Česká pošta vs svátek

Od: Datum: 07.05.15 12:27 odpovědí: 20 změna: 09.05.15 13:49

Zdravím včera jsem si objednal balík, očekávám že přijde do dvou dnů, ale v pátek je svátek doručí mi pošta ten balík? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.15 12:37
avatar

Pošta? Rozhodně ne - proto jí nikdo nemá rád, i když zázraky se dějí a ten čeká každý

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 13:35
avatar

Nikdo? Zvláštní, s ČP nemám roky žádné problémy. O státním svátku nepracuje spousta institucí, ale když nemaká pošta, tak jí to osladíme, ach jo.

Jinak k dotazu - ne, o státním svátku pošta nepremáva, takže nejspíš v pondělí. :)

doplněno 07.05.15 14:08:

Frame, asi u nás máme štěstí, ale spokojených lidí znám dost. A to přijímám i posílám docela často.

Jen je zvláštní, že spousta obchodů, institucí a firem má zavřeno, ale pošta má zavřeno? Teda, co si to dovoluje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 14:02

Ano - nikdo (tedy nejspíš téměř nikdo)

Jestli máte s ČP dobré zkušenosti, tak budete nejspíš výjímka potvrzující pravidlo.

doplněno 07.05.15 14:36:

Martinaa, myslím si, že je to právě těmi špatnými zkušenostmi nás ostatních. Jak je možné, že si pošta dovolí zavřít o svátku, když svou práci v pracovní dny nestíhá a má ve všem bordel. To bude nejspíš ta základní filozofická myšlenka.

Mám několik provozoven na kterých fungujeme v režimu 24/7 každý den v roce. Občas mě rozesměje, když se někdo z dodavatelů ptá, jestli tam náhodou nebudeme o svátku. Jsem zvědav jestli naše vláda zavede zákon, který bude zakazovat práci o víkendech a svátcích. Což je podle mě nedemokratické - když chci mít otevřeno nostop a pracovníci za to dostanou odpovídající mzdu, tak proč to zakazovat. Ekonomiku to rozhodně nerozhýbe.

Mimochodem s úřadama je to podobné. Většina úřadů má na všechno plno času. V pondělí a v neděli kňourají, že tam musí být až do 17:00 a v pátek odpoledne uvidíte úředníka při troše štěstí max. na odchodu. Jednou jsem šel přihlásit auto v pátek v 10:45 a paní mi povídá, že musím příjít až v pondělí, že už šli všichni domu a ona už jde taky. :( A odtud asi vznikají ty názory, kterými to chceme např. ČP osolit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 14:47
avatar

Zkusím jinou filozofickou myšlenku: K čemu svátky a víkendy, když má mít kdokoliv a cokoliv otevřeno, většina lidí tudíž bude pracovat...?

Svátky a víkendy jsou od toho, aby se lidi zastavili a užili si den jinak, než běžný den. V zásadě souhlasím, že není dobré zakazovat otevření něčí provozovny, ale podívejme se na to jinak: Až bude všechno fungovat stejně jako v běžné dny, nebude víkend. A to chceme? Nerozlišovat shon všedního dne a dny odpočinku?

Ale na to je lidstvo ještě moc hrrrr a všichni musíme mít všechno hned a všichni se musí činit, aby zákazník mohl kdykoliv/dostal cokoliv kdekoliv/...

Boumik, omlouvám se za plevelení. Snad balíček dojde v pořádku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 15:06

Samozřejmě, že ten kdo pracuje o víkendu, měl by mít nárok na volno během všedních dnů. Stejně tak ten kdo pracuje v noci, má většinou volno přes den.

A jak trávíte dny odpočinku? Ležíte doma u televize nebo něco podniknete?

Budu si chtít vyrazit s rodinou na výlet, bohužel tam nedojedu, protože si nenatankuji benzín, na prohlídku zámku se nepodíváme, protože průvodci o víkendu nedělají, hlad musíme zahnat rohlíkama z domu, protože oběd v restauraci prostě neexistuje. Nádherný odpočinkový den.

Je mi jasné, že na to každý bude mít svůj názor, což je dobře. Jen si myslím, že by to politici neměli ovlivňovat a nechat to volně na vlastním trhu (na každé firmě, aby si rozhodla co se jí vyplatí).

Nerozlišovat shon od odpočinkových dnů? Ano to chci, každý si udělá odpočinek kdy chce nebo mu to výjde. Ono tak vlastně už i trochu funguje (pokud tedy nepracujete na poště nebo na úřadě)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 15:45
avatar

Že nestíhá, není to i tím, že přes ni jde stále nejvíc zásilek? A i tak má rychlé doručovací časy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 16:21
avatar

Pravda, zřejmě máme každý jiné zkušenosti. Máma je třeba v úřední den v práci dvanáct hodin, v neúřední 8. I když to nikdo nevidí :). Pak ale chápu, když navštívíte úřad, kde si úřednice válí šunky, to je ránu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.15 07:47

Ono je úplně špek, jak moc času někdo tráví v práci. Důležité je, zda tam aspoň chvíli efektivně něco dělá.

Kdysi jsme měli kanceláře u Krajského úřadu, šéf odboru si každý den v 8 ráno pošvitořil s děvčaty, pak si pustil porno a po dvouhodinovém obědě se dohadoval s kolegy, co budou dělat do půl třetí, než odejdou domů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 15:43
avatar

Ha ha, PPL. DPD, Intime, GLS, Geis aj. ti snad o svátcích rozváží? Za poslední rok jsem přes ČP poslal na 400 balíčků a nemusel jsem ani jednou reklamovat. Většina zásilek dorazila do druhého dne, takže já za sebe říkám, že mám ČP rád.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 16:00

Ha ha. Jenže PPL, DPD, Intime, Geis aj. jsou schopni seriózně, včas, ochotně, bez poškození a ztráty doručit alespoň ve všední den. Pokud by jste měl zkušenot takovou jako já. Tj. cca 60% úspěšnost ve ztrátě doporučených zásilek, asi by jste mluvil jinak.

Tento článek není ničím unikátní

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 16:12
avatar

Já u nich tu 100% úspěšnost mám, takže nemám důvod o nich mluvit jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 09.05.15 07:27
Ten článek je obrázkem celé republiky.
Celý problém je v tom, že pošta je pomalu a jistě uměle vedena ke krachu, aby mohla být následně rozprodána soukromým subjektům.
Takže nebrečte, bude to čím dál horší.
Pro tazatele-balík přijde v pondělí, max. ve středu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 12:40
avatar

v pátek nepřijde, přijde v pondělí resp pokud byl dnes odeslaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 13:17
avatar

Posta a robit ve svatek? Nee , jen nekteri jini dopravci a to jen kdyz si priplatite za expresni sluzbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 07.05.15 13:29
avatar

Někteří zaměstnanci České Pošty sice pracují i ve státní svátek ale poštovní doručovatelé/ky ne a pobočky (snad jen kromě té hlavní v Praze v Jindřišské) jsou taky zavřený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 13:52

Tak na to můžete rovnou zapomenout. NEDORUČÍ

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 07.05.15 15:01
avatar

Když už se tak haní ČP. tak žádná jiná doručovací firma nedodává standartně balíky o svátcích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 07.05.15 15:45

Problém je v tom, že česká pošta má problém doručit jakoukoliv poštu i ve všední den. A chtít po ní, aby probůh zazvonila na zvonek, to je nejhorší co člověk může udělat. Pošťák spěchá vždy a důsledně. Hodí připravené oznámení do schránky a maže dál. Že by balíkář zavolal telefonem, jak je to naprosto běžné u ostatních přepravních společností, to ani náhodou. Dovolávat se reklamace, že rozbili i kus železa je zbytečné, stejně jako se bavit o jejich cenách. Já bych to zrušil. Jsou k ničemu. A když řidiči uděláte průser, a dokážete mu, že pochybil, tak je následně schopen volat Vaší manželce a vynadat jí. Taková je ČP. A kdyby se to někomu nezdálo, a považoval to za pomluvu, tak se plete. Jsou to jen moje osobní zkušenosti s ČP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 20:21
avatar

Já jsem teda s poštou u nás spokojená. Chodí mi sms i mail, že mi jde balík. Pokud nejsem doma, uloží to na poště. PPL u nás doručují většinou do 15 hodin, to jsem v práci a musím pracně někoho nahánět, kdo mi to vyzvedne nebo si vzít dovolenou. Takže za mě - česká pošta. A minulý týden mi taky doručovali od čtvrtka balík a přišel v pondělí. S tím jsem ale počítala, protože proč by měli dělat ve svátek. Já to chápu a nejsem zaměstnanec pošty:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.15 13:49
avatar

Ve svátek by neměl pracovat nikdo, pokud to není nutné. Já bych zavřela obchody a ne aby i na vesnici kde je 200 popisných čísel, byl obchod otevřený i ve svátky a neděle i když pouze do 12h. Od ČP příjde vždy SMS a na jejich stránkách si nastavím kdy chci zásilku doručit, toto si určím i u každé jiné dopravní společnosti. Dopravní společnost využívám častěji, zaměstnanci jsou ochotnější než balíkář ČP. Hezký víkend.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.