Pomuže psychiatr?

Od: Datum: 29.04.15 13:43 odpovědí: 22 změna: 05.05.15 23:02

Dobrý den,

Ve zkratce. Mám v živote zavažné problémy. Chci to skoncovat už delší dobu. Jediné co me drží ,je to že nemám našetřeno na pohřeb a rodina,které bych tím nejspíš ublížil. A tak se chci zeptat má cenu zkusit jeste psychiatra ,zda by mi pomohl od trapení? A jak by probíhala lečba? DÍKY

Prosím neřeste jaké duvody a jiný blbosti. Chci jen odpoved na otazku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.15 13:55
avatar

Dobrý den, rozhodně! Nevím, jaké máte problémy, ale je možné, že kvůli depresím vidíte všechno mnohem černější, než to doopravdy je...Lékař vám může předepsat antidepresiva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irizus
Datum: 29.04.15 14:02

Jneže se bojím že na tech práškách budu zavislí a nebudu to mít pak v hlave v pořadku

Datum: 29.04.15 20:07
avatar

irizus - co blbnete - pokud se psychiatr "trefí" do správných antidepresiv - tak budete koukat, jak se zlepšíte. Jenom to nebude hned a taky musíte chtít trochu i sám. Pokud přemýšlíte v tom smyslu, že nemáte ušetřeno na pohřeb - tak jste na správné cestě ! - zkuste si představit taky i trápení, které byste svým blízkým připravil.

- pokud se bojíte prášků - tak zkuste třeba třezalku - dost lidí zde s ní má dobré zkušenosti, jak jsem si všimla, jistě Vám to taky poradí. Hlavně neblbněte - nebojte se, že neumřete - to musí každej - a třeba se Vám pak ani nebude chtít !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 14:02
avatar

Psychouš může pomoci, průběh léčby vám tu nikdo neřekne, páč nevíme co vám je. Ale nečekejte, že vás doktor dá do týdne do pucu, je to běh na delší trať. Prášky vám osobnost nezmění, budete úplně normální a bez sebevražedných sklonů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 14:06

Není pravda že při užívání antidepresiv budete "psychouš".. Tyto léky se (alespoň co sem zažil) po nějaké době pomalu vysazují.

Zajděte za psychiatrem a nebojte se, on vám pomůže :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 14:23
avatar

Místo psychiatra bych doporučil psychoterapeuta. Průběh terapie je popsaný např. na http://psychoterapeut.kvalitne.cz/ dole, odstavec "Jak vypadá psychoterapie" - nicméně je potřeba si uvědomit, že různí terapeuti preferují různé techniky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sghdrh
Datum: 29.04.15 15:04

Znám spoustu lidí, co berou antidepresiva a "psychouše" to z nikoho neudělalo. Kromě psychiatra zkuste i psychologa. Za pár let, až získáte nadhled, se budete divit, proč jste dnes tak vyšiloval. S odstupem času nejsou žádné problémy tak hrozné, jako se zdají, když jsou čerstvé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psych
Datum: 29.04.15 15:52

Pokud jste ještě na živu,řešíte ohledy na svou rodinu a píšete sem do Poraďte,nejedná se o nic až tak vážného.Pomoc vyhledejte a neváhejte,protože budete chvíli čekat,než budete mít první návštěvu. Někdy jsou delší čekací doby. Prášky zřejmě potřebovat nebudete nejspíš. Nejdříve se vás lékař vyptá na rodinu a vztahy. Zda pijete alkohol,zda kouříte,zda jste se již léčil podobně atd atd... a pak Vás nechá mluvit. Základní věc je ta,že on(či ona) Vás povede,pomůže nasměruje atp..,ale odmakat si to budete muset sám.Pokud si poradíte sám,respektive vyřešíte určité věci ze své vlastní aktivity,je to mnohem trvalejší. A jak už zde někdo psal,je to běh na dlouhou trať. Sebevraždu nedoporučuji! Promarníte šanci to vyřešit již nyní.

doplněno 29.04.15 15:56:

A všechno má dobrý konec.Pokud není dobrý,není to ještě konec. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvetuse
Datum: 29.04.15 18:14
Dobrý den, v prvém případě si zkuste poléčit ledviny či štítnou žlázu. Mám ve svém okolí pár případů, kdy měli deprese právě z těchto fyzických příčin předtím nezjištěných. Jinak bych Vám ještě doporučila psychiatra, který léčí bez léků. Je to pan Max Kašparů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 18:54

Určitě pomůže. Ať už psychoterapeut nebo psychiatr. Je jen předsudek někoho takového nevyhledat. Přeji Vám brzkou pomoc, uzdravení a mějte se fajn.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 20:09

Vždycky má cenu něco zkusit. Definitivní řešení by bylo nevratné a hlavně by to ublížilo všem i kdyby jste měl na pohřeb našetřeno sebevíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 22:45
avatar

Dobrý den. Návštěva psychiatra je velmi dobrá volba pro vás. On vás vyslechne a dle závažnosti vašich potíží může nasadit léky. A že byste se na nich stal závislým? To pochybuji. Léčba antidepresivy je na léčba na delší dobu. Prášky vám ihned nezaberou, to je normální. Jejich účinek nastává tak s 3týdenním zpožděním. Psychologa nedoporučuji vzhledem k tomu, že píšete něco o pohřbu a o skoncování se životem. Takže vaše problémy jsou asi závažnějšího charakteru, proto ten psychiatr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 06:59
avatar

Vidíte - a já mám spíš názor opačný: psychiatr je lékař, který léčí duševní choroby. Stav tazatele mi nepřipadá jako nemoc, ale spíš jako nezvládání životní situace (bezpochyby velmi závažné). Proto psychoterapeut.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 29.04.15 22:58

Vidíte dneska to máte ve vlastních rukou. To třeba ti pašeráci drog v indonesii to štěstí neměli, a natož v Nepálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 30.04.15 11:45

Zkuste navštívit psychiatra. Někteří jsou ale "raplí". Nezávidím Vám. Přeju Vám, abyste našel toho správného a aby opravdu pomohl. Koukněte se na hodnocení lékařů a podle toho vyberte.

doplněno 30.04.15 18:55:

Ještě bych Vám doporučila jít k mladýmu doktorovi, protože ti starší mohou mít syndrom vyhoření. Mladý je plný elánu, "nezkažený" pacienty, neznuděný atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 30.04.15 12:21

V diskusi o ukrutných bolestech při hemoroidech jeden poradil "nech si předepsat TRAMAL". A zoufalec se ptá "a to mě to přestane bolet?". Diskutér odpovídá: " no nepřestane, ale bude ti to jedno!" Takže nelez k utěšovateli, ale vyřeš(třeba za pomoci znalých) své věcné problémy a začni být někomu druhému užitečnej !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 19:59
avatar

tramal je na bolesti, ne? - s čím si to pletete?

doplněno 30.04.15 20:09:

- omlouvám se, teď jsem si přečetla o Tramalu na netu "děsné" věci. Já jsem si ho brala občas proti bolestem zad - a žádných vlivů na psychiku jsem si vůbec nevšimla a vlastně mi nepomohl moc ani proti těm bolestem. Proto jsem se tak "vyjevila".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.15 13:53

Samozřejmě,že pomůže. Poraďte se se svým obvoďákem a on Vás nasměruje, nebo někoho najdete ve svém okolí na internetu,nebo napište,odkud jste. Všechno má svá řešení! Po prášcích nezblbnete a možná je ani nebudete potřebovat.Blbnete teď,ale umíte to ještě ukočírovat,když myslíte na rodinu. Hlavně neubližujte svým blízkým,kteří Vás mají rádi a uvidíte,že za čas budete v pořádku a budete rád,že jste neudělal žádnou nepředloženost. Hodně štěstí a optimismu,věřím,že to dokážete!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.05.15 21:34

Antidepresiva a podobné podpůrné prostředky bývají hodně často na celý život

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 05.05.15 00:32

Je zajimavý, jak dost lidí píše - nepište mě to a to, já to nechci slyšet. Tak pak co chtějí? Budˇradím anebo neradím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jummy*
Datum: 05.05.15 14:24

Pokud lékař určí správně diagnozu a vy budete podstupovat a dodržovat jeho léčbu, budete koukat, jak vás dá dopořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 23:02
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.