1x



Sociální inteligence

Od: Datum: 03.04.15 18:08 odpovědí: 10 změna: 04.04.15 23:57

Jak si představujete člověka, který má vysokou sociální inteligenci? Podle mě je to osoba, která umí jednat s lidmi, umí řešit konflikty mezi lidmi, ví, co je kdy vhodné říct a co naopak není. Taky si myslím, že takový člověk by neměl nikoho šikanovat, nikoho urážet. Jaké další vlastnosti by měl vykazovat? Pokud se v některých z výše jmenovaných mýlím, tak mě opravte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fio
Datum: 03.04.15 18:13

Šikanovat a urážet by neměl kterýkoliv normální člověk.

Jinak se takový člověk umí vcítit do pocitů druhých, pomáhá jim a v zásadě máte pravdu, neubližuje druhým.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: less
Datum: 03.04.15 18:23

Díky. Impuls k tomu dotazu mi dala pochybnost o soc.inteligenci mého spolužáka. On si dělal profesní testy a vyšla mi vysoká soc.inteligence. Já jsem byl teda dost překvapen, je to kluk, se kterým se už nejedna holka rozešla, k okolí je kritický, moc neumí povzbudit, navíc jistými lidmi ve třídě pohrdá, přitom mu nic neudělali, jen jsou prostě jiní. Ve třídě ani moc oblíbený není, má dost nepřátel. Tak z toho pramení mé pochybnosti, nechápu ten výsledek.

Datum: 03.04.15 18:17
avatar

Měl by umět zaujmout, strhnout pro svou myšlenku, měl by být oblíbený a uznávaný, měl by mít soucit. ;) Ačkoliv z toho málo platí, když se umí bezohledný, sobecký, manipulativní karierista tvářit a jednat navenek tak, že nikdo ani nepředpokládá, že by to mohl být pacholek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 03.04.15 19:07

Souhlasím s Vámi.

doplněno 03.04.15 19:24:

Když to vidí v rodině, tak to dělá taky. Někteří lidé jsou s*ině. Sikanují ti, co to viděli doma nebo byli taky šikanovaní a neléčili se s tím. A můžou mít několik vysokých škol, na ostatní zapůsobit vytříbeným chováním a šarmem a být oblíbení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme*
Datum: 03.04.15 18:28

To, že ví jak odpovědět na otázku v testu, který se zaměřuje na sociální inteligenci, ještě neznamená, že ji také uplatňuje v praxi. ;)

Většina lidí dobře ví, co je správné a co není, ale aby se tím také řídili... to už není tak černobílé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.15 18:31
avatar

Podle mě může člověk se sociální inteligencí někoho šikanovat...takovej člověk ví, jak si zvýšit svůj kredit u většiny a šikana vyčleněného jedince může být prostředek. Neříkám, že je to dobře, ale že člověk se sociální inteligencí nemusí být automaticky člověk charakterní. Myslím si, že takový člověk umí s lidmi dobře manipulovat, třeba uklidnit vyostřenou atmosféru nebo se z něho může stát vůdce. Ví, kdy mlčet a jak si lidi naklonit na svojí stranu...Znám jednoho takového, co si s lidmi vyloženě hraje, ale oni to nikdy nezpozorují. Je to nejoblíbenější člověk v kolektivu, i když si ve většině času dělá z ostatních srandu...ale zkrátka se dokáže vcítit do každého z nich a ví, co kdy může říct a jak to oni pochopí. Určitě je to hodně výhodná vlastnost.

doplněno 03.04.15 18:36:

Ještě k tomu klukovi...může mít podle mě vysokou sociální inteligenci, ale nemusí ji chtít využívat...nemá motivaci k tomu si lidi naklonit na svoji stranu. Ale jestli ji teda má, musí chápat, jak si v kolektivu stojí a nemít iluze o tom, že ho ostatní mají rádi nebo ho obdivují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.15 19:07

Koukam, ze si vetsina lidi plete socialni inteligenci s moralkou. Ze jste socialne inteligentni, umite rozpoznat pocity dalsich osob a vite, jak resit konflikty a take manipulovat s lidmi, jeste neznamena, ze nejste hajzl a nedelate vse ve svuj prospech. Byt inteligentni neznamena byt hodny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 22:32
avatar

Podle me soc.inteligence je vciteni se do druhych lidi, rozpoznat jejich nalady a vlastne to co popisujete vy...Kazdopadne to neznamena, ze takovy clovek je dobry, nebo spatny, ale pouze to znamena, ze ma tento vzacny dar, ktery muze obratit v dobro, nebo i zlo.. Vasemu kamaradovi treba opravdu vyslo, ze ma vysokou soc.inteligenci, ale v dobro ku spolecnosti a ani sobe to neobraci, nema potrebu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 23:29

popisujete empatii, coz muze byt povazovano za soucast socialni inteligence, ale nedaval bych mezi ne rovnitko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 23:57
avatar

Mate pravdu, to je spis empatie, souhlasim

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.