Muslimové v ČR

Od: Datum: 23.08.12 10:04 odpovědí: 71 změna: 24.01.15 11:18
avatar

Včera večer u pivka jsme s parotu přátel rozjeli debatu na téma Muslimové v ČR - vadí / nevadí?

No připadal jsem si jako rasista, nácek, skinhead ... měl jsem jako jedinej svůj názor a ostatní mne nechtěli chápat. Jak to máte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lupita*
Datum: 23.08.12 10:08

Možná jste jen jako jediný byl upřímný, víte. řekl jste to, co si doopravdy myslíte. Řada lidí nemá dost odvahy, aby řekli svůj názor, řada lidí se přetvařuje, aby vypadali lepší. Řada lidí, bohužel, jak jsem zjistila, ani žádný názor nemá. Nedělejte si s tím hlavu a vězte, že nejste se svým názorem sám

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axus®
Datum: 23.08.12 10:22
avatar

Lupita. Muzete prosim rozvest to Vase BOHUZEL, u zjisteni, ze existuji lide, kteri nemaji na urcitou vec zadny nazor?

Michaltopic. Na muslimy v CR nemam zadny nazor. Na VS jsem potkaval jednu, co chodila zahalena v satku, jinak sem snad nikdy zadneho nepotkal. Pokud ano, pak sem nepoznal, ze jde o muslima, protoze na cele to napsane nemaji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 10:42
avatar

Bydlel jsem měsíc a půl v Teplicích služebně a stačilo mi ... zajeďte si tam a uvidíte.

Datum: 23.08.12 10:42
avatar

Jsem rád, že v tom nejsem sám.

Datum: 23.08.12 10:23
avatar

Víte...nejsem nejstarší, ale ani nejmladší...

Když budu mít štěstí, tak já už se toho nedožiju...

Ale mladým včetně svého syna vyhlídky na budoucnost rozhodně nezávidím...

A víte jak se to říká..."Optimista je člověk, který má nedostatek informací"...

Rozhodně žití jedné komunity lidí z roku 2012 není možné dohromady s "lidmi" s názory z roku 1400..., které jsou navíc schopni

prosazovat hrubou silou...

Obávám se ale že díky pseudohumanistům již bod zlomu ze kterého není návratu nastal..., přitom bylo dostatek času aby nastat

nemusel..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 10:44
avatar

Snad bude stačit jeden případ samoodpalovacího sebevraha, snad buse stačit jeden případ vraždy vlastního dítěte kvůli třeba vysedávání u Facebooku, snad se lidem oči otevřou a tenhle svrab odtud vyženeme. Mluvím o ortodoxních muslimech, co mají v hlavě pouze a jenom Islám. O muslimech co tu žijí naším klasickým způsobem, nechodí v kapuce a td. ... o těch já nemluvím a těch se nebojím.

Datum: 23.08.12 10:28
avatar

Mě by zajímalo, kde jsi ten "svůj" názor získal. Vlastní názor vychází především z vlastních zkušeností, ale rozhodně ne z toho, co nám předkládají média.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 23.08.12 10:35

Muslimové by mi nevadili, kdyby se chovali jako menšina a, lidově řečeno, drželi hubu a krok. Žádné mešity, žádné zahalené ženy, žádné bití žen, žádné zabíjení žen kvůli tomu, že jdou na diskotéku a tam flirtují s nemusilmským klukem, prostě ať se podřídí naší kultuře.

Doma klidně ať se moblí k Alláhovi, ať si doma chodí ženy zahalené, to je mi jendo. Ale na veřejnosti nic takového.

doplněno 23.08.12 11:44:

Turecko je hezký případ, je to moderní muslimská země, kde je to takové volnější. Touto cestou se chce vydat i Egypt s novým prezidentem, tak uvidíme. Ale co vím z Evropy, tak hlavně Francie, Belgie, Španělsko, tam je to hrozné, co ti muslimové dělají, to jsou klasicčtí muslimové, takže hrůza hrůzoucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laraolivia
Datum: 23.08.12 10:45

Vite o tom, ze i v modernich muslimskych zemich jako je napriklad Turecko je pripustne, aby zeny nosily minisukne jedno jak kratke, ale absolutne proti moralce jsou kratke kalhoty a sortky. A predstavte si, ze je tam nosi i spousta Cesek a ze jsou Turci tak tolerantni, ze nikde nezverejnnuji ideologii, at si kratke kalohoty klidne nosi doma ale na verejnosti nic takoveho. Od nektterych narodu by jsme se mohli toleranci ucit, ze?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 10:49
avatar

No tak ono to Turecko...tolerance...

Cožpak takový "Severní Kypr"...alias Severokyperská turecká republika...

To zrovna s demokracií...a tolerancí moc společného nemá..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laraolivia
Datum: 23.08.12 11:12

Ja myslela toleranci NORMALNICH LIDI a ne politiku. A nebyt kyperskeho reka Makariose, tak tam zili spolecne dosud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 10:45
avatar

Přesně, přesně, přesně tak!

Od: laraolivia
Datum: 23.08.12 10:40

Mam muslima za zete a lepsiho jsem si nemohla prat. Nekouri, nepije alkohol, rodina je pro nej posvatna. Do mesity nechodi, ji veprove maso, dceru zadnym zpusobem neomezuje. Dcera nosi mini i bikiny. Deti nevedou k zadne vire, rozhodnou se samy az budou chtit. Jsou spolu 14. rok, maji 3 deti a ziji bez konfliktu. Takze i mezi muslimy jsou rozdily a pokud to nejsou fanatici, tak jsou to lide jako my a proc ne i v Cechach.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 10:56
avatar

vyjímka potvrzující pravidlo ...

Od: laraolivia
Datum: 23.08.12 11:08

Hele asi mate pravdu, ze pokud se chovaji normalne tak nikomu nevadi.To jsou me osobni skusenosti s muslimy. Mame perfektni muslimmskou rodinu, ktera nam nabozenstvi nenuti, a kdyz dcery tchan byl posledne u nas na navsteve, tak si zasel do katolickeho kostela aby udelal Alahovi zadost. Kdyz jsem ho upozornila, ze je kostel katolicky a knez asi nebude nadseny, tak mi odpovedel, ze to nechape, kdyz oba veri ve stejneho boha a bylo to vyresene. Dcery tchan je stary pan a proste to k nemu patri. No a ja zila delsi dobu v Rakousku, ktere je silne katolicke a je to stejna katastrofa. V nedeli napred do kostela a pak teprve se snida. A kdo vi jak by to vypadalo, kdyby mela katolicka cirkev moznost mluvit do vlady. Jsou povinne katolicke dane a kdo je nemuze platit, tak to cirkev nezajima. Posle exekutora. Proste laska k bliznimu, kterou tak hlasa. Proto ja verim na prirodu a na sebe, jsem tolerantni ke vsem, hlavne kdyz mi daji pokoj...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 13:42

Ti fanatici necestují po světě, ale sedí doma a je ve společnosti stejně smýšlejících.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 21:34
avatar

,,Ti fanatici necestují po světě, ale sedí doma a je ve společnosti stejně smýšlejících.´´ Ano, oni vůůůbec necestují. Zejména Muhammand Atta a jeho kámoši měli k cestování takovou averzi, že jen co 11.září vzlétli, nepřenesli přes srdce další cestování a lety si vcelku razantně zkrátili...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smajlik
Datum: 24.01.15 11:18

Hmmmm..., po přečtení superlativů na vašeho zetě "muslima", který jí vepřové maso, do mešity nechodí, děti nevede k žádné víře, manželka si dělá co chce a chodí nezahalená, atd., Sorry, nechci vám to nadšení kazit, ale v tom případě to není muslim...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lujs®
Datum: 23.08.12 12:10
avatar

Nevadí mi žádná etnická nebo národnostní skupina pokud dodržuje pravidlo ,,Moje svoboda končí tam kde začíná svoboda jiného člověka" .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jjjjjjjjjjjj
Datum: 23.08.12 12:36

Pokud respektuje a chová se podle pravidel a zvyků téhle země tak mi nevadí. Pokud sem do země kam přišel tahá svoje zvyky a způsob života tak mi vadí a to hodně. Kdo nepřijme pravidla země do které přišel toho je třeba vypráskat pryč - to je jediný způsob jak si svojí zemi zachovat. Je třeba to zarazit hned v zárodku, protože jinak se namnoží a pak naší kulturu převálcujou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 12:47
avatar

Možná, že se ještě budeme divit, co tohle etnikum dokáže. Stačí, když jakýsi představitel muslimů v Egyptě veřejně vyhlašuje něco o právu šaríja, zavedenému v Belgii a pokud se to místním občanům nebude líbit, můžou se odstěhovat.

Samozřejmě, pokud se chovám v cizí zemi slušně a nekonfliktně, budiž. O to jsem se třeba snažil na dovolené v Egyptě. Ale co je to platné, když jsem třeba v Hurghadě několikrát zažil namířený samopal přímo na mne od jakéhosi samozvaného strážce.

A to, že muslimové likvidují křesťanské kostely a věřící... Najde se třeba skupina fanatických křesťanů, která by někde vyhodila do povětří mešitu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 12:54
avatar

Nechci je tu, rozlézají se jako mor a brzy nás opravdu zničí. Kdyby některý jejich vůdce prohlásil, že když nedobudou Evropu (nebo svět, nevím přesně), násilím, tak ji dobudou dělohami svých žen. Myslím, že k tomu není, co dodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 23.08.12 13:00

Vidím, že se zde rozvinula diskuze na téma muslimů, která se do značné míry obráci proti nim a také částečně i proti jiným náboženstvím. Já jednoznačně proti muslimům nejsem, ale nelíbí se mi ti kteří islám berou fanaticky a ublížují nebo škodí tim jiným. Já se taky považují za věřícího člověka a hlásím se ke křesťanství. Svoje náboženství se snažím brát vážně, ale rozhodně se ho nesnažím nikomu vnucovat a ani se nesnažím nikoho násilim obrácet ke křesťanství. Jiné náboženství a církve včetně nevěřících se snažím tolerovat a totéž bych rád očekával od jiných. Bohužel realita je trochu jiná a ne všichni dokážou být ke všem dostatečně tolerantní. Mne nevadí, že např. muslimské ženy chodi i na veřejnosti zahalené a odlišují se tak od jiných nemuslimů, protože tím mi ani nikomu jinému nijak neškodí a neubližují. Vadí mi ale když někteří fanatici údajně na základě svého náboženství se snaží omezovat svobodu jiných a to často i formou násili. Něco takového by se už ale tolerovat nemělo.

laraolivia: Ono jsou ve všech náboženstvích a církvích lidí kteří to svoje náboženství berou vážně a někdy i fanaticky a snaží se podle jeho zásad žít. Jsou ale i takoví kteří se hlásí k nějakému náboženství, ale příliš ho neberou vážně a nesnaží se žít do detailu podle všech zásad tohoto naboženstvi.

Pokud se jedná o katolický kostel tak nevidím nic divného v tom když tam přijde muslim. Pokud se tam chová slušně a neděla nic co by bylo v rozporu s katolickou církví tak by to snad ani katolickému knězi nemělo vadit. Katolíci nezakazují vstupovat do jejích kostelů nekatolíkům nebo nekřesťanům tak jak to je u muslimů, že nemuslimům zakazuji vstupovat do jejich mešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 13:03
avatar

vlazy:

"ani se nesnažím nikoho násilim obrácet ke křesťanství"

Vy možná ne...ne v této době.., ale zkuste pohled pár set let (a ani možná ne tak moc) zpět do historie..tam to s křesťanstvím bylo také docela "veselé" což?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 23.08.12 13:45

martincakl: To co píšeš jsou typické kecy těch co křesťanství nemají příliš v lásce a smaží se ho proto co nejvíce pošpínit. To co bylo v minulosti je jiná věc. Netvrdim, že v minulosti se křesťané chovali vždy zcela dobře a správně, ale na všechno je třeba se dívat jak to je nyní a hlavně bez zaujatosti. Takto by jsi mohl na každou skupinu lidí (nejen náboženskou) najít nějaké prohřešky z minulosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 13:53
avatar

"kecy"..."to bylo v minulosti"...

Ty majetky co chtějí vrátit...to přece je také minulost...proč se k tomu tedy vracet...a to nemluvím o tom, že k tomu majetku také církev většinou nepřišla zrovna poctivě..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 13:45

No když si u toho "obracení na křesťanství" tak se zkus zamyslet proč je v Čechách tolik polských kněží. Obracení místních nevěřících lidí na křesťanství je pro ně stejný "boží úkol" jako když před sto lety vyjížděli do Afriky.

.

PS: neslyšel jsem o žádné situaci, kdy by "místní" muslimové pořádali speciální akce pro přesvědčování ostatních lidí na svoji víru. Naopak i když je Česko tradičně málo věřící země tak podobné akce jsou každou chvíli v televizi, v rádiu, utrácí se miliony za návštěvy papeže a podobně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 23.08.12 14:29

prtr123: Dalo se čekat, že se to zde nakonec zvrhne na protikřesťanskou debatu. Někteří zarytí ateisté si přece nenechaji ujít aby si do jími nenáviděných křesťanů nezarýpali a to i třeba s použitím smyslených a nepravdivých argumentaci.

Já zde nikde nepíšu o obrácení na křesťanství formou násili. Pokud se jedná o ty polské kněze o kterých se zmíňuješ tak ti zde nejsou proto aby zde někoho obráceli na křesťanství. Je zde pro potřeby českých věřících nedostatek českých kněží a tak nevidím nic špatného na tom když do Česka přicházejí kněží z Polska kde je jich prozatím dost.

Nevím o žádných akcích v rádiu a televizi za účelem přesvědčování lidí na nějakou víru. Ano jsou různé pořady s náboženskou tématikou, ale rozhodně to není nijak zaměřené na přesvědčování kohokoliv. Každý by měl mít právo na pořady které ho zajímají. Měl by jsi se na to dívat tak, že jsou mezi námi i věříci lidé a brát to v úvahu a tolerovat to, že by měli i oni mít právo na svůj život včetně přístupu k médiím. Pokud se ti náboženské programy nelíbi tak tě nikdo nenutí aby jsi je sledoval. Chce to pouze trochu tolerance bez zaujatosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 14:59

Vůbec to nebyla protikřesťanská poznámka. Můj přístup ke křesťanům i muslimům je zcela stejný - obě církve mají za sebou období, za které by se měly stydět. U křesťanů je to o trošku vzdálenější historie (i když o stovky let taky nejde, ono ani za druhé světové bohužel nebyl Řím "bez viny"), u části muslimů to bohužel ještě trvá. Nicméně to že nějaký věřící nějaké církve "chová jako magor" neznamená, že kvůli tomu musím odsuzovat všechny co věří ve stejnou svatou knihu.

.

Ale jestli budu mít jako souseda muslima nebo křesťana je mi absolutně jedno, pokud to bude slušný člověk tak ať si klidně věří v Aštara Šarana. Stejně tak mi nevadí když si mezi věřícími vyberou peníze a postaví si za to v okolí svůj svatostánek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 23.08.12 15:21

petr123: Nechci se s tebou zbytečně hádat jestli to byla nebo ne protikřesťanská poznámka. Mne to za protikřesťanský zaměřené ale připada být.

Ano křesťane mají za sebou pro nich ne příliš příznivé obdobi. Je to součásti dějin a vymazat se to nedá bez ohledu zda se to někomu líbí nebo ne, ale proč to vytahovat a zdůrazňovat. Mysklím, že bychom se na církvé měli dívat více ze současného pohledu jaké jsou nyní a ne jaké byly kdysi. Mám ale dojem, že někteří se záměrně snaží hrabat v minulosti aby tak na církev kterou nemají příliš v lásce vyhrabali co nejvíce nepravosti.

"Nicméně to že nějaký věřící nějaké církve "chová jako magor" neznamená, že kvůli tomu musím odsuzovat všechny co věří ve stejnou svatou knihu." Tak s tím plně souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 23.08.12 15:40

vlazy: Mě to tady protikřesťanské nepřipadá. A když se budeme dívat na církev ze současného pohledu, tak dokážeme jenom to, že většina církví je majetkuchtivá a penězchtivá, takže nic nového pod sluncem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 23.08.12 16:52

bena: Protikřesťanské ti to nepřipadá, ale nedá ti to aby jsi do těch tebou nenáviděných křesťanů nerýpnul. Třeba i něčím zcela záměrně vymysleným a nepravdivým. Člověče vzpamatuj se a zamysli se nad sebou a tvým nelidským chováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 23.08.12 18:53

vlazy: Svá tvrzení mohu jako obvykle dokázat. A není to poprvé. Já do křesťanů jsem nerýpl, nenapsal jsem ani zlomek slova o křesťanech. A jeslti popíráš inkvizice a podobné čistky katolické církve ve středověku a novověku, tak se zamysli nad sebou ty, protože to mi přijde stejné jako popírat holokaust a podobné.

Jeslti narážíš na ten post script, tak to je moje osobní poznámka, protože já žádnou církev nepotřebuji.

A to, že katolická církev nebo i židovská církev je majetku chtivá, budiž důkazem jejich velký zájem o církevní restituce, kardinálova slova a další. A to, že je penězchtivá, budiž důkazem opět cirkevní restituce. Většina církví se jen a jen klepe na ty peníze.

Vlazy, ty máš tady se všemi problémy - se sysy, s Admindem, snad se všemi. Takže laskavě se uklidni a nevkládej mi do klávsnice to, co jsem nikdy nenapsal. Stejně tak ostatním, ty potížisto!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 23.08.12 21:06

bena: Vidím, že jsi vůči mne na této poradně dost hodně zaujaty a snažíš se do mne rýpat kde to jen jde.

Ty jsi natolik bezcharakterní "člověk", že se ani neštítíš vymýšlet záměrné nepravdy a lží aby jsi tím co nejvíce pošpínil a pomluvil tebou nenáviděné křesťany. Píšeš, že tvoje nesmyslné tvrzení můžeš dokázat, ale přitom jsi zde nic nedokázal. Opírat údajné důkazy na dojmech a tom co někde uslyšíš v médiích mi připadá být velmi ubohé. To jestli nějakou církev potřebuješ nebo ne je mi úplně jedno protože je to tvoje věc. Je ale vidět, že jedno co nutně potřebuješ je veřejná prezentace tvé bezcharakterní sprostoty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 23.08.12 21:31

Klid vlazy. Pokud chceš se mnou diskutovat či polemizovat, dobře, ale bez urážek. Ty jsi začal urážet a to je proti pravidlům slušné diskuze či polemiky.

Katolická církev ve středověku se neštítila upalovat lidi, kteří měli odlišný názor, odlišné způsoby na řešení problému, katolická církev se neštítila likvidovat jiné řády, například Řád templářských rytířů, kterým záviděla jejich majetek. Dokázat to mohu jednoduše, jsou to de facto veřejná tajmeství, jinak se dočteš o tom v encyklopediich, v historických publikacích, bylo natočeno x dokumentů. Nebo se rovnou zeptej historiků.

P.S.: Nepopíráš ty náhodou i Darwinovu teorii. Mimochodem přijde mi, jako kdybych mluvil s jehovistou (pardón, se svědkem jehovovým). Jehovisté jsou vlastně taky křesťané. Táži se, nejsi jehovista (svědek jehovův)?

P.S.S.: Nedělej pořád ze sebe chudinku, že je do tebe rýpáno a že jsi zde utlačován. Safra, proč Admin nedá limit počtu odpovědí i do Volné diskuze. Ty jsi odvedl otázku úplně jiným směrem, prakticky všude děláš chaos.

doplněno 23.08.12 21:34:

Mimochodem, porušil jsi 8. bod z Desatera - nebudeš lhát! A možná jsi porušil i 10. bod - nebudeš závistivý!

Kolikrát mě připadá, jako kdyby jsi tady některým lidem záviděl (ale to je můj postřeh, pokud to není pravda, omlouvám se).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 23.08.12 23:44

bena: Pokud jde o urážky tak jsi s tím začal ty. Ty jsi na to jak zde je dobře vidět odporník a je to asi tvoje oblíbená zábavá někoho urážet a bavit se tím. Pokud někdo někoho chce pomlouvat tak si vždy něco najde a když ne tak si to vymysli.

Pokud jde o tvůj dotaz zda nejsem svědkem jehovovým tak tě mohu ujistit, že ním nejsem a ani jse nim nikdy nebyl.

Vidím, že jsi už dost nervozní z toho, že jsi nedokázal prosadit tvoji pravdu jako jedinou zprávnou a tak by jsi rád zavedl nějaké omezováni těch co si slušně dovoli s tebou nesouhlasit.

Pokud jde o to porušování něčeho tak by sis mohl uvědomít, že zde zločinče porušuješ zákon č. 40/2009 Sb., § 355.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 24.08.12 08:14

vlazy: *haha* Hoďte na toho blázna síť...*haha*

Já tady nikoho nehanobím, jen píšu, co katolická církev dělal ve středověku a novověku... jejich násilná rekatolizace obyvatel, inkvizice a další...

Podej na mě trestní oznámení... myslím si, že budeš u policie spíš k smíchu... když si toto i ten nejblbější policista přečte, tak neshledá zde žádnou závadu. Nemá cenu se tady dohadovat, protože pokud popíráš církevní inkvizice, násilnou rekatolizaci, tak to opravdu nemá cenu se s takovým zabedněncem bavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 24.08.12 09:29

bena: Píšeš, že nikoho nehanobíš, ale neštítíš se manipulovat s fakty tak jak se ti to zrovna hodi pouze proto aby jsi někoho koho nemáš příliš v oblibě co nejvíce pomluvil a zhanobil.

Trestní oznámení ohledně toho na tebe podávat nebudu. Nemám dost času se tím zabývat. Spíše než policie by se takovým bláznem jako jsi ty měli zabývat psychiatři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laraolivia
Datum: 24.08.12 07:56

Tak tady muzeme diskutovat, je hodne katolickych knezi v Rakousku, kteri nepripusti aby u krtu ditete byl otec evangelik, nebo aby meli svatbu v kotele katolici s evangeliky a to se prosim jedna o hodne spolecnou cirkev. Spousta mojich kolegyn v praci tyto problemy resila a uz se vubec nenajde nikdo, kdo by oddal katolika s nekym bez vyzvani i kdyz podle nich jsme si pred bohem vsichni rovni. a ja jsem si par mesit prosla a dokonce v jedne mi spravce ukazal, kterym smerem je vychod a kdyz jsem se ho optala proc mi to rika, tak rekl, ze si mysli ze jsem krestan a ze my se modlime smerem na vychod, zatim co oni smerem na Meku.Osobne si myslim, ze je vsechn o v lidech a ne nabozenstvich. A debilove se najdou vsude. Pomocne organizace v Africe domorodcum vnucuji katolickou viru i kdyz uz ne ohnem a mecem, ale je to skoro stejne, bud budes chodit do katolicke skoly a modlit se podle nas nebo mas smulu, Ja osobne verim jen na prirodu, na sebe a na dobre lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 24.08.12 09:18

laraolivia: Každé náboženství a církev maji svoje zásady a pravidla a nemůžeš jen tak požadovat aby se od toho odkloňovali. Pravidla jednotlivých církví by se měly respektovat. Můžes s ními nesouhlasit, nemusíš se podle nich chovat, ale nemělo by se po nich požadovat aby něco dělali jinak tak jak byse ti to líbilo. Je to něco podobného tak jako by jsi např. kritizovala angličany za to, že jezdí po levé straně silnice.

Píšeš, že jsi prošla pár mešit. Já jsem si doposud mysdlel, že muslimové do svých mešit zakazuji vstupovat nemuslimům a tak jsem to i někde slyšel. Možná to ne všude berou stejně nebo mají na to i nějaké vyjímky.

Pokud se jedná o tu Afriku o které se zmíňuješ tak nevím jestli jsi tam byla a viděla jak to tam ve skutečnosti je, že tak dobře víš, že se tam vnucuje katolická víra. Já jsem tam taky nebyl, ale nevěřím tomu, že by se tam vnucovala nějaká křesťanská nebo přímo katolická víra. Pokud tam působi nějaké katolické organizace tak nemůžeš od nich očekávat aby se tam chovali nekatolicky. Je to něco podobného tak jako by jsi požadovala zde v Česku po muslimech aby se zde chovali nemuslimsky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laraolivia
Datum: 27.08.12 11:28

V mesitach jsem byla nekolika. Samozrejme jsem se musela chovat podle pravidel. Zout si boty, zahalit ramena a byt tam mimo jejich bohoslubu. V Africe jsem byla take a jak rikaji sami domorodci, tak nejhorsi co mohlo Afriku porkat jsou prave pomocne organizace. Na jedne strane pomahaji, na druhe jim berou jejich kulturu, identitu a nabozenstvi. A branit se proti nim prakticky nejde. Ja jsem jedne holcicce zaplatila operaci vrozene vady bez ktere by asi neprezila. Nejsem si na 100% jista, ze to bylo dobre. Holcicka doroste, bude mit nejmene 10 deti jak je tam zvykem (antikoncepce je diky katolicke organizaci, ktera tam pusobi, tabu) a z techto 10. deti zdedi stejnou vadu 2, mozna 3. Zastavam nazor, ze kazda matka by mela na svet privest jen tolik deti, kolik dokaze uzivit. Prisla jsem na svet svobodna, to znamena bez prislusnosti k nejake vire, policticke strane, sekte atd..a tak chci zustat. Chci se vzdycky rohodovat podle sebe a sveho svedomi a ne podle pravidel lidskeho sdruzeni at uz si rika jakkoliv. Akceptuji kazdeho cloveka, kazde nabozenstvi ale jen do te miry, pokud nesahne na moji svobodu. Kdyby me mel vadit pohled na zahalenou muslimku nebo na starou evropanku, ktera jde v muslimske zemi na plazi nahore bez, asi bych se sama sebe ptala, proc me to vadi,vzdyt staci se divat jinam..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 27.08.12 15:26

laraolivia: Ohledně te afriky si myslím, že ani tak nejde o to, že by jim někdo bral jejích kultůru. Nevím které pomocné organizace máš na mysli ale pokud se nejedná o nějaké extrémistické nebo takové které tam přicházejí aby na nich si i něco vydělali tak si myslím, že jim nikdo jejích kultůru, identitu nebo náboženství nebere. Možná s příchodem lidí a těch organizaci se tam přináši trochu jiná kultůra a náboženství, ale snad jim to nikdo nevnucuje a nenutí je, že to musí příjmout. S tím, že "kazda matka by mela na svet privest jen tolik deti, kolik dokaze uzivit." souhlasím, ale to těm mnohým afričanům se asi těžko dá vysvětlit. Pokud jde o tu antikoncepci tak to vůbec není řešením problému s mnoha dětmi které matky v té Africe pak mají problém uživit. Antikoncepce ten problém zcela ideálně nevyřeší. Řešením je spíše naučit ty Afričany si tu obživu vypěstovat a vydělat si na ni tak aby měli ty děti pokud už jich mají tolik měli čím uživit. Dalším řešením může být naučit je chovat se zodpovědně tak aby si uvědomili kolik děti si můžou dovolit mít a podle toho se i chovali. Nějak zásadně se to změnit asi nedá jen tak zedne na den a je to spíše asi na dlouhou dobu. Nevím už kde ale pamatuji si, že někde jsem kdysi četl nebo slyšel, že zahraniční firmy vyrábějící antikoncepci údajně v rámci pomoci Africe jim tam tu antikoncepci cpou a možná i vnucuji místo toho aby jim tam dovezli potraviny a léky což by jim mohem lépe prospělo než nějaká pitomá antikoncepce.

"Chci se vzdycky rohodovat podle sebe a sveho svedomi a ne podle pravidel lidskeho sdruzeni at uz si rika jakkoliv." V tom ti ale asi nikdo alespoň zde v Česku myslím nebrání. Něco je v např. silně a tradičně muslimských zemích jako např. Iran kde i mnohé zákony jsou dělané podle muslimských pravidel.

"Akceptuji kazdeho cloveka, kazde nabozenstvi ale jen do te miry, pokud nesahne na moji svobodu." Ano tak by to mělo být, ale mnozí je nejsou ochotní akceptovat a to pouze proto, že jsou trochu jiní než oni a věří v něco co oni považují za nesmysl i když tím nikomu nijak neškodi a nesahaji na jejích svobodu a ani je tím nijak neomezují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laraolivia
Datum: 27.08.12 19:28

Mela jsem na mysli nektere humanitarni, zdravotnicke a podobne organizace, ktere sice pomahaji, ale na druhe strane...slysela jsem vypravet africanku, ktera z takove pomoci moc nadsena nebyla, rikala, ze jeji predci i ona od nepameti spi s uchem na zemi, aby vnimali chveni zeme a slyseli vsechno co se deje kolem a po staletich si vypestovali dalsi smysl, ktery je chrani pred nebezpecim. Jenze jeji dcera v misijni skole musi spat na posteli .Pro tu zenu to bylo nepochopitelne, proc a jakym pravem ji nekdo do zivota tak zasadne zasahuje . To je jen jeden priklad, jak se zasahuje do zvyku a kultury. Ja mam prostem takovy nazor, ze clovek je soucasti prirody a ze priroda vico dela a poradi si se vsim sama. Tam kde lidi nemuze uzivit zacne se branit po svem. Neuroda, nemoci atd...a do toho procesu by se nemelo moc zasahovat. Ja vim, ze je to krute, ale priroda sama o sobe kruta je. Zrovna africke kmeny maji dost svych ritualu, zvyku a bohu a myslim, ze neni treba jim nabizet at uz krestanstvi nebo islam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 27.08.12 21:33

laraolivia: Souhlasím, že do zvyklosti a kultůry lidí by se nemělo příliš zasahovat.

Pokud jde o tu přírodu tak si myslím, že v té africe není problém v tom, že by příroda tamní lidi nemohla uživit nebo se nějak bránila. Problém je asi v tom, že tamni lidí jsou málo vzdělaní nebo nejsou vzdělaní vůbec a tu přírodu neumí dostatečně dobře využít ve svůj prospěch např. na obživu. Ideálním řešením není udělat někde v Evropě humanitární sbírku, za vybrané peníze nakoupit potraviny a pak je dopravit do te Afriky a tam rozdát hladovějícím afričanům. Nejlepším řešením je těm lidém ukázat, že pokud se budou snažít tak si tu obživu mohou vypěstovat sami a je třeba je to naučit. Není příliš rozumné nechat je tak a čekat na to, že si to příroda sama nějak vyřeší. Ano mnohé věci si příroda dokáže sama řešit pokud ji v tom člověk nějak nevhodně nepřekáži. Příroda nám ale také mnohé věci nabízí a tak je dobré je i umět dobře a vhodně využít např. v te Africe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 13:35

Je důležité si uvědomit, že i Češi jsou imigranti, co do této země přišli s Praotcem Čechem.:-P

.

A třeba ohledně "zahalených muslimek", tak tady po Hradci díky fakultě není problém skupinky mladých holek zahlédnout. Co se mě týče - vždy perfektně barevně sladěné, vždy veselé a svěží barvy, holky v obličeji upravené a sympatické. Mám sice syna, ale kdybych měl holku tak pokud bych si měl vybrat mezi stylem života "emo" nebo "piercing a tetování všude" nebo stylem těchto muslimek tak bych se dlouho nerozhodoval...

.

A jestli jde o víru - tak to je prostě záležitost času. I "pokrokoví křesťané" ve jménu Boha vraždili i ničili. Dnes takovou extrémní víru vyznává už jen pár muslimů, tím že budou někteří žít v "evropské společnosti" se naučí stejné toleranci, jako se křesťané učili stovky let. Takže mě to nijak nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 23.08.12 15:54

jednou nás pohltí


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 16:24
avatar

Je to tak...

Další bezva zpráva:

http://www.novinky.cz/zahrani…pektujte-nas-nebo-zmizte.html

A ten hodný pán dostane (možná) 1 rok vězení...Proč? Nevím..Multikulti hodní Belgičané ho budou ze svých daní rok ve vězení živit...on pak vyleze (možná po půl roce za dobré chování, tedy pokud ho ve jménu svobody slova vůbec odsoudí) a bude podobné ptákoviny hlásat dál...a nabádat k nim své spoluvěrce..A ono už to není jen o nabádání, ale o činech..

Proč ho Belgie okamžitě neposlala tam odkud přišel? Letecky...bez přistání-a nejlépe bez padáku..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.08.12 16:05

Může nám to vadit, můžeme prskat, nadávat, ale pokud je volný pohyb (a my jsme též z východu, že ano) a nevydupeme si nějaký zákon to omezující, tak je nám to PRD platné! Takže zbytečné tady o tom debatovat zrovna tak jak u toho piva, Pište našim sllužebníkům, poslancům

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.12 21:46
avatar
takže ... Moje teta chodila s muslimem osm let. Byl v pohodě, sice se modlil k tomu jejich Alláhovi, držel jejich svátky a podobně, ale jinak byl poevropštělý :) tak se po osmi letech vzali. Po svatbě nastal zlom - dá se říct ze dne na den. Teta nesměla nosit krátké sukně ani kraťasy, pomalu ani nesměla říct svůj názor. Když byla rodinná grilovačka, ve stínu třicet a my jsme se sestrou přijely v šortkách, byl schopen nám ztropit scénu. A běda jak děda hodil na gril vepřové! Všichni jsme ty grilparty měli vždycky zkažené, jen díky jeho snaze naučit "jak se správně žije". Sestřenice, tety dcery, ty byly úplně chudiny ... Když si ta starší našla v 17 kluka, tak ten k nim nemohl ani na návštěvu. Teta se nemohla bavit ani s kolegy v práci, ani se sousedy, pokud to byli samozřejmě muži. Prostě teror. Vydržela to 2 roky a pak se rozvedla. Půl roku po rozvodu ji přijel ohrožovat nožem, což už samozřejmě řešila policie. Takže já mám díky tomu názor - MUSLIMY NEBRAT!
doplněno 23.08.12 21:49: jo a btw. ... my se tady budeme nakonec ještě ku*evsky divit ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.08.12 22:52
avatar

Každý se hodí, tam, kde se zrodí. Evropan do Evropy, Asiat do Asie, Afričan do Afriky, atd. atd. To si myslím já. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.12 09:55

Zajímavá myšlenka. Jen bude možná celkem pracné vystěhovat američany do všech ostatních zemí kam patří a nechat to tam jen indiánům *smich*

.

A to nemluvím o tom že my to budeme mít ještě těžší, protože vlastně není moc jasné odkud přišel Praotec Čech - http://www.mystika.cz/udalost…i/myty-cechy/myty-praotec.htm

.

Nebo myslíš kde se narodila DNEŠNÍ generace? Takže muslimský imigrant sem nepatří, ale pokud se mu zde narodí dítě tak to je již 100% čech? Ale protože jeho rodiče sem nepatří, tak ty vyhnat zpátky a dítě dát do děcáku? Přece bys ČESKÉ dítě neposlala za těmi muslimskými barbary aby z něj udělali dalšího sebevražedného teroristu :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: antimuslim
Datum: 24.08.12 13:41

Holt silnější vyhrává. Indiáni udělali velkou chybu, že objevitele nenapíchli na oštěp ale pozvali si je domu. Když zjistili jaká to je verbež tak už se nedokázali ubránit a měli po ptákách, zbylo jen pár trosek v rezervacích...

Církve považuju za organizace, které využívají víru na vlastní obohacení - jak se může někdo prohlásit za zástupce boha, když je to normální smrtelník?

Pokud si sem pustíme cizí kulturu a dáme jí možnost rozvinout se tu, tak nás smete a naše děti budou žít podle jejich zvyklostí. Pokud tu muslim nechce svojí rodině dovolit krátký sukně, tak je třeba ho bez pardonu vypráskat. Jinak se namnoží, přehlasujou, změní ústavu a nám zavedou nový pravidla. A nevěřim že budou brát ohledy na naší kulturu - silnější vyhraje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.08.12 15:36
avatar

Kam jdou rodiče, jdou i děti, rodiče nesou veškerou zodpovědnost za své děti, dokud děti nedospějí, bohužel.

Na internetu jsem našla: http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2005/11/06/vychova-k-nasili-v-muslimskych-zemich/

Před palestinským školským systém by zezelenal závistí i Josef Goebbles. Poté, co Arafat převzal správu Západního břehu, zde vytvořil vzdělávací systém, který je de facto továrnou na teroristy a zločinem proti lidskosti.

Madrasy, školy Koránu, které rostou ze saudských peněz po celém světě jako houby po dešti, se také zabývají pouze studiem Koránu (ostatně jediné knihy hodné studia) a jsou zdrojem islámského extremismu. Je opravdu těžké být správně vzdělaným muslimem a nebýt zároveň extremistou.

Současní mladí palestinci jsou výsledkem takovéto výchovy. Stejně tak muslimové žijící na západě se pouze řídí tím, co jim říkají jejich duchovní v mešitách. Výsledným stavem každé kultury, která připíše nějaké ideologii absolutní platnost nadřazenou všemu ostatnímu je intelektuální smrt. Pokud tato ideologie zahrnuje násilí a nenávist, dostanete komunismus, fašismus nebo ... islám.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/265865/Prvni-islamsky-soud-v-Ceske-republice.html

bijte své děti - http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/211963/Manual-prazske-mesity-Bijte-sve-deti.html

domácí násilí - http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/249987/Domaci-nasili-zeny-koran-s-islamem.html


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.12 16:17

Ach jo. Cokoliv se něco jmenuje "Pravda o ..." tak je to na 99,9999% ta nejhloupější manipulace s pravdou.

.

PS: pokud by byla jen půlka toho co je tam uvedeno pravda, tak už je dávno celý svět ve jménu svaté války vyvražděný sebevražednými útočníky :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 27.08.12 16:32
avatar

"petr123", zřejmně Vám chybí zkušenost a nebyl jste nikdy, ani nikdo z Vašich blízkých vtažen do fanatizmu, že byste tomu podřídili život. Věřte, že je to opravdu zázrak, pokud se někdo dokáže z fanatismu vymanit a podívat se na věc objektivně. Jinak je jakýkoli fanatismus nedobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.08.12 10:04

Každý z nás se mohl narodit třeba v ..., takže tady je třeba rodit. rodit, aby bylo více běloby. Kdyby se pohla čajna na západ, Indie...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 24.08.12 00:31

S muslimy je to jako se vším - není to o víře, ale o lidech, o tom, jak si ji přeberou, co s z ní vezmou, jak si ji interpretují. Zásadně nesouhlasím s tím, když se chce, aby se soudili "muslimové" jako celek. Můžeme začít soudit křesťany jako celek, bělochy jako celek, lidi s pihama jako celek, lidi na vozíku jako celek, lidi s blond vlasy a modrýma očima jako celek, fotbalisty jako celek... Říkám si, kdy se lidé poučí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 24.08.12 08:02

askmenow: Docela dobře jsi to napsal. Je to tak asi ve všech náboženstvích a církvích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 24.08.12 13:47

Děkuji. Ale jsem dívka ;) chápu, že přezdívka je bezpohlavní, snažím se to kompenzovat růžovou ikonkou ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 27.08.12 23:54

Vlazy prosím nesměšuj náboženství neboli víru s církvemi. Víra v cokoli je věc každého jednoho. Kdežto církve, a je jedno jaké, se odjakživa podílely na světské moci, se vším co k tomu patří a patřilo.

Důkaz dneška, který se nám odehrává před očima, jsou právě ty zmíněné církevní restituce. Kdy církve chtějí vrátit majetek, který jim nikdy nepatřil. Ta snaha nejde od věřících, od obyčejných lidí. Ale od špiček, a bohužel hlavně katolických církví.

Ale abych odpověděl za sebe na dotaz. Mám stejný názor, jako někteří další. Chceš tu žít? Tak žij po našem. Pokud chceš žít po Vašem, zůstaň kde jsi. Tady jsou Čechy, patří sem česká kultura, stejně jako na Moravu moravská atd. Jiná kultura tu nemá co dělat. Nevím jestli je to rasizmus, pokud ano, jsem rasista.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 28.08.12 10:17

lll: Ono náboženství neboli víra s církvemi úzce souvisí a tak nevidím nic nevhodného na tom když se to tak trochu směšuje.

Vidím, že tvůj ne příliš dobrý postoj k církvím zakládáš na ne zcela pravdivých argumentech a dojmech. Ano byly časy kdy se církve podílely na světské moci a v některých zemích se i dodnes podílejí nebo tu světskou moc zcela ovládají. Nejsem proto aby tu světskou moc měly výhradně pouze církve. Na te světské moci by ale měli mít právo se podílet všichni kteří v dané zemi jsou a patři tam tj. včetně církví. Na tom nevidím nic špatného.

Vidím, že ty svůj proticirkevní postoj zakládáš na záměrně lživých a nepravdivých argumentacích ohledně restituci. Je prokazatelné, že církev majetek vlastnila a ten jim byl v 50 létech komunistickým řáděním ukradený. Nevidím, žáden rozumný důvod proč by se měl vracet nebo nějak odškodňovat ukradený majetek zemědělcům a soukromým osobám, ale církvím už ne. Jde tu pouze o bezcharakterní nenávist vůčí církvi a snahu církve zlikvidovat tím, že se jim odebere (ukradne) veškerý majetek a prostředky a tím znemožní působít (existovat).

Dovolím si nesouhlasit s tebou v tom, že by všichni měli žít po našem jinak zde nemají co dělat. Nikomu by se nemělo vnucovat naší českou nebo moravskou kultůru ale také nikdo by neměl nám vnucovat kultůru jejích. Každý ať si praktikuje tu svoji kultůru pokud tím nikomu neškodi nebo někoho neobtěžuje a to třeba i na veřejnosti. Chce to trochu tolerance a dobré vůle což bohužel mnohým lidem chybí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 28.08.12 14:42

Vlazy? Záměrně lživých a nepravdivých? Slyšel jsi někdy něco o první pozemkové reformě?

Znáš tohle?
Záhy po převratu v roce 1918 a vyhlášení první československé republiky se majetkových poměrů katolické církve (ostatní církve a náboženské společnosti prakticky žádný větší nemovitý majetek nevlastnily) dotkla pozemková reforma. V poměrně rychlém sledu přijalo v letech 1918-1920 Národní shromáždění ČSR soubor těchto zákonů, které upravovaly její průběh a parametry:
zákon č. 32/1918 Sb. z. a n., o obstavení velkostatků;
zákon č. 215/1919 Sb. z. a n., o zabrání velkého majetku pozemkového (záborový zákon);
zákon č. 330/1919 Sb. z. a n., o Pozemkovém úřadu;
zákon č. 81/1920 Sb. z. a n., přídělový zákon;
zákon č. 329/1920 Sb. z a n., o převzetí a náhradě za zabraný majetek (náhradový zákon).
Chceš snad říci, že Masarykova první republika byla komunistická? To jsi určitě nemyslel vážně. Přestaň poslouchat dnešní média, a začni si shánět opravdová fakta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 28.08.12 15:29

lll: Chceš snad tvrdit, že komuniste při svém řádění v 50 létech církvím nic neukradli, protože nic neměli a ten majetek který používali ty církve těm církvím nepatřil? Přestaň vychytrale hledat pouze same argumenty proti církvím aby jsi je záměrně tím pošpínil. Určitě existuji doklady o tom, že církev určitý majetek vlastnila. Jinak by nemělo smysl aby se politici s těmi církvemi dohadovali zda jim ten majetek vrátit nebo ne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 28.08.12 21:25

Vlazy: jestli chceš diskutovat o církevních restitucích, tak se ti milerád budu věnovat a věř, že fakta jsou jiná než si představuješ, ALE: založ si svůj nový dotaz a v tomto už toho nechej. Tady se mělo diskutovat o vztahu k muslímům a nějaké církevní restituce sem nepatří. Takže pokud máš zájem o fakta, založ nový dotaz na téma cirkevní restituce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 28.08.12 22:29

Vlazy tu bojuje s větrnými mlýny, paltí na něj jedině ignorace. Snad si to uvědomí.

Církevní restituce, to je prostě loupež za bílého dne, kdyby bylo referendum 3/4 lidí by byli proti církevním restitucím, nevím o co se tu vlazy snaží.

Navrhoval bych moderátorům nebo adminovi, aby to tu trošku promazali, protože se to odklonilo od původního tématu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 28.08.12 23:08

lll: Pokud si myslíš, že zde církeví restituce nepatří tak je sem netahej. Tobě a některým jiným ale jde o vytáhnuti všeho čím by ty jimi nenáviděné církve co nejvíce pošpinili.
bena: Vidím, že by jsi to tu chtěl trochu zcenzůrovat a proto se dovoláváš aby odtud bylo promazané to co se tobě nelíbi a zůstalo tu hlavně to tvoje řádění.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 28.08.12 23:18

Myslím si, že jste sem křesťanství vůbec začal tahat Vy.

Nechci tu nic cenzurovat, ale otázka tazatele byla na muslimy, tedy vyznavače islámu, nikoliv na křesťany, tedy na vyznavače křesťanství.

Pokud neznáte rozdíly mezi křesťanstvím a islámem, prosím, doplňte si to. Pak teprve začnete diskutovat.

P.S.: tady nikdo nechce házet špínu na církev, tedy i na křesťany, ale píší se zde fakta, tak proč někoho přesvědčovat o nepravdě či tady šašit o nějakém házení špíny?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 29.08.12 12:59

Vlazy: Ano, vím že jsem je sem zatáhl já a protože stejně tak vím, že to byla chyba, nechci v tomto tématu pokračovat tady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laraolivia
Datum: 24.08.12 08:06

Docela hluboka myslenka, souhlasim. Ja zila v emigraci a cim vic Cechu jsem potkavala tim min jsem mela duvodu se s nimi stykat. Malokdo si umi predstavit ceho jsou schopni. Nejvetsich podrazu jsem se dockala od nejlepsich kamaradu. A presto si nemyslim, ze by vsichni byli spatni. Z par spatnych zkusenosti nelze delat zaver. Dcera je vdana za muslima 13 roku, pred tim s nim zila v Turecku a lepsiho zete si nemuzu prat. Dcera nosi mini, bikiny, proste ziji jak normalni rodina u nas. veprove maso ji cela rodina a je par veci, ktere by jsme se od nich mohli ucit. Rodina, stari a nemocni je posvatnost, domovy duchodcu neexistuji atd..Urcite je na kazdem jak pisete, co si kdo z viry vybere...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 24.08.12 13:48

Nelze, než souhlasit.

A k Turecku: Turecko je ještě ke všemu sekularizované, takže věřím, že život tam dává šanci, pokud to tak někdo chce, "brát si to lepší z obou světů".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.12 11:23
avatar

Myslím,že žadné naboženství není špatné,ať už se jedna oto či tamto...muslim,křestán nebo jiného vyznání...

Problém nastal,nastavá kdy se náboženstvi stalo jakoby obchodem z lidskou psychikou,chcete-li duší...která chytá do své pasti lidičky ze slabou dušičkou...v křesťanství se jím říka ovečky...

Ať už se jedna o jakekoliv náboženství,vždy se jedna o podpůrnou psychickou berličku,ktera má člověku řídit,ukazovat směr v životě,jakási mapa...dělej to,dělej tamto...formovat člověka z půli vest po dobré cestě...

To že muslimové jsou vnímání a spojování s teroriznem,násilím není problém vyznání muslima,ale špatně pochopení pojmu uvedených v koránu...to samé se týka i bible...

Má-li člověk se citím opravdu dobře,svobodně musi se vždy řídit dle svého ůsudku,prostě dle svého nejlepšího vědomí a neočekavat plody života.Dělame věci,protože je chceme dělat...nenechme se řídit náboženstvím...

Odplatou budete mít pocit plnou hrdosti...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.