Limonády v PET láhvi na sluníčku

Od: Datum: 29.04.15 13:46 odpovědí: 4 změna: 29.04.15 17:11

Zdravím všechny zde přítomné,

řeším dilema, co se může stát s limonádama umístěnýma na celodenním prudkém slunci, hlavně v souvislosti s následným požitím. Zda to může být nějak pro zdraví škodlivé, když by tyto limonády byly takto skladovány standardně, vždy na delší dobu na přímém slunečním světle (teplota cca. 20 - 30 ve stínu, na slunci klidně 50 - 60?).

Etiketa samozřejmě upozorňuje na skladování v chladu, suchu atd., ale jaké jsou reálné hrozby? Vyčetl jsem nějaké informace o rakovinotvorných látkách, co třeba nějaké otravy, průjmy atd? Nebo by neměl být problém s těmi všemi chemiemi, co jsou v tom obsažené a může se standardně pít?

Díky za pomoc

e.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.15 13:57
avatar

Pokud jsou limonády takto skladovány, je dost pravděpodobné, že dojde k jejich znehodnocení jak světelným, tak tepelným účinkem. Může dojít ke změně barvy, chuti, případně popmnožení různých bakterií. Raději vylít než vypít !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 14:05
avatar

Skladování v suchu a mimo sluneční záření má své opodstatnění. Předchozí rádce odpověděl naprosto přesně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emil46
Datum: 29.04.15 14:23

Díky za první dvě odpovědi. Šlo mi spíš ale o vliv na lidský organismus než o to, že by mohla mít limonáda jinou chuť atd. Zda tímto může dojít např. k bolesti břicha, průjmům, zvracení, vypadávání vlasů nebo něco podobného *smich* Ikdyž je mi jasné, že to asi nikdo dlouhodobě vyzkoušené nemá.

Jde mi o to, že takovéto uskladňování různých lahví vídám u některých restauracích a tak co mám očekávat do budoucna. Je mi jasné, že asi nic moc příjemného.

 
Datum: 29.04.15 17:11
avatar

Plastová lahev může při vysokých teplotách uvolňovat do nápoje škodlivý antimon. Rakovinotvorný prvek totiž výrobci PET lahví používají jako katalyzátor při výrobě.Proto by se pet láhve s nápoji neměly nechávat v autě,kde jsou teploty nejvyšší a stejně tak i za výlohami obchodů...Hlavně džusy nebo limonády kvůli kyselinám a konzervantům, které obsahují.Nevolnosti a jiné potíže způsobí především dětem protože se s karcinogeny uvolňují i bakterie a nám dospělým se karcinogeny pomalu ukládájí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.