Doba připsání peněz v bance

Od: odpovědí: 10 změna:

ahoj, kamrád mi posílal peníze včera v 16.15 z komerční banky na můj účet u české spořitelny. Chci se zeptat, nevíte kdy mi peníze přijdou? Zatím nepřišly

10 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar ohneta

Bud ještě dnes odpoledne, nebo během zítřka.

doplněno 29.04.15 13:02:

Buss, to je zas odpověď. Banka má na připsání až 3 dny, ale většinou to trvá 1-2 dny.

To je Bussova klasika. Jako na hotline Microsoftu. Odpověď sice správná, ale na houby.

Jenže ta vaše odpověď taky není bohužel úplně správná.

Mezibankovní převod v rámci jednoho státu (v měně toho státu) a europlatba kamkoli po EU proběhnou vždy do 1 pracovního dne na účet příjemce. Bez debat, jiný postup je nezákonný. Leda snad s tou vyjímkou, že by odesílatel/příjemce byl podezřelý z praní špinavých peněz... A do detailu vzato je přípis jen ten poslední krok v procesu převodu platby, přijímající banka musí ze zákona připisovat v den přijetí platby.

Ze zkušenosti - převod z KB do ČS poslaný v 16:15 bude nejspíš v ČS připsán mezi 14:00 a 16:00 následující den. Někdy to klapne i kolem 10:00 ráno, někdy až kolem 18:00, ale ne později.

doplněno 30.04.15 22:13:

ohneta: Jenže před tím bylo na CZK-CZK ze zákona D+2 (a dělalo se většinou D+1). A nikoli vámi uváděné až 3 dny, to bylo snad někdy v pravěku. Ale to jen tak na upřesnění.

pepr: Jakmile proběhne v úterý první ranní clearing via ČNB, banka příjemce musí v den přijetí platbu (tedy ještě v úterý) identifikovat a připsat. A co se týše pracovní doby - platba probíhá kontrolou, to dělá počítač. Ale ke zpracování problematických vyjímek (vždy se nějaké najdou) už jsou potřeba lidi a ty chtějí samozřejmě mzdu atdatd,

Není? Vždyť jsem napsal stejné časy jako vy. Možná jsem zaspal ty 3 dny, ale tu dobu to netrvalo ani když to bylo v zákoně.

 


0x

Přijdou, na termín se ptejte banky.

 


0x

může to trvat i 3 dny

 


0x
avatar jethro

Mezibankovní převod trvá ze zákona 1 pracovní den a moje zkušenost je taková, že to tak v 99% případů skutečně je. Pokud posílal včera v 16.15, měly by přijít v průběhu dneška (také je možné, že na účtu budou už dnes, ale dozvíte se to až zítra).


a proč bych to měl zjistit až zítra?

 


0x

Ahoj. Jak tu píše Jethro, ze tří dnů ten termín byl zkrácen na jeden den. Otázkou je to, kdy ti tvá darebná Česká spořitelna ty prachy uvolní do bankomatu. Někdy, v případě, že máš třeba shodnou banku s odesílatelem. tak jim to i tak, trvá i 23 hodin. I v ten doručovaný den. Je to vysledovaný. Párkrát je vydal až kolem 11 večer. A den začíná minutu po půlnoci.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]