Povolená výroba

Od: Datum: 24.04.15 16:12 odpovědí: 4 změna: 24.04.15 20:41

Dobrý den, zajímalo by mě kde/u jaké instituce lze zjistit, zda je v určité lokalitě povolená lehká zámečnická výroba?

Děkuji moc za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.15 16:26
avatar

Zdravím,
řekl bych, že základní informace asi dostanete na příslušné hygienické stanici - tam by měla vědět, kde a jaké jsou v určiých místech povolené nějaké limity hluku, případně prachu apod.
Ale pokud jde o lehkou zámečnickou výrobu bez nějakých vnějších výraznějších projevů - zvýšený hluk v okolí provozovny apod. - tak to teoreticky můžete provozovat třeba v garáži v rodinném domě ) samozřejmě za splnění všech ostatních předpisů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 24.04.15 16:47
avatar

Dobrý den, možná se pletu, ale neměl by to vědět příslušný živnostenský úřad? Ten vydává povolení k činnosti. Jako obecnou informaci (bez konkrétních údajů) by to mohl poskytnout.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.04.15 19:47

K jistým činnostem musí být jistá povolení, požadavky. Je lehká zámečnická výroba zakázána? Definuje ji vůbec živnostenský zákon?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 20:41

Dobrý den. Základní informace obvykle zjistíte z územního plánu obce - zdali vůbec, případně jaké podnikání je kde možné. Krom jiného jsou pro rozdílné zóny dány hlukové limity. Nicméně zrovna lehká zámečnická výroba je pojem dost neuchopitelný. K samotnému zřízení provozovny se pak vyjadřuje kdekdo. Jak již bylo řečeno, živnostenský úřad (registrace provozovny), stavební úřad (užívání stavby musí být v souladu s kolaudačním rozhodnutím), hygiena (hluk a jiné) a hasiči.

Z dotazu není patrno, zda jde o to zjistit, jestli je možno v dané lokalitě zřídit provozovnu, či o to, zda je nějaká již zřízená provozovna oficiálně povolena. V druhém z případů je odpověď jednoduchá - zjistíte dotazem na živnostenském úřadě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.