Vykácení tůjí

Od: Datum: 09.06.15 09:09 odpovědí: 12 změna: 09.06.15 15:36

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Včera 8.6. naše sousedka pokácela plot z tůjí. Je to legální, když není období vegetačního klidu? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.15 09:15
avatar

Předpokládám, že tůje měly ve výšce 130 cm menší obvod kmene než 80 cm, proto k pokácení nebylo potřeba povolení. Zákon říká, že kácení se provádá ZPRAVIDLA v období vegetačního klidu, takže ne nezbytně.

Od: hela
Datum: 09.06.15 10:11

Děkuji za odpovědi: Udávat nemám v plánu! Jen tam hnízdili ptáci. TEĎ máme měsíční krajinu. Hezký den

Od: asd1
Datum: 09.06.15 10:19

Jak to souvisí s tím jestli to je legální? Kácet s hnízdem je barbarství, měla počkat až odletí nebo ještě před zahnízděním. A na vašem místě bych to sousedce řekl. Přímo jí do očí, žádné pomlouvání za zádama.

Měsíční krajina - její pozemek, její tůje, její měsíční krajina. Vy si zasaďte svoje. Ty tůje mohly vadit nahoře i pod zemí atd., ale lepší je přerůstající vykácet např. ob jednu a za 5 let ten zbytek aby tam pořád něco bylo...

Od: paw®
Datum: 09.06.15 09:16

A ci to je plot? Jeji?

Tady pisou, ze je to treba ohlasit. Vice v zakone. V kazdem pripade jsou tujky dole, takze pokud si chcete delat mezisousedsky zle, bezte sousedku udat. Nebo to nechte byt.

Od: vilik
Datum: 09.06.15 09:17

Ptáte se proto, že ji chcete udat? Jestli byly její a vykácela je, tedy jen neprořezala, tak myslím, že je to stejně legální, jako těžba dřeva v lese.

Od: asd1
Datum: 09.06.15 09:30

Copak, máte potřebu udávat?

Viz Jethro...

Datum: 09.06.15 09:37
avatar
Verim, ze to nastve, najednou zniceny raz zahrady, thuje rostou dlouho nez udelaji peknou hradbu, ale hned to udavat... asi na vas chtela videt :) holt kupte rakos, 2x5m stoji okolo 3-400
Datum: 09.06.15 10:06

Sousedka si se svým majetkem může dělat co chce a kdy chce. Otázka vztahů, etiky k přírodě či okolí se toho netýká. Bohužel, musíte to, byť s trpkostí, strávit. Pěkný den s úsměvem!

*slunce*

Od: nemamjmeno
Datum: 09.06.15 10:16

Ano je to legální. Na svém pozemku může. Když strom likvidujete celý, není nutné dělat to v době vegetačního klidu. Ta doba platí jen pro prořezávání.

Máte rozumnou sousedku, co já bych za to dala, kdyby moji sousedé byli ochotní tu hustou, vysokou a neprodyšnou stěnu z Thují odstranit. V létě stíní a vysává vodu z mého pozemku a stejně prosychá, v zimě vítr hází všechno to suché jehličí do mé zahrady.

Datum: 09.06.15 11:43
avatar

Vegetacni klid je urizlemu stromu jiz jedno. Podle meho to legalni je, asi tam nema thuje o sirce kmenu vetsi, nez uvadi zakon

Od: buss®
Datum: 09.06.15 13:53

Tůje jsou její, bude vám milé, když se budou starat u vás o něco, co se jich nedotýká? Zasadˇte vlastní ze své strany. Pokud chcete mít přijatelné vztahy, nestarejte se.

Od: jmenujise
Datum: 09.06.15 15:36

Zasaďte svoje, ale nezapomeňte na § 1017 podle kterého smíte zasadit stromy nepřesahující 3 m nejblíže 1,5 m od hranice sousedova pozemku a ty které dorůstají více než 3 m nejblíže 3 m od hranice sousedova pozemku.

Thuje dorůstá 7 m některé i 10 metrů.

Nebyl by lepší hezký plot?

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.