Amnestie pro tykadlového řidiče?

Od: Datum: 02.01.13 14:34 odpovědí: 23 změna: 03.01.13 12:04

Zdravím a přeji pěkný den, je možné, aby byl na amnestii propuštěn také řidič Smetana?

Děkuji za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.13 14:36

Dnes bylo v TV, že jeho se amnestie NETÝKÁ, stejně jako MUDr. Ratha atd.

Datum: 02.01.13 14:38

Děkuji, a bylo také vysvěteno proč? Do vězení přece nastoupil...

doplněno 02.01.13 14:46:

Díky, Flipe... zadavala jsem do googlu ale tohle nenašel.

doplněno 02.01.13 14:49:

Tak jsem si to pročetla a přijde mi to jako pěkný bordel a fraška... tykadla neodpustí, ale slizké Rolincové, která zabila člověka, se to promine?

Hnus...

Od: k2
Datum: 02.01.13 21:43

Od nekoho, kdo tu cca pred tydnem daval fotku solidne sesrotovany thalie a vehementne tam branil vlastni chybu, bych cekal vice pochopeni v pripadu DR...

Datum: 02.01.13 14:47

Přeji vám Martino pěkný nový rok.

Já tomu Smetanovi moc nerozumím, co vlastně chce. Mohl dostat amnestii, nechtěl ji. Měl nastoupit trest, nenastoupil ho. No a tak ho dostal s přirážkou. Tak už to chodí.

Jestli jsem dobře porozuměl tomu systému, pak amnestii dostanou ti, co byli k 1. lednu pravomocně odsouzení. Jestli byl Smetana odsouzený a rozsudek je pravomocný, pak by ji měl dostat taky. Jestli se odvolal nebo zase vzdoruje, pak dobře mu tak. Dostane trest i tu přirážku, jako daň za vlastní blbost.

Od: tomasgulas
Datum: 02.01.13 16:38

Já teda nevím, nevyznám se v právu a Smetana mě nezajímá, ale není třeba problém s tím, že amnestovaný člověk vlastně přijetím amnestie přiznává vinu? A on přeci tvrdí, že je nevinný.

Datum: 02.01.13 18:18

Popravdě, kdybych jen pomalovala nějaký plakát a "shodou okolností" mě soudila mnaželka pomalovaného, bral abych to také jako trapnou frašku a trest si nechtěla přiznat. Vždyť je to směšné*zed*

Datum: 02.01.13 18:31

Smetana byl soudkyní několikrát upozorněn na vztah soudkyně a Ivana Langera. Obviněný výslovně uvedl, že soudkyni za podjatou nepovažuje a podjatost nebude namítat. Kdyby Smetana namítl podjatost, kauza by byla přidělena jinému soudci.

Datum: 02.01.13 15:12

Už mě štve jak ho všichni brání - že za tykadla šel sedět. Ale to není pravda! Dostal trest odpracovat veřejné práce, odmítl, dostal finanční trest, odmítl - tak dostal basu. To je snad OK ne?

Datum: 02.01.13 15:16

Nebráním ho, jen mi přijde nefér, že někdo udělal podvod za miliardy nebo zabil člověka, a dostane milost...

doplněno 02.01.13 15:46:

Jo, to je také pravda:)

Od: bmbx®
Datum: 02.01.13 15:46

Mě příjde nefér, že byl trestán za vyjádření svého názoru, navíc názoru který sdílí většina národa :D

Datum: 02.01.13 16:53

Mě nepřijde fér že u soudu seděla na "trůnu" žalobce žena... protě národ...

Od: lujs®
Datum: 02.01.13 16:50

Dostal trest za to že poškodil majetek, někteří (podle mě blbci) to dokonce přirovnávali k posprejovaní baráku. Dyť ty předvolební plakáty platíme my všichni.

doplněno 02.01.13 16:55:

No a o podjaté ÓDéeSácké soudkyni ani nemluvě.

Datum: 02.01.13 17:34

Navíc já nechci nějaký předvolební plakáty, je to zbytečné plýtvání penězi...

Od: zabu
Datum: 02.01.13 21:46

Pro mě je to jednoznačně první politický vězeň tohohle režimu.

A vy všichni kteří trestu tleskáte, se chováte úplně stejně jako ti, co tleskali trestu pro Miladu Horákovou. Ve slepém nadšení pro režim, zapomínáte na jedince-člověka. Bóže lidi jsou nepoučitelní. Kdyby jsme za sebou neměli 50. léta se všemi neprávem odsouzenými. Jak neuvěřitelně se situace opakuje.

Datum: 03.01.13 08:06

Je sice fakt, že pan Smetana poškodil plochy, které byly postaveny za naše peníze /tedy peníze poplatníků/. Ale to by museli v krimu sedět všichni ti autoři různých více či méně zdařilých graffitti. Přijedete do Prahy vlakem od Kolína a jedete na Hlavní jenom okolo blbě počmáraných zdí. A jak vypadají vagóny vlaků - jako pojízdný cirkus. Ta tykadélka jsou proti tomu jen totéž, co kapička kávy na svátečním ubrusu.:)

Raději bych se setkala na svobodě s panem Smetanou, od kterého by mi hrozilo jen, že mi přimaluje tykadla. No a co! Je to pořád lepší, než pustit různé ty všechny zloděje a zlodějíčky, násilníky a násilníčky, výtržníky a výtržníčky, podvodníky a podvodníčky, lumpy a lumpíky. I když se v kriminálech trochu vyvětrá, do měsíce tam bude řada lidí zpátky. Čím totiž hrnec jednou navře, tím pak i smrdí!

A když jsem v TV viděla, jak se tam v krimu 80% všech odsouzených stihlo prima opálit, věřte tomu, že tam brzy budou zas! Takže se to panu prezidentovi moc nepovedlo. Ono se mu toho vůbec moc nepovedlo a tím závěrem už to nespasí vůbec.

Něco jiného je to u pana Trpišovského, paní Rolincové, agresdívního Dudy. Tam hrají hlavní roli peníze a nic než peníze a tak je jasné, že to všechno muselo dopadnout tak, jak dopadlo. Žijeme holt v divné době...Já třeba zmlátit důchoce /na což bych neměla žaludek ani fyzičku/, do smrti z krimu nevylezu. Ale jsme si rovní a někteří /ti majetnější/ jsou holt rovnější. S tím nic nenaděláme. A tak, pokud budu chtít někoho zmlátit a dát mu najevo svou nadřazenost, musela bych ještě pěkně dlouho střádat do prasátka! *smich*Jaga.

A proto ZLATEJ SMETANA! Nikomu neublížil, nic neukradl, nikoho nenapadl! Připadá mi to stejná nepravost, jako když za totáče zavírali lidi, kteří nesouhlasili s tehdejším režimem. A to nám tloukli do hlavy, že bude svoboda slova a svoboda projevu. Tůdle!

Datum: 03.01.13 08:52

hmm je rozdil cmarat po zdech, nebo po plakatech. A verte ze sprejeru sedi v tomto state dost.

Datum: 03.01.13 08:41

Smetana se dopustil toho, že poškodil cizí majetek, škoda činila 17000 Kč. Za to byl souzen. I když věděl (a byl na to upozorněn) o vztahu soudkyně a Ivana Langra, odmítl vznést námitku podjatosti, prohlásil, že soudkyni nepovažuje za podjatou. Za svůj čin byl odsouzen k mírnému trestu. Mohl se odvolat, neučinil tak. Trestu se však odmítl podrobit. Následkem toho mu byl trest obecně prospěšných prací v souladu s trestním zákoníkem automaticky přeměněn na 100 dní odnětí svobody ( na to žádný soudce vliv neměl). Smetana je tedy trestán odnětím svobody nikoli za poškození majetku, ani za svoje názory, ale za maření výkonu úředního rozhodnutí. V některých státech je pohrdání soud trestáno mnohem přísněji. Smetana svou tvrdohlavostí případ zbytečně vyhrotil. Nesouhlasím s tím, že jeho proces lze považovat za politický. Jsem přesvědčen, že kdyby někdo poškodil bilboardy OD Tesco, tak by bylo postupováno stejně. A srovnávat jeho případ se zmanipulovaným procesem Milady Horákové je naprosto směšné.

Datum: 03.01.13 09:46

Bruno, souhlasím s Vámi ve všem, co jste napsal. Pan Smetana "zlobil" a jednalo se skutečně o maření.

Přesto pořád tvrdím, že bych se ve večerním šeru raději minula někde na pěšině za vsí s panem Smetanou, než s nějakým jiným lumpem, kterého pan prezident milostivě ráčil vypustit. *zed* Jaga.

Jenže on si člověk většinou nevybírá, s kým se na pěšině za vsí potká! To určuje osud. Jo,jo.*bzum*

Datum: 03.01.13 09:55
Bruno:
Škoda 17000 je diskutabilní, to že je plakát počmárany ještě neznamená, že přestal plnit svojí funkci a byl zničeny, v tomto případě spíš naopak
Jsem zvědavý na Parkanovou, Bema a ostatní dovedy co zpusobili opravdovou skodu a řádově 10 000-100 000x větší...
Od: zabu
Datum: 03.01.13 11:32

p. Smetana škodu zaplatil. Odmítl pouze nastoupit trest 100dní Veřejně Prospěšných Prací. A to s argumentací že jeho trest je neadekvátní jeho jednání. A já se mu nedivím.

Ale uvědomte si jedno. Základní není výše trestu. Základní by mělo být, nakolik SMÍ nebo NESMÍ člověk projevit veřejně svůj názor. Smetana stejně jako Horáková kdysi, nahlas řekli že nesouhlasí se současným režimem, s politiky. A veřejně a naplno to říkali resp. říkají. Ani jednomu z nich to nebylo dovoleno. Oba dva narazili velice tvrdě a neúměrně. Každý z nich dopadl jinak, úměrně době ve které žili. Ale je jedno nakolik bylo co zmanipulováno. Neustále je tu ta základní nespravedlnost, a to nemožnost říci naplno svůj názor. A ta paralela s těmi tleskači potrestání, je víc než podivná. Nepoučili jsme se z historie, nepoučili.

Od: k2
Datum: 03.01.13 11:46

Kdyby kazdy pravomocne odsouzeny odmitl podstoupit trest s tim, ze je neadekvatni, to by to tu vypadalo...

A s tim verejnym projevenim sveho nazoru to neni tak jednoduche. Zrovna v jeho pripade je hranice mezi projevenym nesouhlasem s rezimem (politiky) dost na hranici vandalismu. Pokud by svuj nazor zvecnil sprejem treba na fasadu Narodniho divadla, jiste by tolik priznivcu nemel.

Datum: 03.01.13 12:04

Ale Smetana nebyl potrestán proto, že vyjádřil svůj názor, ale za to jak jej vyjádřil. Poničil cizí majetek. Kdyby svůj názor vyjádřil na svém blogu, v diskuzích nebo někde pochodoval se svým transparentem, nic by se mu nestalo. Podívejte se, kolik lidí a jak se vyjadřují k ústavním činitelům včetně prezidenta, jaké vulgarismy používají. A nikdo je nestíhá. Tak z toho nedělejte, prosím, politickou záležitost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.