Volba prezidenta 2013

Od: Datum: 16.08.12 14:08 odpovědí: 13 změna: 24.08.12 17:08

Dobrý den,

příští rok nejspíš poprvé půjdeme k přímé volbě prezidenta. Znáte, nebo můžete mě někdo prosím odkázat na seznam možných kamdidátů a jejich program?

P.s. Bude kandidovat i často zmiňovaný Tomio Okamura?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.12 14:15
avatar

myslím, že případní kandidáti teprve začínají sbírat podpisy. teprve potom budou moci oficiálně kandidovat. přesné termíny ale neznám. nezajímá mě to. jaký by prezidenstký kandidát měl mít program? stačí, když nebude krást propisky. . .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 14:18
avatar
Pár článků na toto téma např.:
http://m.ceskatelevize.cz/ct24/prezident-2013/
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 14:20

No, řekl bych to takhle - ze seznamu lidí co se na tu funkci hrnou tam za mě zatím žádný možný kandidát není. Ohledně programu - teď nevím kdo ale někdo prohlásil že zatím je potřeba sehnat dostatek hlasů a program bude řešit potom. *ee*

.

Okamura co vím zatím zkusí senát, pak se uvidí. I když ten by to taky nějak extra nevytrhnul, jeho schopnost mluvit o čemkoliv na co se ho novináři zeptají je úctyhodná, ale s politikou nemá nic společného. A raděju dodávám že ho beru jako úspěšného člověka co ve svém oboru něco dokázal, nic proti němu nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 14:43
avatar

Pokud bude kandidovat i ten "slavný" Okamura o kterém vím dost, tak garantuji, že tam ani nejdu. Neznám v ČR rovného člověka co sedí v politice nebo na vysokém postu firmy a neokrádá tuto zemi a její lid. Plnou hubu slibů, to má před volbama každý, jen si vzpomeňte na slavné VV. Politikou této země jsem za 20 let již dostatečně znechucená a počkám si na další revoluci, jen doufám, že už to nepotrvá dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 14:52

Revoluce má zajímavou vlastnost. Požírá své děti a dříve nebo později se k moci dostanou podobné typy lidí, co tam byli i před tím. Tohle bylo už ve francouzské revoluci a děje se to pořád. Takže bych na takovou změnu neočekával, spíš bych se toho bál.

.

PS: co byl Radek John zač bylo známé i před volbami. Přesto to lidem bylo jedno, jen si pamatovali "že je to ten hodný pán z televize". Jestli od VV někdo čekal něco jiného než co se dělo po volbách, tak by měl aspoň před volbami trošku sledovat i jiná média než televizní zprávy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sejra
Datum: 16.08.12 17:42

Program je celkem důležitý. To, zda se ho poté budoucí prezident bude držet už je věc druhá. Když k volbám nepůjdu, nebo vy nepůjdete, je to, jako by jste volili toho, kdo na konci voleb bude mít hlasů nejvíce.

Od: zabu
Datum: 16.08.12 19:34

. . . . a cirkus začíná. . . , napadá mě.

Panem et circenses.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.12 21:48
avatar

Podle mne je program prezidentského kandidáta na dvě věci. Prezident má u nás tak málo pravomocí, že žádný program nebude moci uvést v život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.08.12 21:53

Když se podíváme jaké má pravomoci, tak bysme se i bez něj obešli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 06:57
avatar

Ano, bez prezidenta bychom se klidně obešli, je to jen loutka, za jejíž nitky tahá někdo jiný v pozadí.

Okamura - když nic jiného, má aspoň velice slušné chování za každé situace, neuráží ostatní kolem sebe, nefackuje je, není sebestředný. Nedovedu si ho jako prezidenta představit, ale musím uznat, že charisma má.

Jinak si nedovedu představit v čele státu 2 lidi:

1/ Paní Bobošíkovou - co ta by, proboha, chtěla dokázat? A hlavě jak?

2/Pana Švejnara z USA. Celou dobu žije v Americe, má americkou rodinu a najednou, když se v Čechách uvolní post prezidenta, vzpomene si na své české kořeny. Co ten za mořem může vědět o opravdovém životě tady v Čechách, když sem páchne jednou za uherský rok?

Nejlepší bude opravdu snad Pepek Vyskoč. Ten nenadělá snad moc škody a neumí ani psát, takže ten dlouho natahovaný problém s propiskami odpadne. Jaga. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.12 12:21
avatar

Jago, ten potetovaný umělec, profesor? Celý svět by nám ho záviděl. Ne? *haha* Víte jak by byly krásné obrazy v čele úředních místností, ve třídách a ředitelnách? Aspoň by byla sranda. Když už nic jiného.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sejra
Datum: 17.08.12 16:05

Jasně, alespoň něco. Tak co se domluvit kolektivně na jednom jméně? A ať je to ten největší blb ze všech možných kandidátů, tak který to bude?

Od: miloslavhermanek
Datum: 24.08.12 17:08

Právě pro ten účel jsem vytvořil (a doplňuji stále dalšími informacemi) nezávislý (nekomerční, nikým nepodporovaný a tedy nikým nemanipulovaný) web http://prezident2013.eu kde jsou kromě životopisu a tematicky tříděných názorů i přímé odkazy na předvolební weby a petice. Obsahuje i anketu, která je naprogramovaná tak, aby minimalizovala falešné hlasování.
Přehledné informace jsou i na příslušné stránce Wikipedie

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.