Zaměst. pořádá semináře o válce na Ukrajině

Od: Datum: 03.04.15 13:32 odpovědí: 12 změna: 04.04.15 11:12

Co si myslíte o tom, že americká firma/zaměstnavatel pořádá přednášky o válce na Ukrajině očima rodilé Ukrajinky (účast tedy dobrovolná)? Není to trochu za hranou cpát zaměstnancům politiku? Mě to přijde nepatřičné.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.15 13:39

No a? Ať si zaměstnavatel pořádá co chce pokud mě k tomu nebude nutit mimo moji pracovní dobu a zadarmo. Pokud by to bylo v pracovní době a za normální mzdu proč ne. Odpočinul bych si, případně trochu i prospal a poslouchat mne nikdo nenutí aneb jedním uchem tam a druhým ven jako většina věcí co mi někdo říká.

Datum: 03.04.15 14:10

to máte ale zvláštní přístup ... ale jistě na něj máte právo

Datum: 03.04.15 14:05

Jsou zaměstnavatelé, kteří pro své zaměstnance organizují např. sportovní aktivity (tenis, fotbal...), kterých se zúčastní, kdo chce a kdo má zájem. Analogicky nevidím nic špatného na tom, když kromě akce sportovní zorganizuje i akci kulturní nebo osvětovou.

(To, že se jedná o zaměstnavatele amerického, má na něco vliv? Kdyby to byl zaměstnavatel český, maďarský nebo ruský, by na věci něco změnilo? Jen se ptám.)

Datum: 03.04.15 14:12

a vy nevnímáte ten rozdíl pokud jde o sportovní akci a nebo politickou jednostranou přednášku? a k tomu americkému zaměstnavateli ... ten, kdo se trochu zajímá a sleduje dění, tak ví, že amerika podporuje ukrajinu

Datum: 03.04.15 14:29

Ne, nevnímám. Sám píšeš, že akce je dobrovolná, tak o co jde? Nebo máš strach se nezúčastnit?

A právě proto, že sleduju dění, a vidím tu masívní jednostrannou ruskou propagandu, tak mě reakce vůbec neudivují. A názor rodilé ukrajinky - očitého účastníka událostí bych považoval přinejmenším za relevantní a zajímavý.

Datum: 03.04.15 16:49

no vidíte co vidíte :) já zase vidím naopak masivní protiruskou propagandu ;)

Od: buss®
Datum: 03.04.15 14:23

Jeho problém, když je to dobrovolné, tak o co jde? Jiná věc, kdyby vám to cpal v pracovní době, ale dá se to prospat.
Co je to za hranou, je to trestné? A v tom je i ta svoboda, víme? Uspořádejte besedu s ... pro vyváženost o Rusku.

Od: uk
Datum: 03.04.15 14:27

Jestli to není vtip))a jestli teda není, tak nevěřím tomu, že si neudělá malou evidenci docházky na takový seminář))

Škoda, kdyby nebyl problém s UK, mohl být seminář o něčem jiném...zajimavějším, jestli by vůbec nějaký pak pořádal.

Asi má zaměstnavatel proto svoje důvody uvést tento UK seminář, do toho nikdo nevidí.

Nemyslím si o tom nic, protože nevím co k tak konkrétnímu tématu zaměstnavatele vedlo.

Jestli pracujete v ČT a platí Vás USA, tak je to jasný))-neééé to byl fór.))

Datum: 03.04.15 14:32

První zběžné přelétnutí očima mě trošku zmátlo - zkratka UK se používá pro úplně jiný stát :)

Od: uk
Datum: 03.04.15 14:33

Velká Británie

doplněno 03.04.15 14:36:

Se mi nechtělo rozepisovat Ukrajina, takže UK, páč každý ví o čem zde mluvíme, ale jinak dík za reakci.

Od: gejza*
Datum: 03.04.15 15:05

Já bych takové přednášky brala :)

Datum: 04.04.15 11:12

Pokud se jedná o čistě dobrovolnou akci, tak s tím problém nemám. To znamená - kdo chce, zajde tam, kdo nechce, nepůjde tam. Tohle je takové "viditelnější", protože se jedná o "populární" téma. Zaměstnavatelé ale i jinak dávají najevo své politické smýšlení. Ať už organizacemi, které podporují, nebo při přímé komunikaci se zaměstnanci... Ono se to jen velmi obtížně dá odlišit.

Ono konec konců - pokud se mi smýšlení zaměstnavatele nelíbí, mohu se svobodně rozhodnout u něj nepracovat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.