačí v lednici+5°C a v mrazáku -18°C. Každý další stupeň dolů znamená navýšení spotřeby o 6 %.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 20:50
avatar

Tak dík za rady a za názory. Calexka zůstane v kuchyni. :)

Datum: 01.05.15 07:22
avatar

Já, oproti všem ostatním názorům bych tuhle ledničku vyhodila. Na provoz je drahá a žádná paráda, byť na skladování čehosi, je naprosto nevhodná. Klunkr na skladování klunkrů. Mám doma jen to, co potřebuji. Ve starých, nehezkých, nepotřebných krámech se necítím dobře. A navíc, smrdí. Byť by pamatovaly lepší časy. A koupila bych nějaký hezký úložný prostor, když bych probrala a vyházela, co nepoitřebuji, co ve staré ledničce je. ;) Ptal jste se, tak píšu jen svůj názor. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 12:38

Měl jsem ledničku Minsk. Fungovala 17 let bez potíží. Došlo k výměně za modernější s větším obsahem a po ročním zůčtování elektřiny mi vraceli přeplatek vyšší o 2500 Kč. Já bych neskladoval ani jako rezervu a ovezl ji na skládku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 15:37
Já bych ji být vámi zkusila prodat. Brali jsme si takovou od rodičů, 2 roky posloužila na stavbě, a pak jsme ji vydražili na aukru dokonce za šest stovek. Nový majitel si ji kupoval taky na chvíli, na stavbu. Pro tenhle účel ideální stroj
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nakafe*
Datum: 01.05.15 19:29

Určitě si ji nechte. Mám doma Calex lednici + mražák kterej je velkej a hlavně má drátěné šuplíky 25 let starou co se dělala na Slovensku a maká jak hodinky. Dnes lednici pokud koupíte musíte počítat s otázkou na kolik let ji chcete. Možná si myslíte,že je to hloupost ale levněší modely vydrží 5- 7 let buhužel dnes se to takhle vyrábí. A pokud jde o kobinaci s mrázek jsou šuplíky plastová co se lámou a mražák je celkově menší a když si vemete,že poslední šuplík je vždy nejmenší vzhlem k tomu,že je tam motor tak dnešní výrobky nestojí za nic. Určitě si ji NECHTE

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 02.05.15 16:52

Drátěné šuplíky v mrazáku je to nejhorší na spotřebu i chlazení (mražení). Jak známo, studený vzduch se drží dole, teplý nahoře. Jakmile mrazák otevřete, studený vzduch vám přes dráty vyfoukne ven, a natáhne se okolní vzduch z místnosti, tudíž momentální teplota v mrazáku stoupne, ten musí zapnout, a znovu domrazovat na nastavenou teplotu. V uzavřených, nepropustných šuplícich chladný vzduch zůstává u dna, takže při otevření unikne jen malý objem vychlazeného vzduchu z prostor kolem šuplíků - prostě normální fyzika. Další věc pro úsporný provoz ledniček je, mít je co nejvíce zaplněné - čím víc pevných věcí tam je, tím méně se při otevírání dvířek vyměmí chladného vzduchu za teplý z místnosti, a nedochází k potřebě lednice tolik prostoru dochlazovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.