Myšlenkové pochody řidiče sebevraha

Od: Datum: 06.05.15 23:42 odpovědí: 13 změna: 07.05.15 11:35

Ráno jsem se pokoušel najet z vedlejší silnice doleva na hlavní, za plného provozu. Tak to pár sekund trvalo. V okamžiku kdy se hlavní uvolnila mi výhled doprava přikrylo auto přijíždějící ze stejného směru jako já, ale odbočující doprava. Což mě stálo další chvíli času (nejedu, kam nevidím). Toho využil řidič auta za mnou, podjel mě zprava (on doprava zřejmě viděl) a strhnul řízení doleva, tedy rovnou přede mě. Ovšem v tu chvíli já už byl v pohybu. Takže pěkně můj čumák a jeho bok... No skončilo to bez kontaktu. Ovšem pán měl zjevně nějaký problém a za volantem se ještě rozčiloval. Jasně je to každodenní situace kdo s koho a když to skončí jen troubením a pohoršenou gestikulací, tak se v podstatě nic nestalo..

Pochybuji, že mi to osvětlí nějaký kamikaze, tak se ptám vás ostatních: Může mi někdo vysvětlit myšlenkové pochody takového řidiče - génia? Mně to hlava prostě nebere.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 06.05.15 23:45
"Proc ten blbec nejede, na co ceka? Vpravo se vlezu,nic nejede, nez se ten blb rozjede..."
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 00:05

Proti tomu nic nemám, doprava se vešel a kdyby jel rovně, tak v poho. Ale dál už to evidentně nedomyslel. S tím rovněž dokážu žít, nikdo nejsme neomylný. Zaráží mě ten závěr. Když udělám chybu, tak se kaju (v horším případě dělám mrtvého brouka). Ale jeho gestikulace fakt nenasvědčovala tomu, že by si byl vědom nějaké své chyby (co děláš ty...?)

Od: mp*
Datum: 07.05.15 00:35

Snažím se jezdit vždy přiměřeně. Rychlost volím přiměřenou situaci a případné pokutě. Je fakt, že kdybych jezdil jen podle předpisů, tak jsem asi tak pět let zaostalý. A motor by se mě zadřel. Zatím žádný mrtvý (když nepočítám pár žab, ještěrek a šneků. Přiznám jednu srnku, ale ta to jen štrejchla, a asi přežila. prostě rychlá reakce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 07.05.15 00:49

No, jestli se on rozhodl, že před ním stojí váhavý střelec a On měl ráno silné kafe, tak se řešil. Jinak mamlas... Jasně, že viděl, stál za tebou a měl větší přehled, navíc nebyl nikým krytý, ale v podstatě magor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vixen
Datum: 07.05.15 01:29

Dnes jsou silnice plne zfetovanych a agresivnich psychopatu.. To ta nase skurv.na policie nevidi. Ti jenom pokutuji a meri tam, kde nikoho zranit nemuzete...

A jake budou myslenkove pochody toho dotycneho? Tezko rict. Jsem klidny ridic, najezdim v prumeru 50 tisic rocne a rok od roku je to na silnicich horsi a horsi.

Pitomce za volantem potkavam denne ( staci se podivat do zrcadla a hned vidim prvniho )...

System je spatny a zkorumpovany, nefungujici policie, co zakon to paskvil, na silnicich vladne anarchie... Co dodat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 07.05.15 02:06

Jo, máš recht, stačí když delší dobu jedu za někým a vidím jak a kdy používá brzdu v zatáčkách...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 05:31
avatar

Jsem babka klidná a za život mám najeto tisíce kilometrů. V jednom zaměstnání i kolem 50.000 měsíčně. 2 nehody/1974 a 1989/. Potkat se s podobným blbcem, to je časovaná nálož. I já se potkala - jela přede mnou Avie od DANONE. Nejdřív mi evidentně několik kilometrů bránila v předjetí /měla jsem malého Fordíka Fiestu/, lítala zprava doleva. Silnice nebyla naštěstí příliš frekventovaná. Na křižovatce typu T jsem chtěla jet doleva. Ona blikala doprava. Přesto mi v té chvíli něco našeptávalo: kdoví, jak to bude, radši počkej! Samozřejmě, i přes ukazatel doprava to řízl těsně před mým nosem doleva. Ještě, že jsem hned nevyrazila a opravdu chvilku posečkala, jinak by to byl karambol jako hrom? A kdo by byl vítězem - Avie, nebo malá Fiesta?

Je zajímavé, přestože se chlapi daleko víc holedbají, jací jsou lepší řidiči /ženské že patří do ruky vařečka/, myslím si, že ženy jezdí zodpovědněji. Nejsou tolik agresívní, nepotřebují si dokazovat své ego běsnícími koňmi pod kapotou. :-D

I já jezdila kdysi svižně, někdy až moc. Ale jakmile se mi narodily děti, okamžitě jsem se změnila. Raději pomalu, ale bezpečně. Přece neohrozím vlastní děti.

A snad i proto jsem se dožila ve zdraví důchodu. :-DPřeji vám to všem - za volantem rozvahu, ať si ten důchod vychutnáte! A raději vždycky chvilku počkat, nevíte, co za vola je před vámi, za vámi, vedle vás. Ono to předvídání má asi něco do sebe. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 06:49
avatar

amperku,

myšlenkový pochod takového řidie Vám může vysvětlit jen on. Páč každý další řidič je jen slušný. Nebo jste snad mluvil s řidiček, který o sobě říkal "já jsem hovado"?

On určitě viděl Vaší situaci úplně jinak, jako občas vidíme jinak, reakci u jiných řidičů. Taky si říkám občas, proč ten řidič neodbočí, má přejet jen 3 metry a je mimo vozovku, protijedoucí je daleko 50-80m. Ale pak si řeknu, nespěchá, chce mít jistotu a počkám v klídku dále. Nerozčiluji se nad chováním jiných, páč taky občas a nerad udělám prasárnu...

(fakt 50000km měsíčně?)

doplněno 07.05.15 08:18:

Vážená paní kolegyně, já tušil že je to překlep, páč tolik nenajedou ani profíci..

Krásný sváteční víkend přeji do Vašeho regionu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 08:07
avatar

Milane, omlouvám se, jsem dneska tak nějak "mimoň". Bylo to kolem 7.000 km za měsíc. Asi 350 denně. Kromě sobot a nedělí. Takhle to snad vychází.

Kde já jsem to číslo, trouba stará, vzala? *bzum*

Už asi vím. Šiji povlaky na polštářky, délka je 50 cm. Tak že by tady? Teď se ale zase může stát, že ten polštářek ušiju 7.000 cm dlouhý. :-D Asi toho dneska nechám a budu jen sedět. Nic nezkazím a nebudu za pitomce. Hezký den - Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 09:13
avatar

Vysvětlit myšlenkové pochody takových šílenců je dost obtížné, spíše by to byl dotaz na psychologa. Ale to, co se Vám stalo, je celkem běžné, to zase není až takový kamikaze. Mě vždy zatrne, když vidím předjíždět podobného elementa třeba přez nepřehlednou zatáčkou, nebo přes horizont. Tam už není moc šance na přežití, když vezmeme v potaz, že každý jede aspoň 90. Bohužel to mnohdy nepřežívá ten neviný,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.05.15 09:52

Může mi někdo vysvětlit myšlenkové pochody takového řidiče - génia? Zajisté že nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 11:02
avatar

Já řidič nejsem, tak nevysvětlím. Jen se domnívám, že prostě "pan důležitý" chvátal a "pan pomalý" ho brzdil, tak se holt trochu rozčílil :) Mně zase dost štve, že řidiči nedávají blinkry. Jak můžu někam odbočit a nedat to ostatním vědět? Dost jsem jezdila na kole a tohle se stávalo velmi často.A bylo to o nervy i o zdraví. Takže když teď někoho vidím přijíždět, vůbec se nedívám, jestli bliká nebo ne, prostě počkám, až co udělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.15 11:35

Takových je teď všude plno. Já mám řidičák rok, najetých asi 10 000 km a už během toho mála jsem si dokázal udělat názor na ostatní řidiče. Zasádně uhýbám frajerům v BMW, Audi a podobných autech, kteří mají poznávačku typu 9x9 9999, ti bývají nejhorší. Včera jsem musel projet středem Brna, byla to křižovatka se semaforem, dalo se jet jen rovně a doprava, dal jsem blinkr že chci zabočit a blbeček za mnou na mě začal troubit ať teda jedu, když chci odbočit a nezavazím tu. A jak jsem měl projet, když pravý pruh vedl rovně a zároveň byl odbočovací a všichni museli stát právě v tom pravým (v levým nebylo jediné auto, předemnou stály 3), takže jsem odbočit nemohl, jelikož tam byla tak metrová díra? Stejně byla červená a nikam jet nemohl. Po chvilce ho to přestalo bavit, tak se teda přesunul do toho levýho a z okýnka mi ukázal prostředníček. Nechápu jeho reakci.

Při návratu domů jsem jel po trase, kde policie ráda měří, tak jsem jel přesně podle předpisů (na povolené 90 jsem jel 90). Přiřítil se za mě favorit a lepil se mi na zadek. Byla to rovinka, v protisměru nic, ukázal se mu ať mě klidně předjede a jel jsem skoro po krajnici. Ne, on musel jet pořád půl metru ode mě. Po nějaké době už jsem z něj měl fakt strach, tak jsem raději odbočil na benzínku.

Opravdu by mě zajímalo, proč to někteří jedinci dělají. Všichni nadávají na mladý kluky, že jezdí jako hovada a zabíjí nevinné. Já jsem pravý opak, jezdím opatrně, dodržuji předpisy, jízdu přizpůsobím podmínkám a svým zkušenostem a pak dostanu odměnu v podobě prostředníčku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.