Mladí, víte co to je Woodstock?

Od: Datum: 15.08.12 07:23 odpovědí: 11 změna: 21.09.12 22:35

Dnes 15.8. je výročí hudebního festivalu Woodstock v r. 1970. Kdo si vzpomíná a kdo neví, co to bylo? ;) http://www.stream.cz/slavnedn…-zacal-festival-ve-woodstocku *hej*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.12 09:55

Já ho sice nezažil (narodil jsem se pár let po něm), ale oč šlo vím...

Datum: 15.08.12 12:45

Kruci, abych si nepamatoval, tenkrát jsem byl sice školáček nedospělý, ale hrozně jsem to prožíval, i když se tenkrát o tom, co se děje v Americe, už moc nepsalo. Ale dlouho jsem měl jako relikvii potrhané číslo německého Brava s reportáží z toho festivalu. Nojo Květinové děti a protesty proti vietnamské válce... Krásná doba čelenek a barevného oblečení...

doplněno 15.08.12 12:55:

... ano pravda, na hudbu jsem zapomněl, ta je nádherná dodnes. O jaké muzice dneška se to po desetiletích bude moci také říci?

Datum: 15.08.12 12:48

Sice to na mě vyskočilo na první stránce seznamu a tak už vím ale jak je mi víc než 50 let tak přiznávám, že dodnes jsem jen velmi matně tušila co to je, nemyslím si, že jsem o něco přišla.

Od: nutt®
Datum: 15.08.12 12:49

Zdravím,

a děkuji. Nikdy jsem o Woodstocku neslyšel ale velice mne to zaujalo.
Hezký den NutT

Od: ron*
Datum: 15.08.12 12:52

Dobrý den.

O Woodstocku jsem slyšela jen z vyprávění, škoda. Zaujal mě Váš odkaz. Doba květinových dětí, krásná kvalitní hudba - nádhera.

Od: zabu
Datum: 16.08.12 19:38

Mám někde na DVD nebo na VHS záznam, který vysílala jedna z českých TV. Myslím, že je to jedna z těch zrušených. Ale asi by mi dalo dost práce ten záznam dohledat, Hi.

Datum: 16.08.12 19:41

A když jsme u toho vzpomínání, kdo z Vás si vzpomene na film ze stejné doby, Jahodová proklamace?

Datum: 17.08.12 08:06

Jahodová proklamace byl nádherný film a skvělé písně, Lennon a další. A byl i docela drsný, samozřejmě si na něj pamatuji. Nesouhlasil bych s tím, že Woodstock byl jenom sjezd nějakých hipíků, tam šlo o mnohem víc. Chuť ke změně, pocit sounáležitosti, nastávala jiná doba.

Od: jokec
Datum: 16.08.12 20:53

No dozvěděl jsem se o tom od seznamu , ale nějak mě nezaujal, prostě sjezd hipis.

Datum: 17.08.12 23:59

To nebyl jen nějaký sjezd hipíků. To byla jednak generační záležitost, a také výraz odporu proti válce ve Vietnamu.

Datum: 21.09.12 22:35

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.