Názor na bydlení a život v Praze

Od: Datum: 18.08.12 19:01 odpovědí: 45 změna: 10.03.14 18:18

Ahojky,

jaký máte názor na bydlení a život v Praze? Najde se tu někdo, kdo se odstěhoval z moravy do Prahy? A jak je spokojený nebo není? Nebo je lepší Brno? Díky za odpověďi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.12 19:13

Za sebe říkam vesnice je nejlepší ale každý má jiný názor znám par lidi co zase řikaji že vesnice ne že lepší město, ale já bych ten hluk nesnes.. popřípadě vesnice poblíž Prahy.. zdar chlape

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 18.08.12 19:16

Třeba já... *smich* V zásadě spokojenost, ale na důchod posvištím zpět, do klidné vesničky.

Brno - nic proti Brnu či brňákům - je takové ´napolo´... ;) Ani Praha,ani venkov... ;)

doplněno 18.08.12 19:28:

V Praze je všechno ´za rohem´, "žije to leckde" - třeba půlhodinku-hodinku PIDem (to je pohoda), MHD funguje dobře a je vcelku rychlá (než se táhnout na druhý konec Prahy autem...). Je lépe bydlet v klidu a k rozruchu se dopravit, než přímo v rozruchu bydlet...

"Nejlepší lokalita" není - resp. jejich více - kdekoli v dosahu metra...

doplněno 18.08.12 19:49:

Nejklidnější? - není "nej..." - klid je leckde - mimo hlavní ulice, kde hlučí doprava - takže klid/neklid jsou v rozmezí 100 metrů úplně odlišné - chce to zkontrolovat ´vlastním okem´...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 19:21

Díky Jinak jsem žena:-D Chci bydlet někde kde to žije. Bydlím v malém městečku a nic tu není. Jaká je nejlepší lokalita na bydlení v Praze? Kde je všechno poblíž?

Od: homepause*
Datum: 18.08.12 19:38

Prosím jaká lokalita je tak nejklidnější?

Datum: 09.03.14 22:16
avatar

Mowlo, vystihl jste to dobře, ač jsem již mnoho let brňák, doporučuji všem neteřím a synovcům, odejít na VŠ do Prahy a už tam zůstat (pokud by nechtěli opustit ČR). Sama jsem mnohokrát litovala, že jsem se odmítla stěhovat, když manžel krátce pracoval na MV v Praze a jelikož mu vadilo, bydlet na ubytovně bez rodiny, zavřel si v podstatě Brnem cestu kariérního postupu. Ano, Brno je "velká vesnice", politika a kariéra se dělá v Praze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 19:23
avatar

Ale Brno je taky vesnice. Já z Moravy odešel před cca 35 lety a zatím si nestěžuji. Na můj vkus je tam pusto a mrtvo. Takže vrátit se tam nee.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 19:28

Na Moravě je krásně, ale zase jak říkáte mrtvo. Brno to už je lepší, velké město, pěkné, pořád se tam něco děje Ale Praha, to už je jiná liga Pořád se něco děje, různé akce, pochody atd. Je tam pořád si někam vyrazit, jen mě nejvíc štve že je tam draho)

Od: kolo*
Datum: 18.08.12 19:26

Praha je dobrá akorát na výlet a pak mazat zpátky na vesnici.Neskutečný kravál,smog ve dne v noci.Jak ti pražáci mohou v noci spát?Celý život v kraválu za oknama.Vyjdu ven-zase kravál.Z paneláku na procházku akorát tak do hospody nebo do práce.Večer zase šup do králíkárny vyspat a ráno zase šup ven z králíkárny do práce.Až do úplného zblbnutí.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 19:29

je tam kravál to musím uznat lidi nestíhají, pořád někam spěchají..ale je tam více příležitostí a možností...

Datum: 18.08.12 19:55
avatar

Taky znám většinou jenom cestu do práce a domů. Ale kravál a smog neznám. Výhled do zeleně, do lesa cca 2 minuty, do centra cca 20 minut. V noci klid, osvětlené ulice a chodníky, cítíš tu život. Na Moravě v baráku se cítím jako vězeň. Živo tu je pouze dopoledne a odpoledne, když se lidé vrací z práce. Po setmění všude tma, nikde ani živáčka, možná pár lidí v hospodě, ale to je tak všechno. Po 21.hodině už nevidíš nikde svítit ani televizi. Nákupy, kultura, doktor - na všechno potřebuješ auto. Bydlení v Praze je hodně drahé, ale všechno ostatní je levnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 21:07

Dívala jsme se i na inzeráty a najde se i levější bydlení v Praze. tak uvidíme. Cca za rok, bych se tam chtěla odstěhovat. proč za rok? Dělám ještě školu.

Datum: 18.08.12 19:52

Bydlel jsem tam rok ve všední dny - víkendy jsem jezdil do rodného domova. Je to tam frmol a všechno je hrozně drahý. Nájem za pidi králíkárnu 10000 kč. Což mě vedlo ke koupi vlastní "králíkárny" za hříšný prachy. Z Prahy jsem odešel a bydlím na venkově poblíž cca 30ti tisícového města. Prahu mám rád pouze v malých dávkách. Občas tam přespím, ale bydlet na stálo bych nechtěl. Miluji večerní grilovačky, vlastní bazén, atpod. V současné době byt pronájímám, protože tam nechci být. Mimochodem - z domu na okraj prahy mi to trvá cca 40 minut. Což je skoro totéž jako se dostat na druhý konec Prahy metrem (hrůza). A o cestování autem po Praze, když člověk tahá nějaké krámy - raději ani nemluvit.

Shrnuto: Beru to jako dobré místo pro byznys, obchodní a pracovní příležitosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.12 20:39
avatar

Pražáci neexistují, protože se všichni odstěhovali za město. Většinu obyvatel tvoří náplava z Moravy a zbytek náplavy ze zbytku Čech :-D Je to jako všude - buď si najdete dobré místo k bydlení nebo ne. Nám se tu žije dobře, do přírody máme blíž než jsme měli kdekoli jinde (včetně vesnice) a zvláště pokud máte specifičtější práci nebo koníčky, je velké město k nezaplacení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 18.08.12 20:51

Odstěhujte se do Krkonoš, je tady krásně, prakticky vše, co potřebujete, tu najdete. Teda krom vysoké školy a pár výjímek.

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 21:15

V Krkonoších jsem byla na dovolené. Je tam krásně. Ale žít tam mě neláká. Ráda bych i šla na vysokou školu a jak píšete, není tam. Jinak co se Prahy týče jak je na tom s prací? Je těžko něco najít nebo je to lehké. Taky záleží co že?

Od: askmenow*
Datum: 18.08.12 21:26

Pokud tě láká Praha a chceš na vysokou, podle mě je úplně ideální příležitost na ni jít do Prahy abydlet na koleji. Pravděpodobně jich za ty tři až ppět let vyzkoušíš několik a tím i trochu získáš přehled o lokalitách Prahy. Hodně frčí třeba Vinohrady a některé části Žižkova, kousek do centra, přímo v nich hodně barů. Ale určitě to není jediná taková část, jen první, co mě napadlo. Proto si myslím, že pokud tě praha láká, v levném bydlení na koleji a třeba později na privátech zjistíš, kde ti to vyhovuje a kde ne a až bys tam třeba jednou vybírala byt, budeš vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 21:36

Na koleji bydlet nemůžu, protože chci jet s přítelem a chtěli by jsme si pronajmout nějaký byteček, na vysokou bych šla určitě dálkově at můžu i pracovat. Je to hodně namáhavé, ale všechno jde, když se chce. Já si myslím, že se to dá zvládnout finančně, nebo ne!?

Od: askmenow*
Datum: 18.08.12 22:46

no, dá, když se budete hodně oba otáčet. Jen určitě nebudete moct bydlet v jakékoli lokalitě si zamenete a budete muset trochu koukat na cenu. Myslím ale, že jako první byt vám postačí i něco víc na kraji města v paneláku, když je metro v dochozí vzdálenosti, jste jím pak všude relativně za chvilku.

Případně zvažte bydlení v bytě s dalším párem - sdílení kuchyně, koupelny, každý pár vlastní ložnice. Taky takové znám - volili tak často proto, že chtěli byt někde blíž centra, tak aby to utáhli.

Ale jestli můžu radit. studium na vysoké je zážitek, šla bych na denní a koukala jen po brigádě a levném bydlení.

doplněno 18.08.12 22:49:

Jinak teď koukám na tvoji další otázku, kde zmiňuješ touhu jít na DAMu. To jde dělat dálkově?!?

doplněno 20.08.12 20:25:

Koukám, že váháš co a jak s tou Prahou. za mě se toho neboj. Mám spoustu kamarádů, kteří jsou/byli v Praze na kolejích, nebo jinde, prostě po dobu studií. Jen jeden z nich Prahu vyloženě neměl rád a raději přešel studovat po roce jinam. Zbytek (desítky lidí) Prahu zbožňují a dost jich tu i zůstalo/plánuje zůstat po studiích. Při nejhorším to tady jen vydržíš do konce studií a pak zase zmizíš jinam ;) Ale pokud máš pocit, že chceš někam, kde to žije, je to správná volba, řekla bych. A pokud přijdeš s přítelem, nebudeš sama... a k tomu spolužáci a tak ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 23:14

Nejde to dálkově, ale některé obory jsou na 2 roky. To zas tak moc není, ale musela bych u toho pracovat.

Od: mowla*
Datum: 18.08.12 21:16
Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 21:21

:-D :-D :-D jojo pravdivé

Od: bena*
Datum: 18.08.12 22:16

:D No jo, v horách bydlet, to bych nechtěl.. ale hezký byt v paneláku mít, jít na balkon, kouknout na krásnou krajinu kolem sebe (žádná nuda), v létě tam jít na hory na vejlet, v zimě pak jet mísou na lyžovačku, no není to dobrý? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 18.08.12 22:37

Do Prahy jsem zdrhl asi před 7 lety a byl jsem tam skoro dva roky. Prostě nikomu jsem nic neřekl, sbalil baťůžek, prachy, přikryl počítač a prvním ranním autobusem jsem odjel. První týden jsem bydlel v Holešovicích (paráda), potom na Zličíně (daleko do centra, ale v rod. baráku s šestnácti ukrajinci :D ), potom Spořilov (taky paráda) a nakonec na hotelu na Chodově, kde to platila firma (tam to bylo takové zvláštní). Z Prahy jsem byl nadšen, to, co se většině nelíbí (mnoho lidí a shon) mi sedělo jako pr... na hrnec. Ceny bych řekl nižší, než u nás, jenom je drahé bydlení.

Lidé strašně spěchají, pro mě z nepochopitelného důvodu dobíhají už rozjíždějící se vlak metra, ale jakmile potkají někoho známého, spěch je tatam a klábosí, co to dá. Líbilo se mi i to jejich hulákání kombinované se zpěvem, alespoň bylo každému rozumět, i starším lidem. Mě vždycky hned vyhmátli, že jsem odjinud, protože mluvím dost, až trapně, spisovně. No a z tázacího dovětku "viď" budu mít noční můru ještě dlouho :)

Kdybych odtamtud nezdrhl do Anglie, byl bych tam asik dodnes. Pořád mě to tam láká. Chtěl jsem tam také studovat, ale nakonec jsem šel kombinovaně na UPOL a zůstal v rodném městě.

Ikdyž jsem se tudle v práci přistihl, že koukám na pracovní inzeráty v Praze... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 18.08.12 22:53

Hehe, zajímavý příběh :-D U mě to tak jednoduše nejde :-D kéž by šlo se jen sbalit a odjet. Já si myslím, že Praha každému něco dá a každý si jí hned oblíbí.

Datum: 19.08.12 00:39

Omlouvám se myslel jsem že si kluk :D ale v poho, jinak mužu říct že hezký bydlení musí být na šumavě, konkretne na Kvildě, nejbližšší vetší mesto je Vimperk a nebo kousek na nákup do Německa, pokud máš auto nejlepe diesla a čtyřkolku nic by ti v tom nebranilo, a já mit prachy na pořádnej dum na Kvildě, ani o tom nepřemejšlim :) ale jsi ještě mladá potřbuješ nadelat nejaký peníze chceš mít vzrušo a aktivní žiot takže chápu že po praze toužíš :) ale na té Kvildě je supr byl jsem tam už nekolikrát na dovolene a je tam hezká krajinka, sevším všudy :) popřípade sme dříve mivaly chatu ve vrchlabí (hořejší vrchlabí) kousek od Skiareálu herlíkovice supr v zimě sem si užil dostatek snehu jak malej kluk :) ale kvuli financim sme to musly prodat boužel :( ale muj sen je zdrhnout časem ocud nekam do hor Bud krkonoše nebo Šumava :)
jinak přeji dost uspěch vživotě a splnení tvého snu o rušný život v Praze a řeknu to možná blbe, ale nezblbní z Města jako nekteří lide :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.12 11:18
avatar

Po maturitě jsem se místo umístěnky na Slovensko přesunul do Prahy do jednoho velkého výzkumáku.Dvouleté úšinkování bylo pro mne,Valacha ubíjející.Takže jsem odešel v rámci menšího významného výzkumáku na vesnici - okresní město.Mám zde pěkný byt v paneláku,klid a spokojenost.I kdyby mi někdo dal zadarmo bydlení v Praze,nevzal bych to.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 19.08.12 20:12

Díky za názory, uvidíme, je to momentálně možné až za rok, kdoví co se během toho roku změní

Datum: 19.08.12 20:16
avatar

63% pražáků plánuje do pěti let Prahu opustit.*

Ani náhodou bych tam nešel, bydlel jsem tam rok a fakt mě to točilo. Ne ne ne ne. Leda by to bylo kvůli nějaké hodně zajímavé práci nebo hodně zajímavému něčemu jinému, ale i tak jen s maximálním odporem a koukat, jak co nejdřív vypadnout.

*nebo tak nějak

doplněno 19.08.12 21:46:

Spousta lidí, všude samý lidi, řada z nich dementi, "pražáci", korporátníci, zlí lidi.. krom centra staroměstská-muzem, kde sou samý turisti, je zbytek Prahy jedno velký hnusný šedivý sídliště.. místa jako Smíchov ani nemluvím, to sem si myslel, že takovýhle polorozbořený hororový průmyslový čtvrti uprostřed města sou jen u nás na severu.. všechno na dlouhý lokte, doprava hrůza, zase samý lidi, všichni někam ženou, voči vypleštěný navrch hlavy,.. v noci se taky nedá jít jen tak pěšky zpátky, než těch x km dojdete, je ráno.. no prostě mi to vůbec nesedlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maryse*
Datum: 19.08.12 20:31

A čím se Vám ta Praha tak zhnusila?

Od: homepause*
Datum: 19.08.12 20:57

Taky bych ráda věděla

doplněno 19.08.12 21:25:

Jinak Šumava nemusí být taky špatná, uvidíme Každý má rád něco jiného, třeba z mojí strany Praha bude fajn

Datum: 19.08.12 23:15

To je pravda každý neco jiného, já sem od mala, a vesnici, mam to km do lesa, je to mezi polema, zahrádka, bazen všechno supr proto bych do města nešel sem zvyklej jak sem :) ae znám plno lidi co by zase zmesta nekdy nevylezli, hold každej je jinak motivovanej :) proto muj sen je Někam do hor mezi lesy, pěknej klideček, hodne snehu :) no ale neříkám Jako město kde sem se byl podívat a pořádne projit byla Mladá boleslav hezke mesto ale lidi taky dost halvne asi když konči lidi v té automibilce, tak to je strašný :) praha mě baví se tam tak projit po Václavuku a Vánoční trhy, ale bydlet do města ne :) ale nikomu to neberu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.12 09:27
avatar

V Praze jsem byla mnohokrát, stejně tak jsem mnohokrát projížděla, a za mě říkám, že tam bych žít nemohla. Brno je opravdu o dost menší, v Praze je člověk kapička v moři, a to nemám moc ráda. V Praze si lidé druhých moc nevšímají, navíc k moravským přistěhovalcům se rodilí pražáci chovají přezíravě, moc hluku, smogu, lidí, spěchu...

Vůbec se mi tam nelíbí. Zato bych se hned přestěhovala do Jeseníku:)

doplněno 20.08.12 20:44:

Proto mám ráda Brno, nebo Znojmo - sice je to město, ale neztratíš se.:) Přítel je z vesnice, sice jasný, všichni si vidí víc do talíře, což taky těžko rozdýchávám, ale nosím si, co chci já, a je mi jedno, co si o tom myslí babka od vedle. Pomluvy mě nezajímají, s pomlouvači nemusím být v kontaktu:) Ale uznávám, že je to na vesnici těžší, než ve městě. Tam se člověk lépe schová.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 20.08.12 18:36

Sakryš:-D je tu převaha lidí, že NE! Teď fakt newím:-D Já bych ráda někde kde to žije. potřebuju nějakou změnu bydlím v malém městečku a tu se nic neděje, jen přiroda příroda příroda. já netoužím po Praze abych chodila do barů a na večírky a takové. Ale tam jsou různé akce třeba na Václáváku a tak, snad víte co tím myslím Já přírodu velice mám ráda, ale chtělo by to nějak kombinovat

doplněno 20.08.12 18:39:

a taky bych žila ve větším městě, kde tě lidi moc neznají. V měnších městech samé pomluvy atd. každý tě zná. Já vím pomluvy jsou všude, ale ve větším městě tam tě lidi nepozorují co máš oblečeného, tam se prostě ztratíš, ale tady? Tady nemžeš být sama sebou nebo když si oblečeš něco jiného než nosí ostatní, jsi za blbečka

Datum: 21.08.12 13:12

na vesnici chodim v děravým triku, pokud mám zrovna práci skočím si do putiky do jidlo, v tom tričku a nic neřeším, a nebyt v pracovnim tak sem na vesnici v onošeným prásdle co dřív sem měl do města, jako já na lidi prdím, vesnici je vesnice, človek ma taky nejakou práci zahradku atd, ale ve mestě tam se človek boji vyjit v kapsačich a s pyžama jde do ryflí a s ryflí do pyžama, i když je výkend :D no každého názor, ale na vesnici se nemusiš chovat tolik slušně jako ve meste, pač tam by tě řadily mezi bezdomovce pomalu :D

doplněno 21.08.12 13:14:

a na vesnicii tě pomluvi protože te znaj, ale nezařadí mezi bezdáky ;)

a dobře nemylsi si že já nejezdim na nějaký akce do práglu, ano bejval jsem tam na silvestr na václaváku, sem se videl i v televizi čoveče :D no a tak ruzně, ale přesto sídlo radši v přírodě a vyheldávat akce za kterejmea jezdit ;) než bedj v ruchu a pár dni vyhledávat přírodu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 21.08.12 14:04

Njn :-D A doporučil by mi někdo nějaké pěkné město v zahraničí? Taky mě to láká za hranice Třeba Anglie,Švýcarsko,Austrálie..má někdo z Vás tu zkušenost, že tam někdy bydlel?

Od: bena*
Datum: 21.08.12 14:15

V zahraničí bych bydlet nechtěl. Jiná mentalita, jiná kultura, jiné mravy, jiný jazyk, jiné potraviny... To už radši bych šel do Prahy nebo do Brna..

Ale Ostrava je hezká, spousta lidí říká jaká je hrozná, ale já můžu říct pravý oprak. byl jsem tam týden a líbilo se mi tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 21.08.12 15:20

Jj v Ostravě jsme byla taky a taky se mi tam líbilo

Od: askmenow*
Datum: 21.08.12 14:23

Myslím, že je lepší na to jít postupně - nejdřív si zvyknout bydlet sám ve větším městě, vydělat si, postarat se o sebe, naučit se vybudovat si zázemí a až pak to samé zkoušet ještě s jazykovou bariérou a v jiné kultuře ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: homepause*
Datum: 21.08.12 15:20

To je taky pravda, ale v cizině si zase víc vyděláte jak tady v česku.

Od: askmenow*
Datum: 21.08.12 15:37

Ale taky náklady na živobytí jsou mnohem větší. Nepřijde mi moudré jet bydlet do ciziny, kdžy to nemáš vyzkoušené tady. Navíc, dobře tam vidělávají jen schopní lidé. Myslím, že nebudeš zatím mít velkou praxi... a jak jsi na tom s jazyky? Ono něoc jiného tam jet na léto pracovat na brigádu a něco jiného je tam bydlet. Navíc ne do všech zemí s emůžeš jen tak odstěhovat, jsou různá omezení...

doplněno 21.08.12 15:39:

Podle mě si to che na tvém místě ujasnit priority a chladně počítat.

Co chci? Pracovat, nebo studovat? Jedno musí být to hlavní, i když můžeš při práci studovat a při studiu brigádničit, pokud si neurčíš, o co ti jde, budeš lítat od nikud nikam, a pro jedno budeš zanedbávat druhé.

Jaké máme s přítelem možnosti? Co můžeme nabídnout zaměstanavtelům? Co umíme?

Kolik v místě, kde chceme bydlet, potřebujeme měsíčně minimálně na bydlení, stravu atd.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.12 19:02

no bydlet bych šel jedině do Německe du Uckeritu je to přimo u moře, tam bych si kouopil jachtu, atd, ovšem to by jsem musel vyhrát v Loterii :D
jako normálně abych šel bydlet domek rodinu, detem školu, sobě práci, uřady, doktor, atd atd no to bych se tam nehrabal, maximálně co by jsem kdy udělal bych si koupil jeden domek ale zase jen mit prachy, a mit skrátka trvalé bydleště tam kde mám ;) Skrátka vybudovat si zázemí v cizině je moc naročně co sem slyšel třeba Austrálie tam byl muj kámoš, syn meho mistra, a dva roky myl nádobí a nemel nic nic co by mu vyhovalo přesto že měl u nás vysokou, ovšem po 2 letech je to dost dlouhá doba :) dejme tomu 2 mesíce to by se dalo, ale 2 roky nn. ovšem ted má vpřepočtu nějakejch 55 tisic měsíčně no ale jak říkam podle me je lepší si nahrabat prachy brigádně v cizině a až poté se tam přestehovat, na duchod, ale to se moc nikomu nedaří ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.03.14 22:04

Za me je to vysnene mesto Melbourne. Krasne mesto, skvele pocasi a pry velmi pratelsti lide. Znama tam byla skoro rok a planuje tam vyrazit znovu a zustat natrvalo. Sam jeste zvazuji Washington, nebo Miami, ale v nejblizsim roce se asi nikam presouvat nebudu.

Nemuzu doporucit Londyn a vlastne ani celou Anglii. Kamaradovi se libilo v Brightonu, ale ja to tady proste nejak vseobecne nemusim. Spousta lidi me odrazuje od Kanady, ze pry je tam rasismus naruby a posledlost jakousi prehnanou korektnosti.

Svycari jsou momentalne hodne nepratelsti k cizincum, takze tam bych asi pracovat nejel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madl
Datum: 10.03.14 18:18

V Melbourne jsem žil několik let, nikdy nezapomenu, můžu jen doporučit. Až na to počasí, to nestojí za nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.14 21:49

Ja se do Prahy odstehoval z nedaleke (40km) vesnice, kdyz mi bylo 19 a vzpominam s laskou. Jako kazde vetsi mesto, ma i Praha sve casti, ve kterych se skvele zije, a casti, kterym je lepsi se vyhnout. Ja bydlel v Praze na dvou mistech. Stodulky - pomerne klidna cast, dostupne bydleni, vice mene se tam nic nedeje, ale do centra to neni zas tak daleko. No a pred lety jsem si vzal hypoteku na byt v Podoli, pomerne blizko Prazskeho Povstani... nadherne misto, byt v dezolatnim stavu jsem si zrekonstruoval do krasy a nestalo to ani tak moc penez. Ted se mi po mem byte a Praze styska a nemam to srdce ho pronajmout, byt me to financne vysava.

Prahe je skvela pro mlade lidi. Je tu veskera mozna kultura, vyborne restaurace, atmosferou nabite bary, specializovane obchudky se vsim moznym a spojeni autobusy, vlaky, letadly do vsech koutu. Pokud jde o hluk, ten se da zredukovat az k naprostemu minimu. Ja mam novou izolaci, okna, byt v 6.patre a neslysim v noci NAPROSTO nic. Smogu je zde, az na blizkost hlavnich tahu, podstatne mene, nez si lide mysli.

Takze nejdulezitejsi je vybrat si to spravne bydleni a pak budete urcite spokojena. Chodte na prohlidky, srovnavejte ceny na inzerentnich serverech a nepodcenujte zadny detail. Dobre nabidky se neobjevi kazdy den, ba ani tyden, tak se obrnte trpelivosti. Ja myslim, ze se da najit krasne 2+kk (45m2 i vetsi) v dobre lokalike (ponecham na vasem uvazeni) okolo 9 tisic + 2 tisice poplatky. Panelakum se vyhnete obloukem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madl
Datum: 10.03.14 18:06

Zajímavé počtení. Já pražák svoje město miluju každým coulem. Bodejt ne, když je to nejkrásnější město na světě a že sem jich už viděl. Oproti světu je to ale buranov, byli jsme v létě v centru asi kolem půlnoci všude klid tma a zavříno ! Jinak bydlet se tu dá i nádherně 20 min. od centra, vilka s krásným výhledem, bazén, zahrada, posezeníčko, jen co si pomyslíš. V sobotu a v neděli neprojde jednosměrnou uličkou ani noha, je to tu jak na venkově, k metru 5 minut tam plno obchodů. Sousedé jsou taky bezva, nikdo si nevšímá co děláš a proč, když nemáš zájem. Před barákem psí louka tam mají psíčci ohromný výběh i ten náš. Lidi jsou tu dobří, poklábosím s každým kdo se okolo mě nachomejtne, bez problému. Pražáci jsou ochotní a hodný lidi, taky se najdou šmejdi asi jako všude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.