Student - jízdné apod

Od: Datum: 02.08.15 22:27 odpovědí: 4 změna: 03.08.15 07:24

Ahoj, potřebuji se zeptat. Zrovna půjdu na střední školu. Je mi více jak 15 a už pro mě neplatí ve vstupných a jízdném označení dítě, ale student. Musím mít nějaké potvrzení, že někde studuji, anebo to nemusím prokazovat a jsem prostě studující?

Moc díky za odpovědi.

Klaki


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lugel
Datum: 02.08.15 22:32

Nevím odkud jsi, ale na Ostravsku jsou odisky, ale obecně pokud chceš jezdit MHD nebo nějakou dopravou, tak musíš mít aktuální potvrzení od tvé školy, poté ti vydají na dopravce průkaz, že jsi student (chtějí právě to potvrzení od školy, pokud tedy chceš jezdit za méně peněz jako student), nevím, jak to funguje jinde v krajích. Nečtu o tom nic, ale snad by to takhle mělo fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.15 22:53

Jsem z Prahy a spíše mě zajímá, pokud si zarezervuju vstupné někam jako student. Musím mít nějaký průkaz, nebo by stačilo loňské vysvědčení?

Od: lugel
Datum: 03.08.15 01:05

Nevím, jestli ti stačí vysvědčení. Protože vysvědčení můžeš dostat ale taky zároveň můžeš ze školy odejít a nestudovat nikde (to znamená, že nejsi student) a když chceš zarezervovat někam vstupné, tak to oni tam nemusí vědět, proto chtějí vždy potvrzení od školy (AKTUÁLNÍ) (chtít ovšem taky nemusí), ale většinou jim stačí nějaká průkazka studenta, to potvrzení ve škole dostaneš na papírku s razítkem a podpisem, že nadále studuješ. Teda bývá to tak tady, no.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 03.08.15 07:24

Někde stačí průkaz studenta s fotkou, někde chtějí kartu ISIC, na slevu na dojíždění v trase z domova do školy v případě dojíždění třeba vlakem, autobusem se vydávají oranžové průkazy na slevu jízdného, platnou pro obojí. Tuším, že za pade. Nejdřív si ji musíte koupit, pak do školy potvrdit, pak s fotkou a občankou dojdete nechat potvrdit od nich. Slevu uznanou po předložení vysvědčení nikdo neuzná, když nepočítám slevu na knihy či zmrzlinu zdarma při vyznamenání, kterou občas 30.června vídám.

doplněno 03.08.15 07:35:

V případě dojíždění do školy v Praze budete muset mít samozřejmě taky průkaz od dopravního podniku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.