Sexuální orientace

Od: Datum: 20.04.15 23:41 odpovědí: 13 změna: 27.04.15 15:17

Ahoj, nevěděl jsem kam s tím... je mi 19 let a líbí se mi chlapci, sám jsem chlapec, není to tak, že by se mi nelíbily, ale líbí se mi i chlapci, potkal jsem jednoho, který to cítí stejně, jen... mám prostě strach s tím jít ven před rodinu, že mě nějak zavrhnout, kamarád už se svěřil.. ale.. já se prostě bojím, nevíte co s tím? Děkuju

doplněno 20.04.15 23:46:

* vsuvka za nelíbily, *dívky*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.15 07:13
avatar

Martine, ještě za rodinou nechoď. Až budeš vědět naprosto jistě, že tě holky nepřitahují. Prozatím ani rodině, ani přátelům nic neříkej naprosto jasně. Bude stačit jen občasná narážka.

doplněno 21.04.15 07:58:

Oli, kdysi bych řekla totéž co vy. Ale dnes už vím naprosto jistě, že na takováhle sdělení se musí ti nejbližší trošku připravit. Takhle, jako blesk z jasného nebe jen velice nepříjemně překvapí a ten, koho se to týká, má za zlé, že jeho sdělení hned s láskou a polibky nepřijali. Žádné šoky! Pěkně pomalu, po krůčkách! Chce to kapku diplomacie. Vím to naprosto jistě!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.15 07:37
avatar

Čím dřív to řekne, tím líp.

Žádná "zmatenost" nebo tak neexistuje. Člověk je takový, jaký se narodí, jen společnost mu vnucuje názor, že "možná to ještě není jistý".

Pokud si někoho našel a mají se navzájem rádi, normálně bych to doma řekla. Pokud jsou rodiče normální, tak to přijmou a bude to. Pokud jsou to ignorantští zpátečníci... nu... tady bych asi počkala - až to bude vážný vztah a vše ostatní bude mít tazatel vyřešeno.

doplněno 21.04.15 08:09:

Jj, samozřejmě říct to nějak opatrně. Dobrý je si rodiče nějak předpřipravit, zjistit jaký mají na tohle názor atd. I když já jsem takového názoru, že heterosexualita se taky neoznamuje, proč by se měla oznamovat homosexualita. Takže zjistit, jaký mají na tohle názor a pak normálně říct, že sis našel přítele (ne "jsem gay/bisexuál", jak kdyby to byla nějaká choroba...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin12
Datum: 21.04.15 13:35

Děkuji, cením si rady, kromě kamaráda jsem něměl nikoho, komu to říct

Od: martin12
Datum: 21.04.15 13:34

Děkuju, moc si cením tvé rady, dívky mě přitahují taky, stejně jako chlapci

Od: petr02
Datum: 22.04.15 18:57

Za určitých podmínek Tě můžou přitahovat holky i kluci, především co se sexu týče, ale bisexualita není orientace. Člověk je prostě buď hetero nebo homo (příroda si pro některé ještě vymyslela lahůdku ve formě gerontofilie či pedofilie) a většinou to každej o sobě ví už v dětství. Když jdeš po ulici, pozoruješ více kluky nebo holky? Vím, že je to klišé, ale orientaci poznáš podle toho, ke komu tě táhne především srdce, pohlavní orgán tě může občas táhnout kamkoliv, to je normální.

Rodiče znáš nejlépe Ty, takže musíš sám vědět, jak asi budou reagovat. Kdyby mi dítě řeklo, že je homosexuální, tak budu zcela v klidu a nechám ho žít dle jeho libosti, ani by mi nevadilo, kdyby si vodilo domů partnera stejného pohlaví. Ale každej je jinej. Dříve se homosexualita netolerovala, není to tak dávno, kdy se to trestalo smrtí, až tak primitivní jsme byli a i dnes je spousta primitivních mezi námi. Ale ať už máš rodiče jakékoliv, tak jim to prostě jen oznam, je to tvoje věc a ať se s tím poperou jak chtěj. Teoreticky jim to ani říkat nemusíš, co jim je do tvé orientace, je to hlavně tvoje věc. Já taky rodičům neoznamoval, že jsem heterosexuál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.15 20:23
avatar

Bisexualita existuje, akorát to mají bisexálové hodně těžké - asi jako dítě rodičů různých ras (viz třeba Okamura, kterýho v Japonsku moc nemuseli, protože "není Japonec" a u nás,... no, však víte). Někteří homosexuálové bisexuály neuznávají, stejně tak heterosexuálové. Bisexuálové existují. A nejen to. Existují asexuálové (nepřitahuje je ani jedno pohlaví), aromantici, pansexuálové a další a další. Jen kvůli tomu, že nikoho takového neznáte nebo k nim sám nepatříte, tak neznamená, že neexistují. Je to jen váš názor. Asi jako kdybych tvrdila, že neexistují černoši, protože jsem vyrostla někde na vsi, kde žádní nebyli.

S tou druhou částí ale souhlasím. Heterosexualita se neoznamuje, proč by se měla oznamovat homosexualita?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 24.04.15 11:02

Já jsem ale neřekl, že bisexualita neexistuje, naopak jsem řekl, že je docela běžná. Podle odborníků ale není bisexualita orientace, jen pouze určitý sexuální chtíč. Samozřejmě jak je zvykem, tak jsou dva tábory, jedni tvrdí, že to orientace je, druzí, že ne. Existuje spousta zcela heterosexuálních žen, které si zkusí lesbickej sex a líbí se jim to. Existují i heterosexuální muži, kteří to samé chtějí zkusit s muži. Muži to jen poměrně málo přiznávaj. Ti lidé vědí moc dobře, že jsou heterosexuálové a převážně se tak chovaj, dokážou si ale užít sex i se stejným pohlavím. Jestli to chceme nazývat orientací, to je na debatu, do které bych se ale moc pouštet nechtěl. Neshodnou se ani odborníci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 11:12
avatar

"bisexualita není orientace. Člověk je prostě buď hetero nebo homo" to ale pravda není. A bisexualita nemá co dělat se sexuálním chtíčem. Prostě se člověk může zamilovat do ženy i do muže bez rozdílu. Když jde jen o sex (tj. když to hetero chlap zkusí s jiným chlapem), tak to s bisexualitou nemá nic společného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin12
Datum: 24.04.15 12:55

Kamarád ma to jeden názor, že, aspoň si užijeme víc legrace, dívky se mi vždycky líbili, u chlapců, v době základky a střední školy jsem měl spíš strach, co na to ostatní, tak jsem to zavrhoval, ale teď vím, jak to cítím. Je to super člověk, jeden z mála co mi rozumí a popovídá si se mnou, mám nízké sebevědomí, takže jsem nijak nevynikám, je to člověk, který mě vyslechne a nesměje se mi. Mám v tom tedy i trochu myšmaš, nevím jak je to s tou bisexualitou, ale přitahují mě jak dívky, tak chlapci, dvakrát to bylo na vážný vztah, co se týče dívek, s kamarádem. je to teď poprvé, takže opravdu nevím, jak se mám na venek chovat. Jediný člověk, kterému jsem to řekl byl brácha, protože tomu můžu ríct všechno a vím že to nikde nevyzradí. Takže, hodně se mi ulevilo, když jsem to ze sebe dostal. Co se týče rodiny, tak dám na radu, až to opravdu bude na vážný vztah, rodiče jsou paličatí a cholerici. Moc vám děkuji za rady

Od: petr02
Datum: 24.04.15 13:55

No buď jsem to špatně napsal já a nebo stále nechápete, co jsem napsal. Já se opírám o názory odborníků (sexuologů, psychologů). Váš názor vám neberu. Ale i z vlastní zkušenosti rozlišuji mezi sexuálním chováním a orientací. A řadím se do toho tábora, který nepovažuje bisexualitu za orientaci. Přičemž pod pojmem sexuální orientace mám asi na mysli hlubší pojetí než vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 14:12
avatar

Samozřejmě hlubší cit. Láska. Když je někdo schopnej zamilovat se do ženy i do muže bez rozdílu, tak je to bisexuál. Je to úplně normální sexuální orientace. Bohužel ji stále spousta lidí neuznává. Zajímali by mě ti "odborníci", kteří tvrdí, že bisexualita je jenom to, že někdo chce spát s ženskýma i chlapama (tj. jde jen o sex. chování). Tady nejde přece o sex. Tady jde o to, že člověk chce s někým strávit zbytek svýho života, a může to být s mužem, ale i s ženou. Vždyť je to naprosto přirozený, vzhledem k tomu, kolik druhů lásky a přitažlivosti existuje, že musí existovat tací, kterým u lásky na pohlaví nezáleží. To, co vy považujete za bisexualitu (tj. sexuální chování) není bisexualita, ale heteroflexibilita/homoflexibilita (ale má to i jiné názvy a podstupně).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 24.04.15 17:16

Tohle je přesně to, čeho jsem se obával a nemá smysl dále pokračovat. Oba si stojíme za svým a na tyto dva tábory je rozdělena i odborná veřejnost. Ve vědách, které se zabývají těmito problematikami je tohle zcela normální jev.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 27.04.15 15:17

Podle mě to opravdu pozná až podle citů.. já sama se otáčím jen za ženskýma, ale miluju jen chlapy )

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.