Kam vyrazit do ZOO

Od: Datum: 22.08.12 14:44 odpovědí: 46 změna: 27.09.16 19:29

Dobrý den chtěl bych se jet podívat někam do ZOO jaká je podle vás ta nejlepší?:)

Děkuji za názory

"Přeji pěkný den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: engie
Datum: 22.08.12 14:52

Praha a ZOO Zlín Lešná :)...něco specifického je ZOO Dvůr Králové nad Labem kde se zvířata volně pohybují, tam jsem osobně ale nebyla

Od: kocour17*
Datum: 22.08.12 15:00

právě mezi těmito variantami se rozhoduji :D

Zlín nebo Praha

Datum: 22.08.12 15:01

Dvůr určitě ne. Jednak tam postupně mizí zvířata (Dvorská ZOO musí vracet zapůjčená zvířata) ale hlavně pěšky se dá jen do malé části ZOO. Do zbytek jedině autem - a nevím jak kdo, ale já se do ZOO chodil projít a koukat na zvířata a ne sedět v autě a poskakovat v pomalu jedoucí koloně.

Pro ty co byli ve Dvoře kdysi - část pro auta není jen tam kde jezdil safaribus, je to celá část od staré brány, tam co byly třeba surikaty, žirafy a zebry. Tahle všechna zvířata při procházce pěšky už neuvidíte...

doplněno 22.08.12 15:02:

Co se mě týče tak hodně hezká je Jihlava.

Od: ar*
Datum: 22.08.12 22:49

Jo jo stará dobrá "dvorská" Zoo už není. Ač to mám jen 25 Km tak tam taky nejezdím. Myslím, že Josef Vágner by musel rotovat v hobě, kdyby viděl co tam šílená Holečková dokázala udělat z nejlepší Zoo *zed*

Od: bena*
Datum: 24.08.12 09:16

ar: Musím s Vámi souhlasit. Královédvorská ZOO se opravdu zkazila, je šíleně drahá, opravdu Holečková to pěkně zkurvila, to jinak napsat nejde.

doplněno 24.08.12 09:18:

Jinak mě se líbila pražská a liberecká ZOO. Osobně však ZOO nemusím, radši mám něco technického.

Nebo zkuste krokodýlí ZOO v Protivíně u Temelína. Můžete to spojit s návštěvou infocentra jaderné elektrárny. Mohu doporučit, rozhodně větší zážitek, než z nějaké ZOO.

Od: ar*
Datum: 29.08.12 21:58

Jo takhle to dopadá, když se do toho zatáhne politika. Holečkovou tam v polovoně devadesátých let dosadila ODS. Nakonec co by pro svoji švagrovou Vlasta Tlustý neudělal i když to odnesopu zvířata, hlvně když se na tom trhne nějaká ta pětka.

Dnes jsem dokonce zaslechl v radiu, že ZOO ve dvoře je vyloučena ze světová asociace zoologických zahrad. Mám dojem , že poslední zvíře Královédvorské ZOO, zůstane kráva.:D

Datum: 29.08.12 22:07

Nemusíte jet autem, můžete jet i autobusem. Mají 2 nové od vysokomýtského Iveca, dříve Karosa.

http://tipynavylety.net/k/forum/94.jpg

http://orlicky.denik.cz/zprav…vym-safaribusum-20120428.html

http://krkonossky.denik.cz/zp…u-nove-autobusy-20120421.html

A tady video.

Od: dolni
Datum: 22.08.12 15:05

Doporučoval bych ZOO Zlín.

Datum: 22.08.12 15:21

Osobně doporučuji ZOO Lešná ve Zlíně. Byla jsem tam asi před měsícem. Je to tam velmi pěkné, ZOO je rozdělana podle kontinentů či zemí. U mnoha zvířat můžete zhlédnout jejich krmení, je zde mmono průchozích voliér, takže ptáky budeme být doslova na dosah. Mají zde i slony, lvy, žirafy a nosorožce. Velký zážitek je také gorila. Prostředí je pěkné, hodně míst k občerstvení a záchody na každém kroku. Anzionka.

Datum: 22.08.12 15:25

Pro mě je jednoznačně nejhezčí Zoo v Liberci!

Datum: 22.08.12 15:50

Lešná je nádherná. Na Liberec jsem taky slyšela chválu, ale osobně jsem nebyla. A Praha samozřejmě nezklame, takže jsem moc neporadila

Datum: 22.08.12 15:57

do Prahy to mám 150km do Zlína 300 :) jestli ten Zlín stojí za to...:D

Od: krkovicka*
Datum: 22.08.12 16:18
Olomouc?Krasna procházka i po sv.kopečku.Mají tam opičky,medvědy,žirafy...kozy a lvicata-krasny je pozorovat celou rodinku a u opic se nasmejete.Pro děti je tam lanove centrum.Je to v lese takže v Zoo-žádná vyhen na ssluníčku.
Datum: 23.08.12 08:53

Pokud je to takhle a nebyl jste ještě ani v jedné, pak bych volila Prahu. Zlín si nechte, až budete někde poblíž, třeba na dovolené. Nedávno jsem ve Zlíně viděla ceduli se zajímavým srovnáním návštěvnosti - na prvním místě Praha, pak Zlín, na třetím myslím Dvůr Králové a čtvrtá Ostrava.

Datum: 24.08.12 09:46

Třetí nejnavštěvovanější Dvůr? Tak to rozhodně není statistika z posledních pár let, tam jde návštěvnost brutálně dolů...

Datum: 30.08.12 06:21
Od: askmenow*
Datum: 22.08.12 16:20

Pražská je z českých zoo, které jsem viděla, podle mě nejhezčí.

Datum: 22.08.12 17:10

No ono jde hlavne i o zvirata. A tak se musim zastat Ostravske zoo, ktera posledni dobou je cim dal lepsi.

Jinak Lesna je best a nehrabe se na ni ano Praha.

Od: itan71*
Datum: 22.08.12 16:55

*vtip*Ve Dvoře jsem byl osobně než tam začli pouštět auta na Safari to bylo fajn ale teď nevím.Lešná,Liberec je dost dobrý a není to špatné v Olomouci.Doporučil bych objed postupně všechny co se dají.*palec*

Od: ron*
Datum: 22.08.12 17:17

Dobrý den.

Mě se nejvíce líbí ZOO Lešná a ta "naše" na Svatém Kopečku u Olomouce.

Datum: 22.08.12 17:24

Zcela souhlasím:)

Datum: 22.08.12 17:52

Praha je asi nejlepší, ale Lešná je taková domácká útulná. Jenm ne Brno, škoda vstupného.

Datum: 22.08.12 18:02

Náhodou:) Nevýhoda Brna je, že má dosti hluchých míst a je do kopce, jinak špatná není. Výběh arktických vlků je moc pěkný a nová Beringie s hnědými medvědy je velmi povedená.

Datum: 22.08.12 18:56

Děkuji za názory asi zkusím Zlín;)

Datum: 22.08.12 20:25

Moje srdeční záležitost? ZOO Ústí nad Labem, Jihlava, Hluboká, Plzeň... V Lešné jsem byla vloni a byla jsem zklamaná... Z českých ZOO mám projeté prakticky všechny. Hodně zklamaná jsem byla v Praze. Vstupné drahé jako prase, všude mraky lidí, na opice jsme se přes davy ani nešli podívat. A vrchol? Záchod pomazaný ehm... lidskými výkaly. Za ty peníze? Nikdy více.

Podpořte raději menší, rodinné ZOO. Ústí je opravdu NEJ, opravdu moje zamilovaná. Krásné krmení tuleňů, lachtanů, slonů... A můžete si je nakrmit i Vy. Já dostala krmení od Ježíška a bylo to super!

Datum: 22.08.12 20:30

Hluboká? proboha...:D

Datum: 22.08.12 20:38

Proč? Mě se tam líbilo - fakt! ;)

Datum: 22.08.12 20:39

bydlím od ni 5km a moc zvířat tam teda k vidění není :)

Datum: 24.08.12 09:11

Tak pokud krásu ZOO měříte na počet zvířat, to jste měl napsat hned! :-D Potom můžeme tvrdit, že ZOO, kde není slon, žirafa a lev není ZOO?

Datum: 22.08.12 21:54

Mně se nejvíc líbí ZOO v Hodoníně a hned za ním děčínská.

Datum: 23.08.12 09:12

Jo, Hodonín je fakt slušný.

Datum: 24.08.12 06:24

Co se týče Dvora Králové, souhlasím s Petrem. Bývala jsem v ní minimálně 3 x do roka /s táborem, se školkou, s rodinou/. A už dávno to není, co dřív. Mezi zvířata pustili auta, která rámusí a smrdí. Nic pěkného, ale peníze jsou peníze.

Mně osobně se nejvíc líbí u nás dvě ZOO, nepříliš velké, ale zajímavé a rozmanité. Navíc vhodné pro menší děti, které toho ještě tolik neujdou.

Je to ZOO Jihlava a ZOO Liberec. I letos jsem už navštívila obě.

ZOO Jihlava - mnoho zvířat v přirozeném prostředí - skály, jezírka, vodopády, poušť. Nad návštěvníky občas sedí na stromě opice, na ohrazené louce hrabou psouni. Hezký je výběh pro surikaty či medvědy malajské. Malé opičky volně lezou po střeše a plotě. denně kromě pondělí je v 11 a 15 hodin volné předvádění dravců s výkladem, od menších až po supa a orla bělohlavého. Výklad u krmení hrošíka, barbirosy či medvědů. Zajímavá africká vesnice, výběh s kozičkami pro volný kontakt dětí. V současné době je rozestavěn nový stylový výběh pro žirafy a pro hyeny. Tak se máme na co těšit.

ZOO Liberec - členitý zajímavý terén, ZOO je ve stráni. Krásní bílí tygři, kteří ZOO proslavili. Nejvíc mě zaujala trojice tuleňů, ve 14 hodin jejich krmení s výkladem. Tuleni sjížděli do vody po skluzavce, prosili o rybku, různě se pohupovali, byli prostě nádherní. Zajímavé tam jsou i opice, nasmáli jsme se jim. A veliké želvy, nebo expozice žiraf.

Obě ZOO lze spojit s návštěvou aquaparku - v Liberci Babylon, v Jihlavě Vodní ráj. Sice peněženka je pak prázdná, ale zážitky stojí za to. *palec*Jaga.

Datum: 24.08.12 07:18
To ano,Liberec je fakt krásný-sice opičaky a jejich venkovní výběh by mohly vydrbat-zrezlé a podělane klece-nedalo se ani z pěti metrů na něj koukat.Tuleňů dost a nejvíc jsem se nasmala že si tam hověli na ostrovnim stupínku a hřali se na sluníčku.Přopomnělo mi to mě,když si dám oběd:-D Jo,můj avatar-bílá tygrice je pravá fotka té tygříce co zhruba před pěti lety roztrhali jiní tygři,když se jim dostala do výběhu.
doplněno 24.08.12 07:34:

tu...*smich*

doplněno 24.08.12 15:38: Ještě nikdo z Vás nezmínil plzeňskou Zoo...jaký to tam je?Byl jste tam už někdo?
Datum: 24.08.12 15:46

Zmínil, Cocinka:)

Datum: 26.08.12 21:23

Ahoj Krkovičko, v Plzni jsem byla teď 2x po sobě, je to taková střední ZOO, na projití stačí dopoledne nebo odpoledne. Nejhezčí je ukázka sokolnictví, létá se tam ve velkém amfiteátru a opravdu BOŽÍ!

Mají zvířata od každého něco, lemuři jsou třeba volně puštění po ZOO Mají třeba i průřez včelím úlem - zajímavé, jak se to v něm všechno rojí )

Mě se v Plzni líbilo

Od: kato®
Datum: 26.08.12 11:09
Od: bafy*
Datum: 30.08.12 11:22

Už jste někdo byli na Slovensku v Zoo Bojnice? Taky uvažujeme o Zlínské Už jsme tam byli před několika lety a bylo to úžasné. Jen jsem četla, že stáhli průchozí voliéru u lemurů, to je škoda :(

Od: bena*
Datum: 30.08.12 15:57

Bojnická ZOO není špatná, taková klasika...

Od: lego®
Datum: 27.09.16 19:29

Kdysi jsme tam jako ceta (trida) meli vejlet a bylo to pekny.

Datum: 19.07.16 14:20

Ahoj, nechci se pasovat do role nějakého velikého znalce a světoběžníka, ale z pohledu obyčejného návštěvníka mi vyhovuje ZOO Olomouc, Jednak má hezké prostředí a druhak se mi zdá, že i zvířat je tam k vidění dostatek.

Datum: 19.07.16 20:09

Olomouc, teď jsem tam byla, za mnoho nestojí. Nejkrásnější ZOO se mi jeví 1. Zlín, 2. Praha, 3. Liberec, 4. Brno. ZOOkoutky- 1.Vyškov + dinopark, 2. Hodonín, 3. Jihlava. Dvůr Králové to bývala luxusní ZOO ale ještě za Vágnera, dnes už mě nenadchla a safary už vůbec ne, možná je to tím, že už nejsem dítě, vnučky byly spokojené.

Datum: 19.07.16 14:53

Vidím, že otázka je opravdu stará, ale jako dobrý nápad se mi jeví ZOO u Hluboké. Vedle je moc pěkné lesnické muzeum, pak ta zoo, vidíte krásně na Hlubokou, pak můžete jí i na prohlídku zámku. Ačkoliv mám Brno nedaleko, musím uznat, že tam to je fakt divné. Támhle a tudle se udělají pavilony za miliony a o kus dál je binec a cosi rozbitého.

Od: miryn
Datum: 23.09.16 18:31

ZOO je veliké množství a rozhodně jsem nenavštívil všechny, ba ani půlku. Mám docela rád ZOO Olomouc, jednak proto, že ji mám blízko a druhak oceňuji akce, které pořádají každou chvíli pro veřejnost.

Datum: 23.09.16 19:24

zajdi na exkurzi do nejbližší ZŠ *haha*

Od: host
Datum: 27.09.16 18:47

Mně se líbí ZOO v Liberci a v Chomutově. Pěkné, dají se projít během jednoho dne.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.