2x

Astrální cestování

Od: Datum: 06.08.12 17:42 odpovědí: 9 změna: 07.08.12 16:21

Ahoj,

Poslední dobou si hodně čtu o Astrálním cestování, lucidních snech (ovládání vlastního snu) a podobně. Ovšem nikdy nevíte, kdo na takové stránky píše a tak mě zajímá názor široké veřejnosti. Myslíte si, že je možné astrálně cestovat a lucidně snít? Několikrát jsem se o to pokoušel, ale nikdy se mi to nepovedlo. Nicméně mi přijde velmi zajímavé. Máte s tím někdo zkušenosti?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.12 19:00

Ano, lucidní sny mívám docela často, je to spíše náhoda, nevyžaduje to u mne žádnou přípravu. Beru to jako příjemné zpestření

Od: pt®
Datum: 06.08.12 19:07

"osculate", žijte přirozeně a nedělejte si žádné násilí, do ničeho se nenuťte a raději nic nezkoušejte.

Datum: 06.08.12 19:13

Astrální cestování / mimotělní zážitky existují (ale to jaksi nemám takříkajíc z první ruky..), lucidní snění taky určitě existuje.

Vědomé ovládání snu se vám občas stane náhodně, spolehlivě a úmyslně by to ale chtělo dlouhý trénink. A taky jak na to kdo má "vlohy".. Můžete tomu dopomoci, když při vědomí budete nacvičovat některé úkony tak, že je začnete provádět automaticky, jako podmíněný reflex, nevědomě.. ve snu je pak možná zopakujete a přivedou vás k tomu, že to není skutečné.

Například pozorování kolemjdoucích a zapamatování si jejich tváří (ve snu jsou postavy ve vedlejších rolích jen doplňkem prostředí, nemusejí mít jasné obličeje ani postavy, může jim chybět spodní polovina těla, můžou jen tak klouzat místo chození, obličej může jen tak problikávat, jako zrnění nebo špatný signál.. viz různé horory :D), pozorování a pečlivé čtení nápisů všude možně (ve snu nemusejí být čitelné, mohou být jen shlukem fleků, zkomolené, nečitelné..), kontrolování času (nemáte informaci o tom, kolik je hodin, takže digitální hodiny můžou zmateně problikávat, analogové můžou stát, jít pozpátku nebo při každé vteřině změnit polohu všech ruček naráz), ročního období, plánovaných/proběhlých událostí ("zpátky na dovolené", ale počkat, už jsme jeli domů přeci.. babička má svátek, přítelkyně výročí, i když má být až za měsíc atd), nepravděpodobné nebo nemožné situace (nemusí to být nutně nic extrémního, ale i věci jako návštěva známé od vidění z dalekého města, která je najednou největší kamarádkou..) atd..

No a když zpanikaříte nebo se "leknete" nebo budete nadmíru nadšený, nejspíš se okamžitě probudíte.

doplněno 07.08.12 16:56:

No, když čtu, co napsal Axus, asi by se hodilo definovat, co se tím astrálním cestováním myslí. Nebudu tvrdit, že můžete fakticky vystoupit ze svého těla, ale určitě to tak můžete subjektivně vnímat a prožívat.

Datum: 06.08.12 20:04

Lucidní snění mám docela často. Když jsem byl menší, tak jsem si je i přivolával (vždy jsem chtěl být strážce vesmíru nebo být v týmu Buffy, přemožitelky upírů :D). Někdy se mi to podařilo přivolat a někdy zase ne.

Astrální cestování je věc trochu jiná. Já si myslím, že každý z nás se může podvědomě vrátit na místra, která někdy navštívil. Můžeme si vytvářet projekce a situace, které chceme ale potřebujeme velkou dávku představivosti.

Někteří lidé věří, že astrálním cestováním mohou být na 2 místech současně. To si myslím, že je absolutní ptákovina.

Datum: 07.08.12 11:22

Snem si mozek čistí stresy, problémy, které jsme nevyřešili nebo jsme si je ani neuvědomili, ale mozek zaznamenal. Sen je jako čisticí disk pod pc. *hej*Vím to naprosto jistě, protože s tím mám zkušenosti. A co jsem tehdy sama v sobě nevyřešila, ve snu, v symbolech mi to mozek připomíná. Připomíná, že už bych to mohla vyřešením, odpuštěním, byť sama sobě, vyhodit a ne skladovat, jak já říkám, v silážní jámě, kterou mozek je.*hej*Jakmile do toho čisticího disku něco propašujete, koledujete si o problém. Navenek to budete stále vy, ale ve vás, ve vašem myšlení, schopnosti rozhodovat se, vyhranit se, rozlišovat, si uděláte binec. Se kterým se pak nebudete schopen sám srovnat. A odborník to vyřeší nejsnadnějším způsobem. Dá vám prášky na spaní a antidepresiva. A za vámi může vykukovat stín svěrací kazajky. Myslím to vážně. Berte život tak, jak jde, radujte se a nevyhledávejte číčoviny. Nebezpečné ptákoviny. *jasne*

Od: pt®
Datum: 07.08.12 11:29

"babkazov", *palec* moc pěkně jste to vysvětlila. - pt

Datum: 07.08.12 13:18

Kolegyňky, já pořád nechápu, co je na lucidním snění v nepořádku... Já měla už od dětství sny, které se daly vůlí ovlivnit, ve kterých jsem se mohla sama rozhodovat, co udělám - třeba i to, čeho bych se v reálném životě bála. Nemyslím si, že by mě to nějak zasáhlo, nebo to bylo nebezpečné...

Datum: 07.08.12 16:13

Ano, pokud jste dovolila mozku pracovat a občas ho opatrně někam navedla. Ale praktikovat to tak často a tvrdě nelze. Koukněte se na nějaká pojednání dobrých psychiatrů, co sny znamenají. Jsou to symboly, o kterých vy sama víte. Já třeba vím, že když se mi zdá o mase a kalné vodě, že nejsem vpořádku, že je nemoc na cestě. Moje hlava to ví a dává mi sygnály, že jsem chrobaliva (nemocná):D Mívala jsem často jeden sen, který nebyl nijak nepříjemný, ale nemohla jsem na něho zapomenout a často se vracel v kapku jiné podobě, ale podstata byla stejná. S jednou psycholožkou odtud, jsme poseděly na skype a rozluštily ho. V podvědomí jsem věděla, že po vyléčené rakovině mi byl dán další život, ale já nevím, co s ním. Jak ho zužitkovat. A mozek mi dal signál, že mám nevyřešený rest, že bych měla promyslet co dál.;)

Od: axus®
Datum: 07.08.12 16:21

Tedy nazor.

Lucidni sneni ano. Proste mozek nespi tolik jak by mohl, tedy vedomi neni tolik potlacene.
Astralni cestovani ne. Pokud nekdo rika, ze astralne cestuje, je to pouha fantazie odehravajici se v mozku v ramci prave napr. lucidniho sneni.

Toliko muj nazor.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.