Jak začít hrát v orchestru?

Od: Datum: 28.04.15 12:04 odpovědí: 1 změna: 28.04.15 12:52

Ahojte lidi,

už 9 let hraji v základní umělecké škole na hoboj a už 6 rokem v orchetsru. Ale chtěl bych zkusit hrát v nějakém jiném hudebním uskuen na tento nástroj, potíž je že žádné jiné orchestry jsem nenašel na internetu. A proto se ptám existuje v Ústeckém kraji nějaký orchestr nebo jiné hudebníuskupení, které by přijalo nového člena. Za všechny srozumitelné odpovědi budu rád.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 28.04.15 12:52

Zkuste nějaké lázeňské orchestry ve vašem kraji, nebo si zkuste nahrát na počítač svou hru přes základ nějakého jiného orchestru, nebo si zkuste udělat vlastní sólovou nahrávku, jako to dělá mnoho lidí na youtube. Když vám to půjde, můžete vaši nahrávku ukázat nějakému jinému muzikantovi, který by k tomu nahrál svůj part a tak můžete postupně udělat skladbu i s více nástroji, což je možná jednodušší než nahrávat společně, to je pro zkušené zvukaře s kvalitním vybavením. Nebo můžete zkusit hru "na ulici" v místě kde bývají turisté, v podhradí, u cesty do zámku apod. Z přehrávače si pustíte hudební základ do komba (bednička se zesilovačem i reproduktorem) a k reprodukovanému základu můžete hrát svůj part. Třeba i v dobovém oblečení. Kombo potřebuje napájení, buď si poprosit někde v sousedství o připojení kabelem k síťové zásuvce, nebo z autobaterie, což chvilku vydrží.

Možná jste byl u vás v kraji na vystoupení Jethro Tull v Lokti, Ian Anderson hraje na flétnu a také na hoboj, což jistě znáte, takže hoboj nemusí hrát pouze v symfonickém orchestru. Náhoda přeje připraveným, jistě najdete vhodnou příležitost si poslechout nějaký zajímavý orchestr, nebo si s nějakým orchestrem zahrát. Nebo nějaký třeba založíte?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.