Křtiny

Od: Datum: 11.08.12 22:31 odpovědí: 4 změna: 11.08.12 23:42

Dobrý den,
byla jsem kamarádkou pozvána na její křest (Nebyla křtěná jako miminko,a teď se to rozhodla změnit), ale vzhledem k tomu, že já sama moc do kostela nechodím (a tak nemám zkušenosti ani s "obvyklými" událostmi), nemohl byste mi někdo, prosím, alespoň zhruba popsat průběh křestu?
Děkuji mockráte :o)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.08.12 22:33

"průběh křestu" NE! - průběh KŘTU... ;)

Křest u dospělého jsem zatím neviděl - budete kmotrou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisek*
Datum: 11.08.12 23:24

Ah, děkuji za opravu :D, to jen dokazuje mou neznalost, a to dokonce z čestiny!.. Upřímně bych to nejradši přepsala, ale stalo se, tak se jen ještě jednou omlouvám :o)
Ne, ne, jsem jen přihlížející.

Od: mowla*
Datum: 11.08.12 23:42

V tom případě netřeba se jakkoli stresovat... Budete stát v davu a chovat se podle něj... Takže pro vás platí to, co pro normálního slušného člověka při návštěvě kostela - rozumný oděv a nerušit...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.12 23:00
avatar

Je to asi stejné jako u dítěte. Všichni se sejdou v kostele. U kněze bude kmotra s kmotrem a samozřejmě křtěná osoba. Kněz dá křtěné osobně takovou bílou památeční svíčku. Odzpívá pár písniček, řekne nějaké věci o Bohu atd. Pak se všichni společně pomodlíte a kněz pokropí křtěnou osobu svěcenou vodou. To je vše. Když to kněz všechno provede poctivě, tak je to docelá zajímavá podívaná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.