Co se nesmí vyvážet z Řecka?

Od: Datum: 15.08.12 08:21 odpovědí: 5 změna: 15.08.12 12:21

Co se nesmí vyvážet z dovolené v řecku?
Měl jste někdo s něčím broblém?
Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 15.08.12 08:48

zákaz platí pro ohrožené živočichy, rostliny a neměly by se vyvážet z Řecka ve velkém mušle

jinak vše s rozumem pokud povezeš pár mušlí, kamínků nic se nestane

Od: drejdl*
Datum: 15.08.12 08:52

Jakékoliv antické starožitnosti bez povolení k vývozu. Někdy Řekové prudili s olivovým olejem v rozbitném obalu, t.j. v lahvi, ale nyní je již klid. Jinak u balkánských národů se lze dočkat kdykoliv čehokoliv, chce to klid.

Datum: 15.08.12 09:49

Nesmějí se vyvážet jakékolv antické památky, dále platí zákaz vývozu mramoru (pár kamínků přehlédnou), dále se nesmí vyvážet větší množství mušlí či lastur. Samozřejmostí je zákaz vývozu ohrožené fauny a flóry.

Od: polinek*
Datum: 15.08.12 10:59

,,byla jsem v Řecku 4x a nikdy nic ...celkem tam je to samé jako tady ,,já si vezla oblečení a jejich amforky a jiné drobnosti.

Datum: 15.08.12 12:21

Pokud je to v rozumném množství a nejsou to předměty historické ceny, pak se asi netřeba bát. Druhá otázka je, jak iniciativní je konkrétní směna celníků na určitém letišti.

Zažil jsem jednou, že se udělala probírka zavazadel a vybraly se všechny olivové oleje. Podezřívali jsme je, že je vrací znovu do prodejen. Ale stalo se to jenom jednou. A ještě jednou, při odletu z Lefkady se kontrola zaměřila na kameny a zabavovala, až se v prostoru celnice vytvořila pěkná kamenná hromada.

Ale jinak je to v pohodě, pokud je člověk soudný a opatrný, není problém.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.