Brigády na doma pro 15-ti leté

Od: Datum: 20.01.13 18:52 odpovědí: 4 změna: 21.01.13 15:06

Dobrý den, už si se sestrou hodnou dobu plánujeme, že si najdeme brigádu. Minulý rok v prosinci tedy konečně dostala občanku a tím pádem se stala vhodná pro brigádničení ;) Potřebovali by jsme pomoci s výběrem brigády, existuje nepřeberné množství inzerátů a všeho možného, ale já ani ona nechceme nikomu naletět. Nemáte zkušenosti s nějakou brigádou na doma vhodnou pro 15-ti leté studenty? Může to být cokoli! Od skládání propisek po lepení obálek, nejde mi o vkládání pracovních nabídek, ale o radu typu, jakému poskytovateli se vyhnout, a který je zase naprosto v pořádku. Děkuji moc za všechny rady i postřehy :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.13 19:14

Já myslím, že je potřeba se vyhnout všem zaměstnavatelům, kteří nabízejí práci na doma, většinou se jedná o podvody... Proč si nenajdete normální brigádu, např. úklid, roznos letáků... Já ve vašem věku pracovala v cukrárně a v obchodě s potravinami a byla jsem spokojená :)

Od: ladaadal*
Datum: 20.01.13 19:19

Vyhni se komukoli, kdo nabízí skládání propisek, lepení obálek a podobné krávoviny, jde o podvod, kterým jen proděláš. Vyhni se komukoli, kdo by po tobě chtěl jakoukoli částku za to, že si vyděláš peníze. Je jedno jestli 10,-kč nebo 1000,-, vždy jde jen o podfuk a vydělá si jen ten, kdo nachytá další pitomce, ochotné zaplatit. Naprosto v pořádku bude každý zaměstnavatel, který po tobě bude chtít lékařskou vstupní prohlídku a podepsat pracovní smlouvu nebo smlouvu o provedení práce, bez smlouvy nikam nelez, nemusel bys nikdy dosatat zaplaceno. Než někam vlezeš, doporučuju zkonzultovat s rodiči, přecijen mají zkušenosti a pomohou ti eliminovat případného podvodníka.

Datum: 20.01.13 22:40

Dosažení 15 let ani získání občanského průkazu nestačí k uzavření dohody ani pracovní smlouvy. K tomu byste ještě obě musely mít ukončenu povinnou školní docházku.

To, co zmiňujete, nejsou nabídky práce, nýbrž nabídky podnikání vlastním jménem a na vlastní náklady. K podnikání však potřebujete živnostenské oprávnění, jež lze získat až po 18. roce.

Tyto inzeráty sice vycházejí v nabídkách práce, ale nenechte se tím zmást, opravdu nejde o nabádku práce.

Datum: 21.01.13 15:06
Jediná práce doma o které vím že funguje je skládání letáků reklamní firmy Ferda a myslím že i tam by to muselo být registrovaný na rodiče.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.