Dvě pracovní smlouvy

Od: Datum: 09.08.12 14:29 odpovědí: 3 změna: 09.08.12 18:32

V minulém zaměstnání jsem měla dobrý plat, půjčila jsem si nějaké peníze na vybavení bytu. Bohužel se hodně propouštělo, mám práci novou, ale o dost méně peněz. Mám teď možnost přivýdělku - jen na víkendy, jde o poloviční úvazek za celkem pěkné peníze. Je mi jasné, že to bude zabíračka, ale standardní zaměstnání mám celkem flexibilní - výběr směn 6-12h takže nemusím do práce denně a volno si udělám. Mám spočítáno, že to musím vydržet rok, když se hodně uskrovním zbavím se dluhů a budu mít volněji. Jsem mladá, zdravá, šl bych do toho Zajímá mě ale, jestli můžu mít 2 smlouvy? Jde o nekolidující obory. Druhý zaměstnavatel nechce DPČ, ale zkrácený úvazek, nechtějí podvádět s počtem vykázaných hodin. Brání tomu něco?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.12 14:35
 
avatar

Můžete mít pracovních poměrů, kolik zvládnete. Nesmí to však být na úkor řádného a včasného plnění pracovních úkolů u všech zaměstnavatelů.

Od: ron*
Datum: 09.08.12 16:05
 

Ano, můžete mít dvě smlouvy. Jen si dejte pozor, aby jste obě zaměstnání zvládala a neměla absence. Také připomínám, že daňové prohlášení (růžový papír) můžete mít podepsané jen u jednoho zaměstnavatele. Základní slevu na dani + případné odpočty na děti budete mít tedy jen v jednom zaměstnání. Vyberte si to svyšším výdělkem. Vzhledem k tomu, že budete mít dva příjmy současně, zaměstnavatel Vám nebude moci provést roční zúčtování daně. Oba zaměstnavatelé Vám vystaví Potvrzení o zdanitelných přjmech a daňové přiznání si podáte sama na finančním úřadě do 31.3. následujícího roku. V případě pracovní neschopnosti budete mít nárok na pobírání nemocenských dávek u obou zaměstnavatelů. Samozřejmě nemůžete v jednom zaměstnání pobírat nemocenské dávky a do druhého chodit a pracovat. V zaměstnání s menším výdělkem oznamte, že odvádíte zdravotní pojištění nejméně z minimální mzdy (nechte si vystavit potvrzení od prvního zaměstnavatele-svyšším příjmem). V druhém zaměstnání s nižším příjmem tedy budete platit pojistné za zaměstnance jen ze skutečně dosažených příjmů.

Datum: 09.08.12 18:32
 
avatar

Působí-li nový zaměstnavatel ve stejném oboru jako Váš hlavní zaměstnavatel, vyžádejte si před uzavřením další pracovní smlouvy písemný souhlas hlavního zaměstnavatele (ZP, § 304, odst. 1).

Já naopak doporučuji podepsat prohlášení k dani u toho zaměstnavatele, u kterého bude nižší mzda. Kdyby některý měsíc mzda klesla pod 5.000 Kč, srazil by zaměstnavatel srážkovou daň, kterou už by Vám nikdo nikdy nevrátil. Pokud bude prohlášení podepsáno u zaměstnavatele s nižší mzdou, bude i on muset srážet daň zálohovou - i v případě, že by mzda byla např. v době nemoci nižší.

Ještě mne napadá (o tom se také moc neví). Budete-li mít dvě zaměstnání a onemocníte-li, nechte si vystavit dvě neschopenky. Nárok na nemocenskou budete mít z obou zaměstnání, totéž platí i pro PPM.

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.