Nevíte někdo proč mám často zkousnuté zuby?

Od: Datum: 16.08.12 20:17 odpovědí: 9 změna: 08.03.15 22:49

Dobrý den,(skoro)pořád mám zaťaté zuby.Nevíte čím to může být že to musím pořád ďelat?Zlozvyk?Kolikrát už mě z toho i trochu bolí huba.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nollka
Datum: 16.08.12 20:36

Teoreticky může jít i o tzv. bruxismus, což je skřípání zubů nebo jejich nevědomé zatínání (i ve spánku). Určitě se zkuste poptat u zubaře, až tam půjdete, zatínání může zuby hodně poškozovat. Příčin je spousta, mimo jiné i stres, psych. problémy atp.

Datum: 16.08.12 21:00

Díky za odpověď.

Datum: 18.08.12 00:01

Ano, také mám často zaťaté zuby. Mnohdy i pěsti. Je pozoruhodné, že se mi to stává zejména tehdy, když vidím v televizi přenos z parlamentu, ponejvíce když oko mé patří na Kalouska...

Datum: 17.08.12 12:17

Na tohle si dávejte velký pozor. Nejen že si zuby ničíte, ale ničíte si i klouby sanice. Koleno vám mohou vyměnit, když se v něm zničí chrupavka, ale čelist ne. To nejde. ;) Je to stresem. Já jsem takhle vždycky zatínala zuby, když mě něco vytočilo. Raději tak, než křiknout nebo říct něco, co nevezmu už nikdy zpět. Je spousta věcí, které prožívat nemusíte. Ony se budou dít i bez vašeho přičinění a bez vašeho stresu. ;) Váš avatár tomu nasvědčuje, že byste se to mohl naučit.

Od: darusenka*
Datum: 17.08.12 13:11

Rika se, ze zatiname zuby, kdyz neco nechceme rict... Nedusite neco v sobe? ;)

Od: ron*
Datum: 17.08.12 13:18

Dobrý den.

Je to stresem a přešlo to až ve zlozvyk. Určiě zatínáte zuby i v noci. Snažte se to odnaučit, přes den se na to soustřeďte. Zkuste třeba žvýkat žvýkačku, mohlo by to pomoci.

Datum: 17.08.12 13:29

Takhle se projevuje velké vnitřní napětí.

Vzhledem k monádě jina a jang v obrázku u jména bych doporučila alespoň pár lekcí jógy. I když zatím zřejmě o józe a uvolňování těla i mysli nic nevíte, monáda vás tam tak nějak směruje.

V prvních lekcích se naučíte tygří polohu a správné dýchání. Možná si teď říkáte - pěkná blbost, pilulka bude lepší. Ale je to jinak. Neznám stessovaného jogína (včetně mírně pokročilých začátečníků).

Datum: 17.08.12 22:16

Dík moc všem

Od: tam
Datum: 08.03.15 22:49

Mam take stale zatate zuby. Jiz 5 let.Je to velice neprijemne a ma velike problemy sezadnim zuby.Pricinu znam -,stres. Onemocnelo mi dcerka, a lekari si moc nevi rady. Jsou to nervy a stala starost v noci i ve dne. K tomu dost silene chovani manzela,ktery nas opustil...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.